فرش وینتیج چه خصوصیاتی دارد؟ کهنه نمای خاص!

فرش وینتیج چه خصوصیاتی دارد؟ کهنه نمای خاص!

همان گونه که می دانید فرش در دکوراسیون خانه نقش مهمی دارد به خصوص برای جامعه ایرانی زیرا در بسیاری از منازل این کفپوش خاص دیده می شود. با پیشرفت تکنولوژی تنوع فرش ها نیز افزایش یافت که یکی از آن ها فرش وینیتج می باشد که ترکیبی از سبک سنتی و مدرن است. این فرش از جدیدترین مدل های فرش ماشینی است که ظاهری کهنه و قدیمی دارد و حتی به آن فرش کهنه نما نیز می گویند. در این مقاله با موضوع شناخت فرش وینتیج در خدمت شما هستیم، لطفا با ما همراه باشید.

 

فرش وینتیج چیست؟

فرش وینتیج یا نئو کلاسیک یک سبک سنتی و جاودانه است که از خطوط ظریف و فرم های کلاسیک ساخته شده است. این فرش ها می توانند مجلل باشند و در عین حال با حفظ عناصر قدیمی باعث ایجاد تعادل و ظرافت می شوند به عنوان نمونه اگر شما یک اتاق ناهارخوری رسمی دارید و درحال انتخاب فرش برای این مکان هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از فرشی به سبک نئوکلاسیک است.

 

فرش های نئوکلاسیک از ترکیب گل ها و اشکال هندسی نمادین باستانی بر روی رنگ های زنده، ملایم و خاکی تشکیل شده اند که آن ها را کاملا با روندها و جریان های تزئینی مدرن مطابقت می دهد. شما با انتخاب این نوع قالی ها می توانید به فضا زندگی خود یک حس کلاسیک ببخشید بدون این که تحت الشعاع طرح های بزرگ یا پیچیده آن قرار بگیرید.

 

کاربرد فرش وینتیج چیست؟

فرش وینیتج سبکی قدیمی و کهنه دارد و می تواند در دکوراسیون یک سبک سنتی ایجاد نماید اما یکی از ویژگی های آن هماهنگی با تمامی سبک ها و دکوراسیون ها است. برخی از مزایای استفاده از آن موارد زیر می باشد:

 

• دارای جلوه ای جذاب و شیک است.

• دارای طراحی خاص و اصالت گونه است.

• می تواند با انواع سبک های دکوراسیون داخلی هماهنگ بشود.

• در مقایسه با انواع فرش های کهنه نما واقعی قیمت کمتری دارد.

 

مزایا فرش وینتیج

فرش وینتیج چه خصوصیاتی دارد؟ کهنه نمای خاص!

شاید مهم ترین موضوع قیمت و هزینه کم تر فرش وینتیج نسبت به قالی های قدیمی و آنتیک دستبافت است درصورتی که ظاهری شبیه به یک دیگر دارند.

 

فرش وینتیج می تواند با هر سبک دکوراسیونی هماهنگ بشود و ارتباط مناسبی با مبلمان مدرن داشته باشد. این نوع فرش خاص با گذشت زمان زیبایی و کیفیت خود را از دست نمی دهد یعنی پا خوردگی به ظاهر آن لطمه ای وارد نمی کند.

 

فرش کهنه نما برای تولید فرآیندهای مختلفی را طی می کند بنابراین دارای ماندگاری و دوام بالایی می باشد. فرش وینتیج به دلیل داشتن میزان پُرز کمتر نسبت به فرش های دستبافت دارای وزن کمتری است بنابراین انجام شست و شوی آن می تواند آسان باشد. زیبایی فرش وینتیج چشم نواز است که یکی از دلایل استقبال مردم از این کفپوش خاص می باشد همچنین ترکیب رنگ ها در آن خلاقانه است و حالت سایه و روشن دارد.

 

فرش های وینتیج بصورت ریزبافت بافته میشوند و جزو دسته بندی فرش 1200 شانه هستند، تراکم این فرش ها نیز 3600 گره و با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب عرضه شده اند.

 

شما میتوانید برای خرید فرش کهنه نما یا فرش وینتیج مدنظر خود به فروشگاه آنلاین فرش مانلی مراجعه و پس از انتخاب فرش مدنظر خود بصورت اینترنتی یا حضوری خرید خود را از این فروشگاه اینترنتی فرش انجام دهید.

جدیدترین مطالب