قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

حمام نفت خام شفا دهنده بیماریهای ثروتمندان + تصاویر

حمام نفت خام شفا دهنده بیماریهای ثروتمندان + تصاویر

حمام نفت خام شفا دهنده بیماریهای ثروتمندان

حمام نفت خام یا وان نفت یکی از اقدامات جدید ثروتمندان کل دنیا است. نفت باعث می شود تا برخی از بیماریهای بدن انسان درمان شود. تصاویری از حمام نفت خام شفا دهنده بیماریهای ثروتمندان را در سایت سماتک می بینید. در شهر نفتالان کشور آذربایجان و در 320 کیلومتری شمال غربی باکو میتوانید یک مرکز اسپا بیابید که مردم برای رقتن به داخل وان پر از نفت خام به آنجا میروند.

 

حمام نفتی که ویژه ثروتمندان در یک مرکز درمانی در باکو ساخته شده، علاوه بر قشر مرفه آذربایجان، مراجعه کنندگانی از دیگر قاره های جهان نیز دارد. در پایتخت کشور آذربایجان، مرکزی درمانی به نام NAFTALAN وجود دارد که از نفت برای درمان بیماری های مفصلی، پوستی و … استفاده می کند.

 

در زمان اوج این منطقه در سال های 1980حدودا 75 هزار مراجعه کننده در سال داشته است. بعد از فروپاشی شوروی کل حمام های نفت خام بسته شدند و حال بعد از چند دهه مجددا راه اندازی شده اند. به گزارش سماتک قدمت این حمام ها بقدری ایست که حتی در سفرنامه مارکوپولو حین عبورش از نفتالان زمانی که از چین به ونیز می آمده است از این حمام های نفت خام نام برده است.

 

در این مرکز درمانی، مراجعان که اغلب از قشر مرفه آذربایجان و حتی ثروتمندان دیگر کشورهای آسیایی و اروپایی هستند، در حمامی مملو از نفت خام یا نفت آغشته به قیر قرار می گیرند. به عبارتی می توان گفت در این مرکز، درمانی شبیه به درمان در چشمه های آب گرم، با نفت خام شبیه سازی شده است.

حمام نفت خام شفا دهنده بیماریهای ثروتمندان + تصاویر

حمام نفت برای ثروتمندان

حمام نفت خام شفا دهنده بیماریهای ثروتمندان + تصاویر

حمام نفت در باکو

 

طبق گزارش IBTIMES ، یک گردشگر استرالیایی که برای استفاده از خدمات حمام نفت، به این مرکز درمانی در باکو مراجعه کرده، در این خصوص گفت:”حمام نفت بسیار خوب است. بدن در دمای یکسان شبیه یک حمام معمولی قرار می گیرد اما بیشتر شبیه به غوطه وری در شکلات است. این حمام بوی خوبی نداشت اما بدون درد و با احساس آرامش خوبی بود که به گفته پزشکان آن مرکز، این حمام نفت خام می تواند تا 70 بیماری مختلف را دمان کند.”

حمام نفت خام شفا دهنده بیماریهای ثروتمندان + تصاویر

حمام نفت خام

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب