قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

جت های شخصی و خصوصی امروزه جزء وسایل تجملاتی شخصی را دارند ولی در گذشته جت های خصوصی وسایلی بودند که برخی از موارد ضروری مانند جا به جای افراد مشهور و مقامات از آنها استفاده می شد چون سرعتشان از بقیه هواپیماها بیشتر بود و در ارتفاع خیلی بالایی حرکت می کردند که سریعتر به مقصد برسند ما در این مطلب بهترین جت های خصوصی را که در جهان معروف می باشند را مورد بررسی قرار خواهیم داد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر جت های خصوصی و برتر جهان کدامند را درسایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

گلف استریم یکی از بلندپروازها و سریع‌ترین‌های آسمان محسوب می‌شود. سرعت آن بسیار نزدیک به سرعت صوت است و در ارتفاع 50 هزار پایی حرکت می‌کند.

 

بیزجت‌ها یا جت‌های خصوصی، وسایل حمل و نقل پروازی‌ای هستند که برای جا‌به‌جایی گروه یا افراد خاصی طراحی می‌شوند. شاید در موارد خاص این وسایل حمل و نقل پروازی برای انتقال بیماران یا مجروحین نیز مورد استفاده قرار گیرند یا واسطه‌ای برای مبادله وسایل یا تجهیزات گردند.

 

استفاده از این پروازی‌های کوچک در مواقع بحرانی توسط مقامات امری بدیهی به شمار می‌آید. اما بیزجت‌ها این روزها بیشتر حکم وسایل حمل و نقل تجملاتی را دارند.

 

 HA 420 هوندا جت، یکی از بهترین بیزجت‌های جهان به شمار می‌آید. پس از 30 سال ساخت و توسعه، سرانجام گروه صنعتی هوندا این جت پروازی کوچک را به مشتریان ارائه داد. البته برای داشتن این جت شخصی باید 4.5 میلیون پوند خرج کنید. شاید دلیل زمان بر بودن بیش از حد ساخت این وسیله پروازی، وسواس بیش از حد مهندسان هوندا برای پیشگامی در ارائه جدید ساختار موتور و کاهش صدای کابین و توسعه اقتصاد سوخت باشد.

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

BBJ 787-8 VVIP

دومین بیزجت دنیا با کد و نام بالا شناخته می‌شود و 230 میلیون پوند ارزش دارد. اگر یک مولتی میلیونر باشید، BBJ با یک تماس تلفنی برایتان مهیا خواهد شد. بخش بیزینس جت بوئینگ که در سال 1996 احداث شد، مجوز ساخت هواپیماهای خصوصی در خطوط هوایی تجاری را صادر کرد.

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

بهره‌وری سوخت و ساختار مسافری کربن-کامپوزیتی در بال‌ها از شاخصه‌های این بوئینگ محسوب می‌شود. فضای کابین به گونه‌ای طراحی شده که خستگی ناشی از یک پرواز طولانی را برای مسافران به حداقل برساند. این جت خصوصی می‌تواند به صورت بی‌وقفه مسافت 15771 کیلومتری را در 17 ساعت بپیماید.

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

در طراحی داخلی این جت شاهد سقف قوس‌دار، کف چوبی از جنس چوب‌های جنگلی، سرویس بهداشتی و حمام‌های مرمری، تخت‌های بزرگ و فرش‌های دست‌بافت ابریشمی هستیم.

 

گلف استریم G650ER

یکی از بلندپروازها و سریع‌ترین‌های آسمان محسوب می‌شود. سرعت آن بسیار نزدیک به سرعت صوت است و در ارتفاع 50 هزار پایی حرکت می‌کند که البته این مقیاس بیشتر از هواپیماهای مسافربری محسوب می‌شود.

 

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

با 8 مسافر این جت شخصی می‌تواند بی‌وقفه از هونک‌کنگ تا نیویورک یا ملبورن تا لس‌آنجلس را پرواز کند. این مسافت حدود 12874 کیلومتر خواهد بود.

جت های خصوصی و برتر جهان کدامند؟

 

منبع:asriran.com

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب