نیم نگاهی به گذشته

روش سنتی و دردناک سکه درمانی + تصاویر

روش سنتی و دردناک سکه درمانی + تصاویر

روش سنتی و دردناک سکه درمانی

روش های سنتی درمانی هنوز در برخی از کشورهای دنیا متداول می باشند برخی از این روشها بسیار دردناک می باشند مانند حجامت که پشت  و کمر بیمار را خراش داده و زالو روی پشت بیمار می ریزند تا خون بیمار را این زالوها بمکند و یک روش بسیار دردناک درمانی و سنتی در اندونزی وجود دارد که با سکه پشت بیمار خراش می دهند و روغن نارگیل روی این خراش ها ریخته و ماسآز می دهند در ادامه جزئیات بیشتر روش سنتی و دردناک سکه درمانی را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

با وجود اینکه روش های درمانی امروزه پیشرفت های چشمگیری یافته است، برخی از مردم اندونزی هنوز با استفاده از روش قدیمی سکه و روغن نارگیل، سرما و عوارض ناشی از آن را درمان می کنند.

روش سنتی و دردناک سکه درمانی + تصاویر

سکه درمانی در اندونزی

روش سنتی و دردناک سکه درمانی + تصاویر

بیش از یک قرن است که درمان به این شیوه به طور گسترده ای در سراسر اندونزی انجام می شود، سکه درمانی یک سبک از طب سنتی و خاستگاه آن «جاوه مرکزی» است.

 

آنها بر این باورند که درمان با سکه و روغن نارگیل ابزاری برای خلاص شدن از مشکلاتی همچون ضعف بدن، انباشت گاز در معده و درد مفاصل ناشی از سرما و سرماخوردگی است.

روش سنتی و دردناک سکه درمانی + تصاویر

در زبان محلی به آن کروکان «kerokan» می گویند و هدف از آن درمان اسپاسم عضلات گردن و کمر است. آنها پس از چرب کردن کمر و گردن با روغن نارگیل، با مالش سکه ای روی بدن هایشان خطوط رسم می کنند که رد قرمزی روی پوست آنها به جای بگذارد. این سایش دردناک با این ادعا انجام می شود که روغن به درون پوست نفوذ کند و تأثیر بیشتری بگذارد.

 

هیماوان سوتانتو شهروند اندونزیایی که این درمان را تجربه کرده می گوید: من سوار موتور می شوم و شب ها وقتی از محل کار خود باز می گردم در معرض بادها و توفان های سرد شبانه قرار می گیرم، همین موضوع باعث درد مفصل و بیماری های دیگری در من شده است. هر ماه به اینجا می آیم تا عوارض سرما را در بدن خود کم کنم.

 

«کروکان» جنجالی یک دختر ویتنامی

روش سنتی و دردناک سکه درمانی + تصاویر

خطوط به جای مانده از کروکان، اغلب برای افرادی که با آن آشنایی ندارند ترسناک به نظر می رسد. یک دختر ویتنامی در سال اول ابتدایی در یک مدرسه خارجی ثبت نام کرد. او یک روز صبح حال خوبی برای رفتن به مدرسه نداشت. مادر او تصمیم گرفت تا پشت گردن و کمر او را با شیوه کروکان ماساژ دهد. وقتی او به مدرسه رفت کارکنان مدرسه از دیدن خطوط دردناک و قرمز پشت گردن او، به خیال اینکه با یک مورد کودک آزاری مواجه شده اند، موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

 

منبع:tabnakbato.ir

جدیدترین مطالب