نیم نگاهی به گذشته

عید قربان سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۹۹

مجموعه : تاریخ و تمدن
عید قربان سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۹۹

عید قربان سال ۹۹ چه روزی است

تاریخ عید قربان سال ۹۹ را در این بخش از سایت سماتک برایتان بیان خواهیم کرد. در صورتی که می خواهید بدانید عید قربان سال ۹۹ چه روزی است در این مقاله به شما خواهیم گفت که عید قربان سال ۹۹ چه تاریخی است؟ یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان کل دنیا عید سعید قربان است و بسیاری از مردم دنیا که مسلمان هستند در روز عید قربان جشن می گیرند و همانطور که می دانید در روز عید قربان گوسفند قربانی می کنند.

 

عید قربان در بسیاری از کشورها از یک تا چهار روز جشن گرفته می شود و مردم مسلمان در این روز لباس های نو می پوشند و تکالیف شرعی این عید سعید را انجام می دهند. در این روز مسلمانان به دید و بازدید می روند و همانند عید نوروز صله رحم را برپا می دارند. بسیاری از کاربران از ما پرسیده اند که عید قربان چه روزی است و ما در وب سایت سبک زندگی سماتک خود را موظف دانستیم تاریخ دقیق عید قربان 99 را برای شما بیان کنیم.

عید قربان سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۹۹

تاریخ عید قربان سال ۹۹

عید قربان سال ۹۹ چه روزی است؟ حاجیان در روز عید سعید قربان باید گوسفند قربانی کنند و از انجام برخی از کارها مثل نگاه کردن در آیینه باید پرهیز کنند. روز عید قربان در ایران، 10 ذیحجه است. و به علت قمری بودن تاریخ آن در ایران روز عید قربان تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است. اما خوب است بدانید که تاریخ عید قربان سال ۹۹ چندم است؟

 

تاریخ عید قربان سال ۹۹ برابر است با روز جمعه 10 مرداد ماه سال 1399 برابر با 10 ذی الحجه سال 1441 قمری و 31 جولای 2020 میلادی که این روز عزیز و مبارک برای ایرانیان بسیار مهم است و مردم هر چقدر در توان شان باشد نذری می دهند. نماز عید قربان، غسل روز عید قربان، دعای ندبه و دعاهای وارده و قربانی کردن گوسفند از جمله مهترین اعمال عید سعید قربان است که هر انسان مسلمان باید این اعمال مستحبی را انجام دهد تا خداوند از او راضی و خشنود باشد. خوب است بدانید که روزه گرفتن در روز دهم ذی الحجه حرام است و باید در این روز نذری زیاد بدهیم تا گرسنگان و نیازمندان شکم شان سیر شود.

عید قربان سال ۹۹ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۹۹

عید قربان چه روزی است

عید قربان جلوه گاه تعبّد و تسلیم ابراهیمیان حنیف است، و فصل قرب مسلمانان به خداوند، در سایه عبودیّت. عید قربان فصل قربانی کردن عزیزها در آستان عزیزترین یعنی خداست. عید قربان مجرای فیض الهی و بهانه عنایت رحمانی به بندگان مؤمن و مطیع است. و هر کس بتواند رضای خویش را فدای رضای حق کند، از خواسته دل در راه خواسته خدا چشم بپوشد، و از داشته ها و خواسته ها بگذرد، به مرز عبودیت می رسد. قربانی وسیله قرب به خداست و عید قربان روز تقرّب به پروردگار است. روز رها شدن از تعلّقات قربانی کردن تمنیّات در پیش پای اراده الهی است. عید سعید قربان فرصت بسیار خوبی است تا مؤمنان، با انجام عبادات (ضمن بهره وری از فیوضات الهی)، به پروردگار خویش تقرّب یابند.

 

تاریخ عید قربان سال ۹۹ را در این مطلب برایتان بیان کردیم و باید بدانید در کتاب های ادعیه اعمال بسیاری مخصوص این روز ذکر کرده اند. از جمله اعمال مستحب در این روز، غسل کردن است که بسیار بر آن تأکید شده، همچنین برگزاری نماز عید است که بهتر است زیر آسمان و مکان بدون سقف خوانده شود. حال که فهمیدید عید قربان سال ۹۹ چه روزی است بهتر است از همین حالا برای انجام اعمال مستحب در این روز آماده شوید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب