نیم نگاهی به گذشته

خانواده ای که خوراکی های حاوی قند و شکر مصرف نمی کنند + تصاویر

خانواده ای که خوراکی های حاوی قند و شکر مصرف نمی کنند + تصاویر

خانواده ای که خوراکی های حاوی قند و شکر مصرف نمی کنند

 

یک خانواده 4 نفره مدت یک سال است که هیچ نوع ماده غذایی حاوی قند و شکر را مصرف نکرده اند و حالا پس از یکسال دوری از قند و شکر اگر غذای شیرین بخورند کارشان به بیمارستان می کشد.

 

قند میوه‌ها طبیعی و برای سلامت ضروری است اما شکر تصفیه شده و صنعتی به شدت برای سلامتی مضر است.

 

ایو شوب و همسرش از مضراتی که قند و شکر می‌تواند داشته باشد آگاه بودند و به همین دلیل تصمیم گرفتند به همراه دو دخترشان سبک زندگیشان را تغییر دهند و به طور کل قند و شکر افزوده شده به مواد غذایی را از برنامه‌غذایی‌شان حذف کردند.

خانواده ای که خوراکی های حاوی قند و شکر مصرف نمی کنند + تصاویر

این خانواده برای آنکه تاثیر شکر بر سلامت‌شان را ببینند مصرف تمامی قندها جز قند میوه، عسل و شربت افرا را کنار گذاشتند. به گزارش سماتک در ابتدا این کار سخت بود. غیر از بیسکوییت و کیک، خانواده مصرف نان، مواد غذایی آماده، سس سالاد و سوپ‌ها را هم قطع کرد.

 

حذف قند از رژیم غذایی از همان ماه نخست اثرات خود را نشان داد! اعضای خانواده احساس نشاط بیشتری داشتند و کمتر خسته می‌شدند. این موضوع البته پایه و اساس علمی دارد زیرا افزایش قند خون سبب کاهش فشار خون می‌شود که عامل خستگی است!

 

اوا همچنین به این نتیجه رسید که با قطع مصرف قند پوستش روشن و سفت‌تر شده است. دخترها نیز به نسبت قبل راحت‌تر می‌خوابیدند.

خانواده ای که خوراکی های حاوی قند و شکر مصرف نمی کنند + تصاویر

موضوع جالب اینکه بعد از گذشت چند ماه که از رژیم بدون قند خانواده گذشت اوا تصمیم گرفت به مناسبت تولد همسرش تارت موز درست کند اما مصرف مقدار کمی از شیرینی باعث سرگیجه و افزایش ضربان قلب و بیماری اعضای خانواده شد و آنها را به بیمارستان کشاند.

 

به دنبال این موضوع خانواده بیشتر مصمم شدند که رژیم بدون قند خود را ادامه دهد و حالا بعد از گذشت یک سال احساس می‌کنند که از سلامت کامل برخوردارند!.اوا تجربیات خود را از این رژیم در کتاب «یک سال بدون قند» بازنویسی کرده است!

جدیدترین مطالب