قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

مصاحبه با حمیدرضا حاذقی آهنگساز ایرانی + تصاویر

مصاحبه با حمیدرضا حاذقی آهنگساز ایرانی + تصاویر

مصاحبه با حمیدرضا حاذقی آهنگساز ایرانی

 

در کشور ایران آهنگسازان بسیار زیادی مشغول کار هستند که برخی از آنها به صورت رسمی و برخی به صورت زیرزمینی فعالیت دارند. در این پست سایت سماتک گزارشی را با یکی از بهترین آهنگسازان ایرانی گردآوری کرده است.

 

یک آهنگساز در گفت و‌گو با سماتک:

علم به کار و تجربه دو فاکتور مهم برای آهنگسازی است/ استاد بابک بیات الگوی کاری من در آهنگسازی است

 

امروزه تنظیم کنندگان و آهنتگسازان زیر زمینی بسیار زیاد شده اند که بدون علم و دانش و اطلاعات کافی آثاری را روانه بازار می‌کنند که هیچ ماندگاری ندارد و این صرفا به موسیقی کشور ضربه می‌زند.

 

حمید رضا حاذقی، در گفت و‌گو با خبرنگار سماتک، تعداد زیاد آهنگسازان زیرزمینی را دلیلی برای بی کیفیت بودن آثار و عدم ماندگاری دانست و با بیان این مطلب افزود: امروزه تنظیم کنندگان و آهنتگسازان زیر زمینی بسیار زیاد شده اند که بدون علم و دانش و اطلاعات کافی آثاری را روانه بازار می‌کنند که هیچ ماندگاری ندارد و این صرفا به موسیقی کشور ضربه می‌زند.

مصاحبه با حمیدرضا حاذقی آهنگساز ایرانی + تصاویر

وی ادامه داد: من خودم به شخصه خیلی علاقه به آهنگسازی داشتم و کار حرفه ای خودم را از سن ۱۹ سالگی شروع کردم و تا به الان بسیار برای کارم تلاش و زحمت کشیده ام و بیش از ۹۰۰ تراک روانه بازار کرده ام که از این بابت احساس خوبی دارم.

 

این آهنگساز تصریح کرد: داشتن اطلاعات و هوش قوی در آهنگسازی و مهمتر از همه داشتن تجربه کاری از جمله فاکتورهای موفقیت یک آهنگساز در طول زندگی حرفه ای کاریش است.

 

حاذقی به ماه محرم اشاره کرد و گفت: من ارادت خاصی به امامان معصوم دارم به خصوص به سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین ( ع ) و هر سال به مناسبت این ماه بزرگ کاری را می‌سازم و امسال به لطف خدا اثری ساخته شد به نام گل نازم که در وصف حضرت علی اصغر شش ماهه تنظیم شد که دوست خوبم پوریا بابایی آن را اجرا کرد.

 

وی به آهنگساز خوب کشورمان مرحوم استاد بابک بیات اشاره کرد و افزود: کارهای استاد بیات همگی ماندگار و زیبا هستند و من سعی کرده ام در طول روند کاریم این استاد توانا را الگوی کاری خودم قرار بدهم و اینگونه کار کنم که هر چیزی را نسازم و کارهایی را بتوانم نوازندگی کنم که در حد حرفه ای باشد.

 

این تنظیم کننده خاطر از فعالیت‌های خود اینگونه گفت: در حال حاضر بر روی دو آلبوم و چند تراک کار می‌کنم، همچنین کلاس‌های آموزش موسیقی و تنظیم و ساز را دارم که خداراشکر در حال انجام آن هستم.

مصاحبه با حمیدرضا حاذقی آهنگساز ایرانی + تصاویر

حمید رضا حاذقی آهنگساز ایرانی

 

شناسنامه کاری من ترانه‌های من است

این جوان فعال، ترانه را رکن اصلی یک کار حرفه ای دانست و اظهار کرد: به اعتقاد من ترانه از مهمترین فاکتورهای خوب دیده شدن یک کار است که باید با ظرافت خاصی سروده شود. من ترانه‌های کارم را خودم می‌نویسم و به روی همون ترانه‌ها کار می‌سازم و سعی می‌کنم در سرودن ترانه از واژه‌های خیلی هجو و جلف پرهیز کنم. چون شناسنامه کاری من ترانه‌های من است.

 

حاذقی ادامه داد: بهترین آهنگی که تنظیم کردم کاری به نام ترس با صدای علیرضا هنرکار بود که همیشه در ذهن من ماندگار شده است

 

این آهنگساز جوان در پایان گفت: برای همه دوستان و طرفدارانم که همیشه بنده را حمایت می‌کنند آرزوی بهترین‌ها دارم و از خداوند برایشان شادی و سلامتی آرزومندم.

 

انتهای پیام/

 

گزارشگر: حامد کوماهی

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری