قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

ماجرای دو برادر پاکستانی که شب ها فلج می شوند + تصاویر

ماجرای دو برادر پاکستانی که شب ها فلج می شوند + تصاویر

ماجرای دو برادر پاکستانی که شب ها فلج می شوند

دو بردار پاکستانی فقط روزها می توانند مانند سایر انسان ها حرکت کنند و حرف بزنند و شب ها مثل یک آدم فلج می شوند. این برادران که از بیماری خارق العاده ای رنج می برند هنوز پزشکان درمانی برای این بیماری پیدا نکرده اند.

 

دو برادر پاکستانی به نام های شعیب احمد و عبدل رشید از وضعیت رازآلودی رنج می برند که باعث گیج شدن پزشکان اسلام آباد شده است. به این دو برادر 13 و 9 ساله لقب “کودکان خورشیدی” داده شده، چرا که در طول روز آنها همانند کودکان دیگر نرمال و فعال هستند، ولی به محض غروب خورشید آنها به وضعیت نباتی بازگشته قادر به حرکت و یا صحبت کردن نیستند.

 

به گزارش سماتک شعیب و عبدل با اولین اشعه های طلوع خورشید پر از انرژی و زندگی می شوند، وظایف معمولشان در خانه را انجام می دهند، به مدرسه می روند ولی باید مراقب ساعت باشند تا قبل از عصر تمام کارهایشان انجام شود چرا که تا روز بعد دیگر قادر به انجام هیچ کاری نیستند.

ماجرای دو برادر پاکستانی که شب ها فلج می شوند + تصاویر

والدین آنها می گویند، پسرها از زمان تولد بسیار به خورشید وابسته بودند و در روستای محل زندگی شان آنها به “کودکان خورشیدی” مشهور شده اند.

 

پدر آنها محمدحسین می گوید:”من فکر می کنم پسرانم از خورشید انرژی می گیرند” ، ولی تئوری ساده او از نظر پزشکان درست نیست چرا که آنها را در طول روز در یک اتاق کاملا تاریک نگاه داشتند ولی متوجه هیچ گونه علائم مشکوکی نشدند. نظریه اینکه خورشید در وضعیت رازآلود این دو کودک نقش دارد نیز مغایر با این حقیقت است که آنها حتی در طول روزهای ابری و بارانی نیز همچنان فعال باقی می مانند.

 

این پسرها از خانواده فقیری هستند و در حال حاضر تحت نظر مراقبت های شدید پزشکی در پایتخت پاکستان، اسلام آباد هستند. دولت مخارج درمان آنها را پرداخت می کند و به گزارش نیک صالحی نمونه خون آنها به متخصصان دیگر فرستاده شده، به امید آنکه سرنخی از وضعیت آنها به دست آید.

 

لازم به ذکر است که والدین این دو کودک از اقوام درجه اول یکدیگر هستند و پزشکان معتقدند یکی از توضیحات بالقوه شرایط این دو برادر، می تواند همین موضوع باشد، به خصوص آنکه یکی دیگر از چهار فرزند آنها که یک پسر یک ساله است از وضعیت مشابهی رنج می برد.

 

جالب است که بر طبق گزارشات پس از آزمایش های متعدد، آنها برای اولین بار یک شب توانستند کمی حرکت کنند واز همین رو آنها امیدوارند بتوانند به بهبودی کامل دست پیدا کنند و از هم اکنون نقشه های بزرگی در سر دارند، شعیب می گوید دوست دارد در آینده معلم شود و عبدل نیز می خواهد یک دانشمند اسلامی شود.

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب