قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

فواید نوشیدن آب گرم برای بدن انسان

فواید نوشیدن آب گرم برای بدن انسان

فواید نوشیدن آب گرم در صبح

نوشیدن آب گرم ناشتا تاثیر بسیار مثبتی بر روی سلامتی شما خواهد داشت و فواید نوشیدن آب گرم برای بدن انسان بسیار زیاد است که در اینجا بیان خواهد شد. به هر حال، شاید بهترین درمان ها از ساده ترین راه ها حاصل می شود. در واقع، در این دنیا چیزهای ساده ای وجود دارد که نتیجه های ارزشمندی ما را به ارمغان می آورد، اما ممکن است ما هنوز از آن آگاه نباشیم. از لحاظ بهداشت و درمان، چیزهای زیادی هم وجود دارد. شما ممکن است اساس آب را بدن خود را بشناسید اما ممکن است ندانید که آب گرم مزایای بهداشتی بیشتری نسبت به آب آشامیدنی دارد. در مقاله سایت سماتک امروز، می خواهم به طور غیر منتظره و شگفت انگیز به فواید نوشیدن آب گرم منظم توجه کنید. 10 فواید نوشیدن آب گرم که شما نمی دانستید در پایین شرح داده شده است.

 

1. فواید نوشیدن آب گرم کاهش علائم آشالازی

این اشتباه است اگر ما اثر خوب آب آشامیدنی را در کاهش علائم آشالازی را نادیده بگیریم،. به طور کلی، آشالازی به عنوان یک مشکل غذایی به توجه به حرکت غذا در معده شما شناخته شده است. به طور خاص، افراد ممکن است دچار مشکل بلعیدن شوند و احساس کنند غذاها نمی توانند به شکم حرکت کنند. در مطالعه ای که در مجله Neurogastroenterology and Motility در سال 2012 منتشر شد، نشان داده شده است که فواید نوشیدن آب گرم هنوز هم به عنوان یک نکته ساده برای کمک به راحتی هضم غذا شما شناخته شده است .

 

2. فواید نوشیدن آب گرم تسکین دهنده گلو درد

آب گرم در زمستان برای ما بسیار خوب عمل می کند. به ویژه، این زمان برای برخی از مسائل بهداشت عمومی مانند گلودرد، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و غیره که اغلب اتفاق می افتد، مناسب است. به عنوان یک درمان موقت ساده برای گلودرد، فواید نوشیدن آب گرم می تواند درد و سوزش را برای مدت زمان طولانی تسکین دهد، که به شما کمک می کند احساس راحتی کنید. با توقف مصرف آب گرم، مخاطی ضخیم ممکن است از محل دستگاه تنفسی خارج شود.
گرچه آب گرم می تواند به طور قابل توجهی برای تسکین گلو درد کمک کند، البته همچنین می توانید بر روی برخی از دمنوش های گیاهی گرم با توجه به اثرات مفیدتری که دارند تکیه کنید.

فواید نوشیدن آب گرم برای بدن انسان

3. فواید نوشیدن آب گرم کمک به کاهش وزن

گاهی اوقات فواید نوشیدن آب گرم ممکن است در از دست دادن وزن کمک کند. این یک شوخی نیست. در حقیقت، آب گرم، درجه حرارت بدن را بالا می برد، که به نوبه خود بدن شما را برای خنک کردن آن مجبور میکند. در واقع، متابولیسم شما فعال می شود. علاوه بر این، فواید نوشیدن آب گرم به پاک کردن مواد زائد نفخ در بدن شما کمک می کند. در نتیجه، آب گرم کمک میکند تا اب مانده از بدن شما خارج شود.

 

4. فواید نوشیدن آب گرم نگه داشتن آب بدن شما

مطابق با یک مقاله منتشر شده در HHS Public Access در سال 2011. همیشه در ذهن خود در نظر بگیرید که شما باید حداقل دو لیتر آب در روز بنوشید اما در واقع بسیاری از مردم نمی توانند ان را انجام بدهند. به هر حال، ما می خواهیم بر مزایای سلامتی آب آشامیدنی تأکید کنیم. بنابراین، شما باید یک لیوان اب را هر صبح روز خود را شروع و روز خود را با یکی دیگر تکمیل کنید. این عادت ساده می تواند بدن شما را به اندازه کافی هیدراته کند، بنابراین در طول روز بهتر عمل می کنید.

 

5. فواید نوشیدن آب گرم رهایی از یبوست

علاوه بر هضم بهتر، آب آشامیدنی نیز به پیشگیری از یبوست کمک می کند. درحالی که بسیاری از مردم به این دلیل که سندروم یبوست دارند ناراحت هستند، که بعضی اوقات آنها مجبور به کثیف کاری میکند.
پزشکان گفتند یکی از دلایل اصلی یبوست کمبود آب در روده شما است. به همین ترتیب، مدفوع خشک و سخت است، که به نوبه خود باعث ایجاد مشکلات در عبور می شود. خوشبختانه، مصرف منظم آب گرم هنگام خالی بودن معده باعث تنظیم حرکات روده و همچنین درمان یبوست می شود. در برخی از کتاب ها توضیح داده شده است که فواید نوشیدن آب گرم می تواند هر گونه مواد غذایی باقی مانده را تجزیه و همچنین با حرکت دادن غذا،روده را صاف کند. علاوه بر این، درد، نفخ شکم و ناراحتی ناشی از یبوست را به طور کلی کاهش می دهد.
یک لیوان آب گرم هر روز صبح قبل از صبحانه، برای پیشگیری از یبوست بسیار توصیه می شود. شما می توانید عسل خام یا آب لیمو را برای فواید بهداشتی بیشتری اضافه کنید. به یاد داشته باشید که آب عسل با لیمو مزایای سلامتی بسیار خوبی را نسبت به آب گرم به ارمغان می آورد.

 

6. فواید نوشیدن آب گرم بهبود عملکرد دستگاه گوارش

یکی از مهمترین مزایای سلامتی آب آشامیدنی، بهبود هضم شماست. تصادفی نیست که افراد مبتلا به دستگاه گوارش ضعیف، باید روز جدید خود را با فواید نوشیدن آب گرم اغاز کنند. این پایگاه برای توضیح دلیل علمی خود را دارد. طبق گزارش مجله تحقیقات دارویی و پزشکی اروپا، فواید نوشیدن آب گرم بسیار توصیه می شود تا هضم را بهبود ببخشد در واقع، آب زلال توانایی تحریک غدد گوارشی شما را دارد و باعث می شود دستگاه گوارش به درستی کار کند. به طور خاص، با تجزیه مواد غذایی، به نوبه خود، بار گوارشی سیستم را کاهش می دهد و موجب صرفه جویی در انرژی مورد نیاز برای روند هضم می شود. مصرف آب گرم نیز همچنین به بدن شما کمک می کند تا آب گوارش را خنثی کند و اسیدهای معدنی بیش از حد را خنثی کند.
در واقع، بسیاری از محققان بر این نتیجه گیری موافق هستند که آب زلال گرم می توانند به افرادی که از بلعیدن دچار به عنوان یک نوع درد اسپاسم و همچنین اختلال در خوردن غذا به علت اختلال حرکتی مری رنج می برند، ، برای سلامت و راحتی خود کمک کند. این منابع در یک مطالعه در سال 2012 در گزارش مجله Neurogastroenterology and Motility.. منتشر شده است.

فواید نوشیدن آب گرم برای بدن انسان

7. فواید نوشیدن آب گرم سم زدایی بدن

یکی از راه های رایج و آسان برای سم زدایی بدن شما این است که هر روز آب گرم بخورید. فواید نوشیدن آب گرم کمک می کند تا سموم مضر انباشته شده در بدن شما را از بین ببرد، که برای سلامت کلی شما مفید است. می دانید چرا؟ در واقع، فواید نوشیدن آب گرم یا آب گرم هنگامی که به بدن ما وارد می شود، دمای ما را افزایش می دهد. به نوبه خود، برای خنک کردن خود، بدن باید تعرق شود. که کمک می کند سموم مضر را از بین ببرد.
این نیز برای مراقبت از پوست بسیار مناسب است اگر شما واقعا می خواهید پوست زیبایی داشته باشید. به اطراف برای پیدا کردن ماسک و یا راهنمایی های دیگر نگاه نکنید، فقط با نوشیدن آب گرم، مزایای بهداشت و زیبایی بیشتری برای پوست شما اغاز می شود.

 

8. فواید نوشیدن آب گرم آرام بخش اعصاب

اگر اغلب سندرم های مرتبط با سیستم عصبی مانند درد، درد، احساسات ناخوشایند را در طول روز داشته باشید، باید آب گرم بیشتری را به طور منظم مصرف کنید. گزارش شده است که یکی از مزایای سلامت آب آشامیدنی، سیستم عصبی شما است. گاهی اوقات یک لیوان آب گرم می تواند به کاهش استرس نیز کمک کند.
علاوه بر این، کسانی که آرتریت دارند بیشتر احتمال دارد که از مزایای این عادت کوچک بهره مند شوند. چرا شما از فواید روزانه از آب آشامیدنی استفاده نکنید؟

 

9. فواید نوشیدن آب گرم بهبود گردش خون

آیا می دانید آب آشامیدنی گرم می تواند به بهبود گردش خون نیز کمک کند؟ کارشناسان می گویند اگر یک حمام گرم می تواند با گسترش و تقویت اندام های گردش خون ، از شریان ها و رگ ها گردش خون حمایت کند، مصرف آب گرم نیز می تواند این کار را انجام دهد. به خصوص، نوشیدن آن در شب باید تشویق شود زیرا به شما کمک می کند تا آرامش خود را حفظ کرده و کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید.

 

10. فواید نوشیدن آب گرم کاهش پیری

آخرین فایده آب گرم این است که فرایند پیری را نیز کاهش می دهد، پیری نیز همچنین از مزایای شگفت انگیز آب آشامیدنی نیز برخوردار است. به طور خلاصه، به بهبود الاستیک پوست، تعمیر سلول های پوست، و جوان سازی پوست شما کمک می کند. علاوه بر این، آب گرم، همانطور که ذکر شد، توانایی سم زدایی از بدن را دارد و در نتیجه به مبارزه با پیری کمک می کند.

 

ما 10 مزیت عمده فواید نوشیدن آب گرم را ذکر کرده ایم، اما در حقیقت، ممکن است بسیاری از مزایای واقعی دیگری نیز وجود داشته باشد. مردم اغلب می گویند که یک اقدام کوچک می تواند منجر به یک نتیجه بزرگ شود. چرا قبل شروع به فکر کردن برای انجام کاری ابتدا این عادت کوچک سالم را شروع نکنید؟ و روز خود را با یک لیوان آب گرم پاکسازی کنید و آن را با یکی دیگر به پایان برسانید. شما تغییرات مثبت زیادی در بدن خود خواهید یافت.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری