لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش های خنته مردان در میان یهودیان + تصاویر

روش های خنته مردان در میان یهودیان + تصاویر

روش های خنته مردان در میان یهودیان

ختنه مردان در خیلی از جوامع مرسوم بوده است بریدن بخشی  از آلت مردانه می باشد این سنت قدیم از آرامگاه های مصری شروع شد در قوم یهیودیان جزئی از ارکان دین محسوب می شود در دین اسلام به ختنه مردان تاکید شده است ولی روشی عجیبی در بین یهودیان قبل و بعد از ختنه وجود دارد که عجیب می باشد ختنه کردن یکی از کهن ترین اعمال جراحی نی باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روش های خنته مردان در میان یهودیان  را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

آیین ختنه در بین یهودییان

رسم قدیمی یهودیان در مکیدن محل ختنه (متزیتزابپه) از سوی خاخام ختنه کننده (موهلها) موجب شکل گیری بحثی جدی در اسرائیل است.

 

در آیین یهود کودک باید در روز هشتم تولد ختنه شود مگر آنکه کودک بیمار باشد یا چنان نحیف باشد که تحمل عمل ختنه را در آن زمان نداشته باشد.

 

این آیین با مراسم خاصی همراه است و از اهمیت ویژه ای نیز در یهود برخوردار است.

 

در یکی از آیین های مربوط به ختنه سوران در آیین یهود در نزد ارتدکس ها، فردی که عمل ختنه را انجام می دهد باید محل ختنه را بلافاصله بمکد.

 

این دسته از یهودیان این عمل را جزو آیین و سنت مذهبی ختنه سوران می دانند و معتقدند.

 

علاوه بر وجه مذهبی آن منافعی برای کودک دارد از جمله مکیده شدن خون از عمق زخم برای جلوگیری از خونریزی بیشتر و ضد عفونی.

 

در این حال مخالفان این عمل را عملی نامناسب و غیر بهداشتی دانسته و موجب ایذاء کودک وانتقال انواع میکرب ها از دهان فرد ختنه کننده به کودک بی گناه می دانند.

 

مخصوصا آنکه گزارش هایی رسمی از موارد عفونت شدید و آسیب به کودکان به دست آمده است.

 

با این همه خاخام های ارتودکس به شدت از این عمل حمایت می کنند و هر گونه تغییر در آن را بر نمی تابند.

 

اخیرا نیز بحثی جدی در میان کاندیداهای شهرداری شهر نیویورک در این خصوص در گرفته است.

 

آیین ختنه در بین یهودییان

روش های خنته مردان در میان یهودیان + تصاویر

در شرایط فعلی خانواده های یهودی پیش از ختنه سوران فرزندان پسر، تعهد می دهند که تمام مسئولیت این اقدام که جزو آیین دینی خود می دانند را می پذیرند و در این حال افرادی معتقدند پذیرش مسئولیت از جانب خانواده تضمین حقوق کودک و نافی پیشگیری از این اقدام نیست. ار تدکس های یهودی نیز معتقدند آیین مذهبی نباید از سوی قوانین مدنی محدود شود.

 

یادآور می شود اهمین ختنه سوران در یهود تا آن اندازه است که یهودیان اردتکس اعتقاد دارند اگر مردی یهودی از دنیا برود و ختنه نشده باشد باید ابتدا ختنه شده و سپس دفن شود. همین طور روحانیون ارتدکس عمل ختنه توسط پزشک و زیر بی حسی را درست نمی دانند و معتقدند این عمل حتما باید توسط خاخام ها انجام شود.

 

چنانکه در مقالات فراوان آمده است اصل عمل عمومی ختنه جدای از دستور شرعی آن، دارای مزایای پزشکی اثبات شده است. ختنه به روش معمول آن محدود به مذاهب نظیر یهود یا مسلمانان نیست و در جوامع دیگر نیز به دلیل منافع آن به انجام می رسد و ریشه ی تاریخی آن بسیار قدیمی تر از ادیان یهود و اسلام است. اما شیوه ارتدکس ها در مکیدن محل ختنه و خون آن، خاص این دسته از یهودیان ارتدکس بوده و پدیده ای متفاوت با اصل عمل ختنه است.

 

این اقدام ارتدکس ها نگرانی هایی جدی را در جوامع حقوق کودک و بهداشتی جهان پدید آورده و پژواک های رسانه ای وسیعی داشته است.

 

جدیدترین مطالب