لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روز اول محرم ۱۴۰۱ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱

مجموعه : تاریخ و تمدن
روز اول محرم ۱۴۰۱ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱

روز اول محرم ۱۴۰۱

روز اول محرم سال ۱۴۰۱ برابر با 30 آگوست 2022 است که در این بخش تاریخ روز اول محرم ۱۴۰۱ به همراه تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱ را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با شروع نخستین روز از ماه محرم ۱۴۰۱ مردم ایران اسلامی با برگزاری مراسمات سوگواری و عزاداری در روز اول محرم ۱۴۰۱ به یاد امام حسین علیه السلام و یاران باوفای آن حضرت می افتند. به همین دلیل سایت سماتک در این مقاله تاریخ شروع ماه محرم ۱۴۰۱ را برای آورده است. اگر تمایل به این موضوع دارید و می خواهید بدانید روز اول محرم ۱۴۰۱ چه زمانی است می توانید با دنبال کردن این نوشتار از پورتال سماتک از تاریخ دقیق روز اول محرم ۱۴۰۱ آگاهی یابید.

روز اول محرم ۱۴۰۱ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱

نخستین روز ماه محرم امسال برابر است با روز شنبه 8 مرداد ماه که روز اول محرم ۱۴۰۱ نامیده می شود. برای شرکت در مراسمات عزاداری اباعبدالله حسین علیه السلام چند روز بیشتر زمان باقی نمانده است و چه خوب است که امسال همه ما مسلمانان در عزاداری حسین بن علی علیه السلام حضور داشته باشیم و در دهه اول محرم امسال بیش از پیش به عزاداری سید و سالار شهیدان برویم. شب اول ماه محرم الحرام است از همین شب اول دعا کنیم خدای متعال در این ماه با عظمت توفیق عزاداری و نوکری در خانه اهل بیت علیهم السلام رو به همه ما عنایت بفرماید به برکت صلواتی بر محمد و آل محمد.

روز اول محرم ۱۴۰۱ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱

تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱

شب اول محرم ۱۴۰۱ برابر است با روز جمعه هفتم مرداد ماه ۱۴۰۱ که برای شب اول محرم اعمال مخصوص و مستحب زیادی در مفاتیح الجنان آورده شده است و برای کسب ثواب بیشتر به مسلمانان توصیه شده اعمال شب اول محرم انجام داده شود. تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱ برابر با 29 جولای 2022 میلادی که فردای آن، روز اول محرم ۱۴۰۱ می باشد.

روز اول محرم ۱۴۰۱ | تاریخ شب اول محرم ۱۴۰۱

هر آنچه بود گذشت از فضیلت شب قدر
امید ما به شب اول محرم توست

 

امسال برخلاف پارسال نگران نیستم که آیا خادم هیئت میشوم یانه آیا قبولم میکنید یا نه، اصلا امسال هرجور باشد شب اول محرم را از دست نمیدهم هرجاهم که بروم دنبال یک جا میگردم یک گوشه توی خیمه عزایتان، تا بنشینم و بساط گدایی‌ ام را پهن کنم … خیلی وقت است منتظرم تا کاروان محرم از راه برسد، امسال کلی حرف دارم …

 

شب اول محرم که می آید
صدای زنگ شتران کاروانت
که در گوشم می زند
کسی در من انگار فریاد می زند
کسی مرا به هجرت می خواند
شما را به خدا بیایید
نشانی دیارتان را به من هم بدهید ارباب

فرا رسیدن شب اول ماه محرم تسلیت باد

 

بسیاری از مردم مسلمان در همه کشورهای جهان در ماه محرم طبق آداب و رسومی که دارند به عزاداری برای امام حسین ع می پردازند و ایرانیان همه ساله در هر سه دهه ماه محرم با برپایی مجالس عزاداری و تعزیه خوانی ارادت خود را با حضرت سید و سالار شهیدان حسین بن علی علیه السلام ثابت می کنند. التماس دعای مخصوص از شما عزیزان داریم و تقاضا می کنیم در شب اول محرم ۱۴۰۱ برای سلامتی امام زمان عج و گشایش کسب و کار جوانان ایران اسلامی دعا کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب