تاریخ اربعین ۱۴۰۳ + اربعین ۱۴۰۳ چه روزی است

تاریخ اربعین ۱۴۰۳ + اربعین ۱۴۰۳ چه روزی است

تاریخ اربعین ۱۴۰۳

اربعین ۱۴۰۳ چه روزی است؟ یکی از مهمترین مناسبت های سال روز اربعین حسینی است که مسلمانان از چندین روز قبل برای شرکت در پیاده روی اربعین به سوی کربلا آماده می شوند. در بیستمین روز ماه صفر یکی از بزرگترین مراسمات عزاداری در کل تاریخ بشریت برای امام حسین (ع) به وقوع می پیوندد و اگر می خواهید بدانید اربعین ۱۴۰۳ چند شهریور است از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید.

 

تاریخ اربعین ۱۴۰۳ برابر با روز یکشنبه ۴ شهریور ماه است. این روز در تقویم قمری مصادف با ۲۰ صفر ۱۴۴۶ هجری قمری می باشد. همه ساله مسلمانان جهان در چهلمین روز شهادت امام حسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان به کربلا می روند تا عزاداری کنند و این روز در تاریخ قمری بیستم ماه صفر می باشد.

 

عاشقان و دلباختگان سید و سالار شهیدان در روز اربعین برای زیارت ضریح مطهر امام حسین (ع) به کربلا می روند و سعی می کنند چهلم حضرت سیدالشهدا در سرزمین عراق باشند. بزرگترین تجمع بشریت روی کره زمین در روز اربعین حسینی در کربلا به سرانجام می رسد و میلیون ها مسلمان از سراسر دنیا با پای پیاده به سوی کربلا رهسپار می شوند تا در این مراسم شرکت می کنند. همچنین باید بدانید تاریخ اربعین ۱۴۰۳ در تقویم میلادی برابر با 25 آگوست 2024 است.

تاریخ اربعین ۱۴۰۳ + اربعین ۱۴۰۳ چه روزی است

اربعین ۱۴۰۳ چه روزی است

اربعین روزی است که مردم از سرزمین های دور و نزدیک پس از طی مسافت های چند صد کیلومتری به پابوس آقا اباعبدالله الحسین (ع) می آیند تا در بزرگترین عزاداری جهان شرکت کنند. از ابتدای خلق بشر تا به امروز زمین شاهد عزاداری به این بزرگی نبوده است و هر سال این سیل جمعیت میلیونی بیشتر و بیشتر می شود تا عشق و ارادت خود را به محضر امام بزرگوار نشان دهند.

 

تا اربعین چند روز مانده۱۴۰۳؟ امسال اربعین در اوایل شهریور ماه (چهارم) است و ایرانیان از نخستین روزهای ماه صفر برای شرکت در پیاده روی اربعین آماده می شوند و بار سفر را می بندند. کسانی هم که نمی توانند در روز اربعین به کربلا مشرف شوند کافیست سلامی بدهند تا صدایشان به سرزمین کرب و بلا برسد.

 

بنابر روایتی نخستین زائر امام حسین (ع) جابر بن عبد اللّه انصارى، صحابى پیامبر اکرم (ص) بوده که در چهلم حضرت حسین بن علی علیه السلام از مدینه به کربلا برای زیارت قبر مطهر شهید دشت کربلا رفت. ایشان نخستین زائر اربعین از میان مردم بود و از آن روز تا به امروز هر سال مسلمانان با پای پیاده و یا با وسایل نقلیه به زیارت کربلا مشرف می شوند.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب