لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

مجموعه : فرهنگی و هنری
کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا بی شک کتاب و کتابخوانی فرهنگی است که باید در بین مردم هر کشور رواج پیدا کند. در ادامه این مقاله شما را با چندی از کتاب فروشی های برتر جهان آشنا می سازیم.

 

کتاب فروشی آشپزی و کتاب – بروسل

شاید ترکیب یک کتاب فروش و یک کافه خیلی جالب به نظر نرسد اما کتاب فروشی آشپزی و کتاب این کار را به بهترین نحو انجام داده است. این مکان فوق العاده علاوه بر یک کتاب فروشی یک رستوران کامل نیز است که منوهای متنوع غذایی و نوشیدنی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. دسته بندی کتاب‌ها نیز بر اساس دکوراسیون داخلی قیمت‌های مختلف کافه انجام شده. بیبشتر کتاب‌های این کتاب فروشی به زبان فرانسه است اما عناوین متعدد زیادی نیز به زبان‌های دیگر در قفسه‌های آن وجود دارد.

 

کتاب فروشی پاولز – پورتلند

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

اگر به دنبال یک کتاب فروشی بزرگ هستید؛ پاولز در شهر پورتلند آمریکا بهترین گزینه است. شاید نمای خارجی آن نسبت به دیگر کتاب فروشی‌های موجود در لیست آنچنان جذاب نباشد اما محیط داخلی آن قطعاً مورد پسند علاقه‌مندان به کتاب قرار خواهد گرفت. کتاب فروشی پاولز یک بلوک کامل از شهر پورتلند را به خود اختصاص داده. و تنوع کتاب‌ها و عناوین موجود در آن بسیار بالا است. پاولز روزانه 3000 کتاب دست دوم را خریداری می‌کند. و انباری متشکل از بیش از 4 میلیون جلد کتاب دارد. این کتاب فروشی 45 سال است که فعالیت می‌کند.

 

کتاب فروشی آکوا آلتا – ونیز

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

اگر جزء علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی باشید و گذرتان به شهر زیبای ونیز افتاد؛ قبل از اینکه این شهر کاملاً به زیر آب برود از این کتاب فروشی که نامش به معنی کتابخانه آب‌های بلند است دیدن کنید. این کتاب فروشی زیبا در کنار کانال اصلی شهر ونیز واقع شده و کتاب‌ها را به‌جای قفسه در قایق‌ها نگهداری می‌کنند. محیط کتاب فروشی نیز به زیبایی با الهام گرفتن از تم شهر ونیز طراحی‌شده است.

 

شکسپیر و مهمانان – پاریس

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

به‌احتمال‌زیاد کتاب فروشی شکسپیر و مهمانان در قلب شهر پاریس معروف‌ترین کتاب فروشی در دنیا باشد. علت شهرت بالای این کتاب فروشی تمرکز آن بر روی ادبیات انگلیسی و کلکسیون برخی از نادرترین کتاب‌های موجود است که بسیاری از آن‌ها نیز قابل خرید هستند. شکسپیر و مهمانان تاریخچه درخشانی نیز در نشر و توزیع کتاب دارد. کتاب معروف اولیسه نیز برای اولین بار توسط همین کتاب فروشی به چاپ رسیده است.

 

آل آتنو گراند اسپلندبد – بوینس آیرس

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

آل آتنو گراند اسپلندبد یکی از معروف‌ترین کتاب‌فروشی‌های شهر بوینس آیرس و آرژانتین است. حدود یک قرن پیش این کتاب‌فروشی یک سالن نمایش بوده که در اوایل قرن بیست و یکم با ایجاد تغییراتی به یک کتاب‌فروشی تبدیل شد.

معماری خاص و قدیمی مکان این کتاب‌فروشی یکی از دلایل شهرت و محبوبیت آن در دنیا است. سالانه بیش از 1 میلیون علاقه‌مند به کتاب و کتاب خوانی برای استفاده از میلیون‌ها عنوان کتاب ادبی و غیرادبی به این کتاب‌فروشی می‌روند. آل آتنو گراند اسپلندبد را علاوه بر یک کتاب‌فروشی می‌توان یکی از جاذبه‌های توریستی شهر بوینس آیرس دانست.

 

بوکاندل سلکسیز دامنیکن – ماستریخت، هلند

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

به نظر می‌رسد شهرت کشور هلند تنها محدود به سبک زندگی خاص آمستردام نمی‌شود. در شهر کمتر شناخته شده ماستریخت یکی از زیباترین کتاب‌فروشی‌های دنیا قرار دارد. محل این کتاب فروشی در قرن 13 میلادی به عنوان یک کلیسای دومینیکنی ساخته شد هم اکنون با حفظ نما و حس و حال قدیمی به یک کتاب‌فروشی بسیار بزرگ و زیبا تبدیل شده است. شاید تلفظ اسم این کتاب فروشی کمی سخت باشد اما دیدن آن خالی از لطف نیست.

 

کتاب فروشی آوانگارد – نانجینگ

کتاب فروشی های متفاوت و کم نظیر در دنیا + تصاویر

اگر به نظرتان محیط آل آتنو گراند اسپلندبد مذهبی به نظر می‌رسد باید کتاب فروشی آوانگارد در چین را ببینید. این کتاب فروشی در زیرزمین یک پارکینگ در شهر نانجینگ چین واقع شده که زمانی ازآن به عنوان پناهگاه بمباران استفاده می‌شده. علاوه بر فروش کتاب در محیط این کتاب فروشی گالری‌های هنری هم برگزار می‌شود. محلی آرام نیز به منظور آرامش افرادی که مطالعه می‌کنند نیز در کنار سرو قهوه و چای در نظر گرفته شده است.

 

 منبع : نیک صالحی

 

 

 

جدیدترین مطالب