قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

آرایشگر هندی با دهان موهای مشتریان را کوتاه می کند + عکس

آرایشگر هندی با دهان موهای مشتریان را کوتاه می کند + عکس

آرایشگر هندی با دهان موهای مشتریان را کوتاه می کند

آرایشگر هندی نابغه با دهانش موهای مردم را کوتاه می کند. این مرد که از کودکی به حرفه آرایشگری مشغول بوده است مهارت بسیار زیادی در کوتاه کردن مو با دهان دارد. بسیاری از مردم هند مشتری آرایشگاه این مرد شده اند و ساعت ها در جلوی آرایشگاه این آرایشگر نابغه صف می کشند تا موهایشان را کوتاه کند.

 

در سرزمین هند آدم‌های عجیب زیادی زندگی می‌کنند، این‌بار هم آرایشگری در آن ظهور کرده که با دهانش می‌تواند موها را کوتاه کند. به گزارش سماتک انصار احمد در بنارس کشور هند آرایشگری می‌کند، اما پس از انتشار ویدئویی که او را نشان می‌دهد با دهان قیچی را نگه‌داشته و موهای مشتری‌ها را کوتاه می‌کند، خیلی معروف شد.

 

خیلی از ما روش‌های عجیب‌وغریب کوتاه کردن مو را دیده‌ایم، از کسی که با شمشیر سامورایی این کار را انجام می‌داد تا کسی که با چشم‌های بسته دست‌به‌کار می‌شد! اما کاری که احمد انجام می‌دهد، کاملاً جدید و متفاوت است و همین موضوع هم باعث شده صفی طولانی جلوی آرایشگاه او بسته شود و همه بخواهند از یک «کوتاه کردن کامل» بهره بگیرند.

آرایشگر هندی با دهان موهای مشتریان را کوتاه می کند + عکس

احمد انصار از سن خیلی کم‌ کار کوتاه کردن مو را انجام می‌داده و این کار را با روش‌های سنتی یاد گرفته است، اما 15 سال قبل به دلیل یک تصادف مشکلی برای دستش پیش می‌آید که در پی آن نمی‌تواند با یکدست به کارش ادامه دهد. او برای حل این مشکل از دهانش به‌جای دست دیگرش استفاده می‌کند.

 

البته خودش دراین‌باره می‌گوید: «در آن زمان نمی‌توانستم کارکنم و مشکلات زیادی هم برایم به وجود آمده بود، اما با سه سال تلاش و تمرین توانستم یاد بگیرم از دهانم استفاده کنم و حالا به‌راحتی می‌توانم موهای دیگران را کوتاه کنم.»

 

مدت‌زمانی که احمد برای کوتاه کردن موی یک فرد نیاز دارد، بین 25 تا 30 دقیقه است و برای مشتری‌هایش مهم نیست که حتی بیشتر هم منتظر بمانند، چون درنهایت او خیلی خوب این کار را انجام می‌دهد و نتیجه فوق‌العاده‌ای بر جای می‌گذارد.

 

به دلیل توجهی که رسانه‌ها و مردم به احمد و کاری که انجام می‌دهد، داشته‌اند,حالا او می‌خواهد این روش مو کوتاه کردن را در کتاب رکوردهای گینس و به نام خودش ثبت کند. او قصد دارد به مدت 25 ساعت در یک مکان عمومی و رایگان موی دیگران را کوتاه کند.

 

گرچه او به دنبال ثبت کردن نامش هست، اما بیشترین تلاشش را برای آموزش کسانی که معلولیت دارند گذاشته و سعی دارد مرکزی را برای این کار تأسیس کند، تاکنون او توانسته به چند کودک معمول در روستای خودش آموزش آرایشگری بدهد.

 

منبع: مهر

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب