لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

طبع آلبالو سرد است یا گرم | طبع آلبالو در طب سنتی

طبع آلبالو سرد است یا گرم | طبع آلبالو در طب سنتی

طبع آلبالو سرد است یا گرم

طبع آلبالو در طب سنتی چگونه است؟ در این بخش از مقاله می خواهیم بدانیم طبع آلبالو سرد است یا گرم و چه خوراکی هایی را می توان همراه با آلبالو خورد و مصلح آن کدام است؟ مزاج آلبالو از نظر طب سنتی سرد و خشک است و انواع مصلحات آن عسل معرفی شده است. آلبالو میوه‌ای پرطرفدار در سرتاسر جهان است. در کشور ما نیز از این میوه ترش و خوشمزه به صورت تازه و آبدار یا خشک شده استفاده می‌کنند. طبع آلبالو و ترکیباتی که در آن وجود دارد، این میوه خوش طعم را به یک میوه عالی و کاربردی در طب سنتی نیز تبدیل کرده است.

طبع آلبالو سرد است یا گرم | طبع آلبالو در طب سنتی

طبع آلبالو در طب سنتی

طبع آلبالو از نظر طب سنتی سرد و خشک است و باید بدانید که آلبالو خواص بسیار زیادی برای بدن انسان دارد. آلبالو سرشار از مواد مغذی مختلف بوده و یک وعده ۲۴۰ میلی‌گرمی آن شامل ۱۱۹ کالری است. همچنین این میوه ترش، دارای انواع ویتامین‌های ضروری برای بدن مانند ویتامین A و C و مواد معدنی مثل منگنز، پتاسیم و مس است. آلبالو به خاطر آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی که دارد، به عنوان یک ماده موثر در ساخت محصولات آرایشی-گیاهی مصرف می‌شود. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳ از ژورنال تحقیقات زیست پزشکی و بیودارویی، آب ترش این میوه را به عنوان یک ماده محافظ در برابر انواع تحریک‌های پوستی تشخیص داد. استفاده از آلبالو یا چای آلبالو به دلیل داشتن انواع آنتی‌اکسیدان‌ها، به طور مستقیم خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ (یکی از انواع دیابت ملیتوس) را تا حد زیادی کاهش می‌دهد؛ زیرا می‌تواند به تنظیم سطح انسولین و گلوکز خون شما کمک کند.

طبع آلبالو سرد است یا گرم | طبع آلبالو در طب سنتی

طبع آلبالو چیست

یکی از موثرترین راه‌های کاهش وزن، بهبود سوخت و ساز بدن است طبع آلبالو سرد است. مواد و ترکیبات موجود در آب آلبالو در سوخت و ساز بدن بسیار موثر است. استفاده از این میوه باعث کاهش رسوب چربی شکمی، کاهش کلسترول، افزایش گردش خون و جلوگیری از دیابت می‌شود. به مجموعه این بیماری‌ها سندرم متابولیک گفته می‌شود. در نتیجه همه این موارد به کاهش وزن شما کمک می‌کند. معمولا مصرف هر میوه‌ای که دارای مزه ترش باشد، یکی از راه های پایین آوردن فشار خون است. یکی از مهم‌ترین عناصر آب آلبالو یک فلانوئید به نام کوئرستین است، که به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند، استرس را در بسیاری از نقاط بدن به ویژه در سیستم قلبی و عروقی کاهش داده و فشار خون بالا را پایین می‌آورد. آلبالو و آب آن حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان و سایر ترکیبات گیاهی مفید است، که با مبارزه با رادیکال‌های آزاد از سلول‌های مغزی محافظت می‌کند. تحقیقات انجام شده روی افراد مسن نشان داده است که افرادی که به طور مرتب از این میوه و مشتقات آن استفاده می‌کنند دارای تسلط کلامی و حافظه بهتری هستند.

طبع آلبالو سرد است یا گرم | طبع آلبالو در طب سنتی

طبع آلبالو از نظر مزاجی چیست

طبع آلبالو از نظر مزاجی سرد و خشک است. از دُم‌ آلبالو و گیلاس همراه با ناخنک و خارخاسک بعد از آن‌كه 10 ساعت آن‌ را خیساندید، می‌توانید به‌صورت دَم‌كرده برای دفع سنگ مثانه استفاده كنید. همچنین می‌توانید مغز هسته آلبالو و گیلاس را كوبیده و یک‌دهم وزن آن رازیانه اضافه كرده و برای خُردكردن سنگ كلیه، مثانه، التیام زخم‌های مجرای ادرار و سوزش ادرار از آن استفاده كنید. آلبالو، این میوه خوش رنگ، سرشار از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات مفیدی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. محققان معتقد هستند که مقدار فراوان آنتی‌اکسیدان در این میوه به جلوگیری از انواع عفونت در بدن کمک می‌کند.

 

در این مقاله به سوال شما عزیزان که پرسیده بودید طبع آلبالو چیست پاسخ داده شد و همانطور که گفتیم طبع آلبالو سرد و خشک است و بهتر است با مصلح آن مصرف کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب