آموزش اصولی بازی دبرنا برای برنده شدن

آموزش اصولی بازی دبرنا برای برنده شدن

آموزش اصولی بازی دبرنا برای برنده شدن

بازی دبرنا از قدیم در بین ایرانیان مرسوم بوده است و یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین بازی های گروهی است. دبرنا که نام دیگر آن دبلنا است بازی بسیار آسانی است که در این بازی هر کسی که زودتر کارت خود را پر کند برنده خواهد بود . در ادامه این پست سماتک آموزش بازی دبرنا را خواهید آموخت.

 

هنوز کسی نمی داند اسم دقیقش «دبرنا» است یا «دبلنا» اما با این وجود در شکل برگزاری اش اختلافی بین علمای فن نیست؛ هر کسی چهارتا کارت چهارخانه دارد که توی بعضی خانه هایش اعدادی از یک تا 99 نوشته شده. کیسه سفیدی هم هست که تویش مهره هایی در همین بازه وجود دارند.

 

در هر دور از بازی، به هر کس چند کارت می رسد و یک نفر کیسه را دستش می گیرد و شروع می کند به هم زدن مهره ها. بعد مثلا سه تا مهره را بیرون می کشد و عددش را می خواند. اگر شماره مهره با شماره یکی از خانه های کسی یکی باشد، مهر به او داده می شود تا روی همان خانه بگذارد.

 

بقیه هم اگر این شماره را داشته باشند، باید با نخودی، لوبیایی چیزی پرش کنند. هر کسی خانه هایش را پر کند، این دست را برده. بعدش کیسه دست به دست می چرخد و همین چرخه ادامه پیدا می کند.

 

همانطور که ملاحظه می فرمایید، دبلنا از معدود بازی هایی است که جرزنی در آن کاری را پیش نمی برد و همه چیز به شانس و اقبال شما برمی گردد. به خاطر هنیم جماعت کثیری هستند که به اصل فلسفه بازی بودن آن شک دارند و از خودشان می پرسند مگر بازی بی کلک و جرزنی هم وجوددارد؟

 

منبع : bartarinha.ir

جدیدترین مطالب