لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است | لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

مجموعه : تاریخ و تمدن
سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است | لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی را برای شما عزیزان که می خواهید بدانید سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است در ادامه این پست بیان کرده ایم و همانطور که می دانید اسفند امسال سی روز دارد. بسیاری از کاربران قصد دارند بدانند که زمان تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است پس در ادامه با ما همراه باشید. نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. عید نوروز سال 1400 در ماه شعبان است و سال گاو نامیده شده است که امیدواریم برای تمام ایرانیان سالی پر از خیر و برکت باشد. سال ۱۴۰۰ سال گاو می‌باشد. با این حال برای بسیاری از مردم نام حیوان سال به دنیا آمدنشان مهم است و اغلب برای گرفتن فال و طالع بینی و … از آن استفاده می کنند و برای عده ای که تقویم و سر رسید چاپ می کنند این موضوع مهم است زیرا می خواهند از نماد این حیوان در محصول شان استفاده کنند.

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است | لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است؟ بنابر گزارش مهمترین گاه شمار رسمی ایرانی لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی، روز شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ هجری شمسی می باشد  که در قسمت دیگر این مقاله ساعت دقیق سال تحویل ۱۴۰۰ برای شما کاربر گرامی بیان شده است. نوروز باستانی یادگار نیک گذشتگان ماست که پیام آور دوستی، عشق و محبت است. نوروز ایرانی درآمیخته با لطافت وخرمی طبیعت و فرصتی کم نظیر برای ورود به مرحله‌ای نیکوتر و برتر از عمر آدمی است. بدون تردید دمیدن روح تازگی بهار در میان درختان تنومند و کهنسال و استوار بسیار زیبا و دلنشین است. اگر می خواهید در این روز جشن بگیرید بهتر است مراقب ویروس کرونا باشید و بهتر است جشن عید نوروز امسال را به روز دیگری موکول کنید. متاسفانه اعلام شده است که در نوروز امسال در خانه ها بمانیم و بخاطر حفظ سلامتی مان باید از دید و بازدید عیدانه پرهیز کنیم.

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است | لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

زمان تحویل سال ۱۴۰۰ چه ساعتی است

لحظه سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است؟ زمان دقیق سال تحویل ۱۴۰۰ برابر است با روز شنبه سی ام اسفند ماه 1399 راس ساعت سیزده و هفت دقیقه و بیست و هفت ثانیه برابر با 20 مارس 2021 میلادی و ۰۸ شعبان ۱۴۴۲ هجری قمری که امیدواریم این سال برای همه خوش یمن باشد و شاهد اتفاقات خوب باشیم. عید نوروز بزرگترین جشن ملی ایرانیان است و محدود به مرز‌های جغرافیایی کشورایران نیست و گسترۀ آن به پهنای مرز‌های فرهنگ ایرانی است. به غیر از کشور‌های اطراف همچون تاجیکستان، افغانستان و … عید نوروز توسط فرزندان ایران زمین در سراسر گیتی پاس داشته می‌شود.

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است | لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

لحظه سال تحویل ۱۴۰۰ به وقت ساعت جهانی (UTC/GMT)

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ به وقت ساعت جهانی (UTC/GMT) ۱۶:۲۸:۴۳ عصر می باشد که ایرانیان در سراسر دنیا در این ساعت سال نو را در کنار خانواده شان جشن می گیرند.

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است | لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ در لس آنجلس آمریکا

Saturday, March 20th 2021, 2:37:28 am

 

سال ۱۴۰۰ هجری خورشیدی برابر است با سال های

14100 اهورایی

7043 میترایی آریایی

6771/6772 آشوری

5781/5782 عبری

3759 زرتشتی

2580 هخامنشی (شاهنشاهی)

2021/2022 میلادی

1442/1443 هجری قمری

 

سال ۱۴۰۰ در تقویم‌ های دیگر

گاه‌ شماری میلادی ۲٬۰۲۱ – ۲٬۰۲۲
هجری قمری ۱٬۴۴۲ – ۱٬۴۴۳
گاه‌شماری گرگوری 2021

از تاریخ پیدایش رم ۲٬۷۷۴
گاه‌شماری ارمنی ۱٬۳۳۰

گاه‌شماری بهائی ۱۷۷ – ۱۷۸
گاه‌شماری بربری ۲٬۹۷۱
گاه‌شماری بودایی ۲٬۵۶۵
گاه‌شماری برمه‌ای ۱٬۳۸۳
گاه‌شماری رومی ۷٬۵۲۹ – ۷٬۵۳۰
گاهشماری مازندرانی ۱٬۵۳۲ – ۱٬۵۳۳
گاه‌شماری قبطی ۱٬۷۳۷ – ۱٬۷۳۸
گاه‌شماری اتیوپیایی ۲٬۰۱۳ – ۲٬۰۱۴
سال عبری ۵٬۷۸۱ – ۵٬۷۸۲
گاه‌شماری هندی
– ویکرم سموت ۲٬۰۷۶ – ۲٬۰۷۷
– ساکا سموت ۱٬۹۴۳ – ۱٬۹۴۴
– کالی یوگا ۵٬۱۲۲ – ۵٬۱۲۳
گاه‌شماری هولوسین ۱۲٬۰۲۱
گاه‌شماری کره‌ای ۴٬۳۵۴
گاه‌شماری خورشیدی تایلندی ۲٬۵۶۴

سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است | لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ شمسی را در بالا بیان کردیم و این مقاله تقدیم به شما عزیزانی است که پرسیده بودید سال تحویل ۱۴۰۰ساعت چند است؟ ساعت سال تحویل سال 1400 در کشورهای مختلف را در این مطلب از سایت سماتک اعلام کردیم و ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند در ساعت ۱۶:۲۸:۴۳ به وقت جهانی عید امسال را جشن بگیرند.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب