لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۰ | محرم ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود

مجموعه : تاریخ و تمدن
تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۰ | محرم ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود

تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۰

محرم ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود؟ تاریخ شروع محرم ۱۴۰۰ را که چند روزی تا شروع آن باقی نمانده است در ادامه این بخش برای شما عزیزان و سروران گرامی بیان خواهیم کرد. بسیاری از شما کاربران گرامی دوست دارید بدانید که تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۰ کی هست و اینکه محرم ۱۴۰۰ چه تاریخی شروع میشود و به همین دلیل سایت سماتک در این نوشتار به شما خواهد گفت که اول محرم 1400 چه روزیست و دیگر اینکه در صورتی که می خواهید برای مراسم و عزاداری های ماه محرم ۱۴۰۰ آماده شوید باید بدانید زمان شروع ماه محرم ۱۴۰۰ چه روزی است.

 

نخستین ماه در تقویم قمری ماه محرم است و تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۰ برابر است با نخستین روز از سال 1443 هجری قمری که مهمترین روزهای این ماه نهم و دهم محرم است که از ارزش معنوی بسیار زیادی برخوردار است. در طول تاریخ مسلمانان هنگام شروع ماه محرم امام حسین علیه السلام، مراسمات مذهبی خاصی را تدارک می دیدند و آداب و رسوم محرم در ایران از سال ها پیش اجرا می شده است.

 

تعزیه خوانی های ماه محرم و برگزاری روضه در دهه های این ماه از اجر معنوی و فضیلت های بسیاری برخوردار است و برای اینکه بدانید ماه محرم چندمه و اینکه چند روز مانده تا محرم ۱۴۰۰ کی هست در ابتدا باید بدانید که در نوزدهمین روز مرداد سال ۱۴۰۰، سال 1443 قمری آغاز خواهد شد و سایت سماتک فرا رسیدن محرم ۱۴۰۰ را به همه مسلمانان ایران تسلیت عرض می نماید.

تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۰ | محرم ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود

محرم ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود

تاریخ شروع محرم سال ۱۴۰۰ بنابر تقویم رسمی کشور در این بخش اعلام می شود و اگر شما سرور گرام نمی دانید که اولین روز از محرم ۱۴۰۰ چه روزیست می توانید با خواندن ادامه این مقاله پاسخ سوال تان را بیابید. ماه محرم ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود و از چه روزی باید آماده برگزاری مراسمات ماه محرم 1443 شویم؟

 

به گزارش سماتک به نقل از تقویم سال ۱۴۰۰ باید بدانید که نخستین روز از ماه محرم امسال مصادف است با روز سه شنبه نوزدهم مرداد ماه سال 1400 و برابر است با روز دهم آگوست سال 2021 میلادی که به دلیل حرام بودن جنگ و کشتار در ماه محرم به این اسم نامگذاری شده است. اکنون که متوجه شدید محرم سال ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود می توانید در روزهای باقی مانده به این ماه تدارک مراسم عزاداری در دهه اول محرم 1400 و تاسوعا و عاشورا را ببینید.

 

اگر اطلاع داشته باشید ماه محرم نخستین ماه سال در تقویم قمری است و این ماه که در آن شهادت امام حسین علیه السلام و 72 تن از یاران باوفای این امام معصوم رخ داده است یکی از معنوی ترین ماه های سال برای ایرانیان و سایر مردم مسلمان دنیا به حساب می آید. روزهای نهم و دهم پس از شروع ماه محرم به روز تاسوعا و عاشورا حسینی خواهیم رسید که مردم همه شهرهای ایران با برپایی مجالس عزاداری و نذری دادن به یاد شهادت مظلومانه سومین امام شیعیان ع به سوگواری می نشینند.

 

در این بخش متوجه شدید که ماه محرم ۱۴۰۰ چه روزی است و به طور دقیق بیان کردیم که تاریخ شروع ماه محرم سال 1400 برابر با روز سه شنبه 19 مرداد 1400 است و این مطلب برای کسانی آماده شده بود که از ما پرسیده بوند ماه محرم ۱۴۰۰ از چه تاریخی شروع میشود که امیدواریم مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب