لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

عید قربان سال ۱۴۰۰ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰

مجموعه : تاریخ و تمدن
عید قربان سال ۱۴۰۰ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰

عید قربان سال ۱۴۰۰ چه روزی است

تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰ را در این بخش از سایت سماتک برایتان بیان خواهیم کرد. در صورتی که می خواهید بدانید عید قربان سال 1400 چه روزی است در این مقاله به شما خواهیم گفت که عید قربان سال ۱۴۰۰ چه تاریخی است؟ یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان کل دنیا عید سعید قربان است و بسیاری از مردم دنیا که مسلمان هستند در روز عید قربان جشن می گیرند و همانطور که می دانید در روز عید قربان گوسفند قربانی می کنند.

 

عید قربان در بسیاری از کشورها از یک تا چهار روز جشن گرفته می شود و مردم مسلمان در این روز لباس های نو می پوشند و تکالیف شرعی این عید سعید را انجام می دهند. در این روز مسلمانان به دید و بازدید می روند و همانند عید نوروز صله رحم را برپا می دارند. بسیاری از کاربران از ما پرسیده اند که عید قربان چه روزی است و ما در وب سایت سبک زندگی سماتک خود را موظف دانستیم تاریخ دقیق عید قربان ۱۴۰۰ را برای شما بیان کنیم.

عید قربان سال ۱۴۰۰ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰

تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰

عید قربان سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟ حاجیان در روز عید سعید قربان باید گوسفند قربانی کنند و از انجام برخی از کارها مثل نگاه کردن در آیینه باید پرهیز کنند. روز عید قربان در ایران، دهم ذیحجه است. و به علت قمری بودن تاریخ آن در ایران روز عید قربان تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است. اما خوب است بدانید که تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰ چندم است؟

 

تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰ برابر است با روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه سال ۱۴۰۰ برابر با ۱۰ ذی الحجه سال ۱۴۴۱ قمری و 21 جولای 2021 میلادی که این روز عزیز و مبارک برای ایرانیان بسیار مهم است و مردم هر چقدر در توان شان باشد نذری می دهند. نماز عید قربان، غسل روز عید قربان، دعای ندبه و دعاهای وارده و قربانی کردن گوسفند از جمله مهترین اعمال عید سعید قربان است که هر انسان مسلمان باید این اعمال مستحبی را انجام دهد تا خداوند از او راضی و خشنود باشد. خوب است بدانید که روزه گرفتن در روز دهم ذی الحجه حرام است و باید در این روز نذری زیاد بدهیم تا گرسنگان و نیازمندان شکم شان سیر شود.

عید قربان سال ۱۴۰۰ چه روزی است | تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰

عید قربان چه روزی است

عید قربان جلوه گاه تعبّد و تسلیم ابراهیمیان حنیف است، و فصل قرب مسلمانان به خداوند، در سایه عبودیّت. عید قربان فصل قربانی کردن عزیزها در آستان عزیزترین یعنی خداست. عید قربان مجرای فیض الهی و بهانه عنایت رحمانی به بندگان مؤمن و مطیع است. و هر کس بتواند رضای خویش را فدای رضای حق کند، از خواسته دل در راه خواسته خدا چشم بپوشد، و از داشته ها و خواسته ها بگذرد، به مرز عبودیت می رسد. قربانی وسیله قرب به خداست و عید قربان روز تقرّب به پروردگار است. روز رها شدن از تعلّقات قربانی کردن تمنیّات در پیش پای اراده الهی است. عید سعید قربان فرصت بسیار خوبی است تا مؤمنان، با انجام عبادات (ضمن بهره وری از فیوضات الهی)، به پروردگار خویش تقرّب یابند.

 

تاریخ عید قربان سال ۱۴۰۰ را در این مطلب برایتان بیان کردیم و باید بدانید در کتاب های ادعیه اعمال بسیاری مخصوص این روز ذکر کرده اند. از جمله اعمال مستحب در این روز، غسل کردن است که بسیار بر آن تأکید شده، همچنین برگزاری نماز عید است که بهتر است زیر آسمان و مکان بدون سقف خوانده شود. حال که فهمیدید عید قربان سال ۱۴۰۰ چه روزی است بهتر است از همین حالا برای انجام اعمال مستحب در این روز آماده شوید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب