قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

عید غدیر سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید غدیر سال ۹۹

مجموعه : تاریخ و تمدن
عید غدیر سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید غدیر سال ۹۹

عید غدیر سال ۹۹ کی هست

تاریخ عید غدیر سال ۹۹ که یکی از مهمترین اعیاد مسلمانان است را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد. اگر می خواهید بدانید که تاریخ دقیق عید غدیر سال ۹۹ چه روزی است و دوست دارید این عید باشکوه به سادات تبریک بگویید باید بگوییم که چند روزی تا عید غدیر ۹۹ باقی نمانده است و چه خوب است که ما مسلمانان در روز عید غدیر سال ۱۳۹۹ با پوشیدن لباس نو و رفتن به دیدن سیدها برای خودمان کسب ثواب کنیم. عیدغدیر ۹۹ همانطور که می دانید در ماه ذی الحجه می باشد و در این ماه ایرانیان اعیاد دیگر همچون عید قربان را جشن می گیرند. تاریخ عید غدیر سال ۹۹ برابر است با روز هجدهم ماه ذی الحجه که حضرت محمد ص در چنین روزی به امر پروردگار برای خود جانشین و وصی انتخاب کردند؛ ایشان در راه مکه به مدینه در محلی به نام جحفه که یک آبگیر در آن قرار گرفته است امام علی علیه السلام را به عنوان جانشین بعد از خود به کاروانیان معرفی کردند.

عید غدیر سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید غدیر سال ۹۹

عید غدیر ۹۹ چه روزی است

تاریخ عید غدیر سال ۹۹ مصادف است با روز شنبه ۱۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ و تاریخ عید غدیر سال ۹۹ در تقویم میلادی برابر است با 8 آگوست 2020 که همه ما مسلمانان در این عید بزرگ باید به دیدار کسانی که سید و سادات هستند برویم. باید بدانید حضرت محمد پیامبر گرامی اسلام در مورد ۱۸ ذی الحجه روز عید غدیر خم فرموده اند که: برترین عیدهای امت من عید غدیر خم است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد برادرم، علی بن ابی طالب را به عنوان پرچمدار و فرمانده امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم به دست او هدایت شوند، و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل، و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را دین آنان قرار داد.

عید غدیر سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید غدیر سال ۹۹

معنی غدیر خم چیست

معنی کلمه غدیر در لغت به معنای آبگیر است و به گودالی می گویند که در بیابان هنگامی که باران می بارد، آب باران در آن جمع می شود و پیغمبر ص در میانه راه دو شهر مکه و مدینه، محلی است به نام جُحفه که در زمان رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، کاروانیان حج گذار در آنجا از هم جدا می شدند و به طرف دیار خود می رفتند. در این محل، غدیر خم جای دارد. علت نام گذاری غدیر خم، آن است که آبگیر آنجا به شکل خم رنگرزی است و برخی قبیله ها در میان راه مکه به طرف مدینه گاها لباس های رنگ کرده خود را در این آبگیر می شستند. حال که با معنی غدیر آشنا شدید و تاریخ عید غدیر سال ۹۹ را فهمیدید و پیامبر در حدیث غدیر فرموده است هر کس من مولا و سرپرست او هستم، حضرت علی علیه السلام بعد از من سرپرست است. این بخش از خطبه غدیر را بیش از یکصد و ده نفر از یاران حضرت در محل غدیر و هشتاد و چهار نفر از تابعین به صورت متواتر نقل کرده هستند.

عید غدیر سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید غدیر سال ۹۹

تاریخ عید غدیر سال ۹۹

عیدغدیر ۹۹ روزی است که پیامبر گرامی مان حضرت محمد ص امام علی را به جانشینی انتخاب کرد و حال که تاریخ عید غدیر سال ۹۹ را در این نوشتار از سایت سماتک خواندید امیدواریم مورد توجه شما بازدید کننده عزیز قرار گرفته باشد و بهتر است در این روز عزیز به دیدار افرادی بروید که سید بوده یا سادات هستند. تاریخ عید غدیر سال ۹۹ کی هست و اینکه تاریخ عید غدیر سال ۹۹ چه روزی است در این پست برای شما سروران تهیه و تنظیم شده بود و گفتیم که روز شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ می باشد.

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب