لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱ | محرم ۱۴۰۱ از چه تاریخی شروع میشود

مجموعه : تاریخ و تمدن
تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱ | محرم ۱۴۰۱ از چه تاریخی شروع میشود

تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱

محرم ۱۴۰۱ از چه تاریخی شروع میشود؟ تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱ را که چند روزی تا شروع آن باقی نمانده است در ادامه این بخش برای شما عزیزان و سروران گرامی بیان خواهیم کرد. بسیاری از شما کاربران گرامی دوست دارید بدانید که تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱ کی هست و اینکه ماه محرم کی شروع میشه و به همین دلیل سایت سماتک در این نوشتار به شما خواهد گفت که اول محرم امسال چه روزیست و دیگر اینکه در صورتی که می خواهید برای مراسم و عزاداری های ماه محرم آماده شوید باید بدانید زمان شروع ماه محرم ۱۴۰۱ چه روزی است.

 

نخستین ماه در تقویم قمری ماه محرم است و تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱ برابر است با نخستین روز از سال ۱۴۴۴ هجری قمری که مهمترین روزهای این ماه نهم و دهم محرم است که از ارزش معنوی بسیار زیادی برخوردار است. در طول تاریخ مسلمانان هنگام شروع ماه محرم امام حسین علیه السلام، مراسمات مذهبی خاصی را تدارک می دیدند و آداب و رسوم محرم در ایران از سال ها پیش اجرا می شده است.

 

ماه محرم چندمه

تعزیه خوانی های ماه محرم و برگزاری روضه در دهه های این ماه از اجر معنوی و فضیلت های بسیاری برخوردار است و برای اینکه بدانید ماه محرم چندمه و اینکه چند روز مانده تا محرم ۱۴۰۱ کی هست در ابتدا باید بدانید که در هشتمین روز مرداد سال ۱۴۰۱، سال ۱۴۴۴ قمری آغاز خواهد شد و سایت سماتک فرا رسیدن ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی را به همه مسلمانان ایران تسلیت عرض می نماید.

تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱ | محرم ۱۴۰۱ از چه تاریخی شروع میشود

محرم ۱۴۰۱ از چه تاریخی شروع میشود

تاریخ شروع محرم سال ۱۴۰۱ بنابر تقویم رسمی کشور در این بخش اعلام می شود و اگر شما سرور گرام نمی دانید که اولین روز محرم ۱۴۰۱ چه روزیست می توانید با خواندن ادامه این مقاله پاسخ سوال تان را بیابید. ماه محرم ۱۴۰۱ از چه تاریخی شروع میشود و از چه روزی باید آماده برگزاری مراسمات ماه محرم امسال شویم؟

 

به گزارش سماتک به نقل از تقویم سال ۱۴۰۱ باید بدانید که نخستین روز از ماه محرم امسال مصادف است با روز شنبه هشتم مرداد ماه سال ۱۴۰۱ و برابر است با روز سی ام جولای سال 2022 میلادی که به دلیل حرام بودن جنگ و کشتار در ماه محرم به این اسم نامگذاری شده است. اکنون که متوجه شدید محرم سال ۱۴۰۱ از چه تاریخی شروع میشود می توانید در روزهای باقی مانده به این ماه تدارک مراسم عزاداری در دهه اول محرم و تاسوعا و عاشورا را ببینید.

 

اگر اطلاع داشته باشید ماه محرم نخستین ماه سال در تقویم قمری است و این ماه که در آن شهادت امام حسین علیه السلام و 72 تن از یاران باوفای این امام معصوم رخ داده است یکی از معنوی ترین ماه های سال برای ایرانیان و سایر مردم مسلمان دنیا به حساب می آید. روزهای نهم و دهم پس از شروع ماه محرم به روز تاسوعا و عاشورا حسینی خواهیم رسید که مردم همه شهرهای ایران با برپایی مجالس عزاداری و نذری دادن به یاد شهادت مظلومانه سومین امام شیعیان ع به سوگواری می نشینند.

 

محرم کی شروع میشه

شروع ماه محرم در کشور ایران تاریخ ثابت و مشخصی ندارد. به علت قمری بودن این ماه، در ایران شروع ماه محرم تاریخ هجری شمسی مشخص ندارد و هر ساله این ماه در تقویم شمسی ما در حال گردش است و حدود ده روز جلوتر می آید. در این بخش متوجه شدید که ماه محرم کی شروع میشه و به طور دقیق بیان کردیم که تاریخ شروع ماه محرم سال ۱۴۰۱ برابر با روز شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ است و این مطلب برای کسانی آماده شده بود که از ما پرسیده بوند ماه محرم امسال از چه تاریخی شروع میشود که امیدواریم مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب