بهترین روغن برای سرخ کردن ماهی کدام است؟

بهترین روغن برای سرخ کردن ماهی کدام است؟

ماهی ها را در چه روغنی سرخ کنیم؟

بهترین روغن برای سرخ کردن ماهی کدام است؟ ماهی یکی از غذاهای دریایی لذیذ است که سرشار از امگا3 و فسفر است. مصرف این ماده ی غذایی مفید حداقل یک بار در هفته توصیه میشود. طبخ ماهی به روش های گوناکونی انجام میشود . ولی باید به نکاتی توجه داشته باشیم که طبخ ماهی باعث از بین رفتن ویتامین های آن نشود. یکی از این نکات این است که بدانیم ماهی را در چه روغنی سرخ کنیم؟

 

به گفته محققان اسپانیایی، سرخ کردن ماهی در روغن زیتون خام موجب می شود روغن از لحاظ میزان اُمگا۳ غنی تر شود. به گفته محققان دانشگاه باسکیو اسپانیا، ماهی سرخ شده در روغن زیتون فوق خام و آماده شده در مایکروویو، سالم ترین نوع پخت ماهی است.

 

طبق این مطالعه، مشخص شده است:

-تکنیک های سرخ کردن

-ماهیت روغن مورداستفاده

-گونه ماهی مصرفی

بر تغییرات روی داده در زمان سرخ شدن ماهی تاثیر می گذارد.

 

باربارا نیوآ اکواریا، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «انتخاب روغن پخت و پز، بواسطه تاثیر بر الگوی لیپید (چربی)موجود در ماهی و بر ایجاد احتمالی ترکیبات سمی در روغن در طول سرخ کردن، بسیار حائز اهمیت است و می تواند بر سلامت مواد خوراکی و انسان تاثیر گذارد.»

 

برای انجام این تحقیق، فیله ماهی خاردار اروپایی و ماهی سیم در ماهیتابه و در مایکرویو با استفاده از روغن زیتون فوق خام تصفیه نشده و روغن آفتابگردان تصفیه شده سرخ شدند. طبق یافته های این مطالعه، در طول مدت سرخ شدن، نه تنها لیپیدهای ماهی به روغن سرخ کردنی منتقل شدند بلکه اجزای روغن نیز به فیله ماهی منتقل شدند.

 

مطالعه آشکار ساخت بعد از سرخ شدن، روغن زیتون غنی از اُمگا-۳، گروه های آسیل اُمگا-۱، چربی لینولئیک و چربی اشباع شده (حاصل از ماهی) شده بود.

 

بهترین روغن برای سرخ کردن ماهی کدام است؟

جدیدترین مطالب