لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روز اول محرم ۱۴۰۰ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۰

مجموعه : تاریخ و تمدن
روز اول محرم ۱۴۰۰ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۰

روز اول محرم ۱۴۰۰

روز اول محرم سال ۱۴۰۰ برابر با یکم آگوست 2021 است که در این بخش تاریخ روز اول محرم ۱۴۰۰ به همراه تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۰ را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با شروع نخستین روز از ماه محرم ۱۴۰۰ مردم ایران اسلامی با برگزاری مراسمات سوگواری و عزاداری در روز اول محرم ۱۴۰۰ به یاد امام حسین علیه السلام و یاران باوفای آن حضرت می افتند. به همین دلیل سایت سماتک در این مقاله تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۰ را برای آورده است. اگر تمایل به این موضوع دارید و می خواهید بدانید روز اول محرم ۱۴۰۰ چه زمانی است می توانید با دنبال کردن این نوشتار از پورتال سماتک از تاریخ دقیق روز اول محرم ۱۴۰۰ آگاهی یابید.

 

نخستین روز ماه محرم امسال برابر است با روز سه شنبه 19 مرداد ماه که روز اول محرم ۱۴۰۰ نامیده می شود. برای شرکت در مراسمات عزاداری اباعبدالله حسین علیه السلام چند روز بیشتر زمان باقی نمانده است و چه خوب است که امسال همه ما مسلمانان در عزاداری حسین بن علی علیه السلام حضور داشته باشیم و در دهه اول محرم ۱۴۰۰ بیش از پیش به عزاداری سید و سالار شهیدان برویم.

روز اول محرم ۱۴۰۰ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۰

تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۰

شب اول محرم ۱۴۰۰ برابر است با روز دوشنبه هجدهم مرداد ماه ۱۴۰۰ که برای شب اول محرم اعمال مخصوص و مستحب زیادی در مفاتیح الجنان آورده شده است و برای کسب ثواب بیشتر به مسلمانان توصیه شده اعمال شب اول محرم انجام داده شود. تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۰ برابر با 10 آگوست 2021 میلادی که فردای آن، روز اول محرم ۱۴۰۰ می باشد.

 

بسیاری از مردم مسلمان در همه کشورهای جهان در ماه محرم طبق آداب و رسومی که دارند به عزاداری برای امام حسین ع می پردازند و ایرانیان همه ساله در هر سه دهه ماه محرم با برپایی مجالس عزاداری و تعزیه خوانی ارادت خود را با حضرت سید و سالار شهیدان حسین بن علی علیه السلام ثابت می کنند. التماس دعای مخصوص از شما عزیزان داریم و تقاضا می کنیم در شب اول محرم ۱۴۰۰ برای سلامتی امام زمان عج و گشایش کسب و کار جوانان ایران اسلامی دعا کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب