نیم نگاهی به گذشته

زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد + تصاویر

زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد + تصاویر

زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد

یک دختر زیبا که در لندن به خاطر اعتیاد به مواد مخدر همیشه گدایی می کرد و فقیر بود اصلا باورش نمی شد که روزی به یک مدل و مانکن معروف تبدیل شود او در بدترین روزهای عمرش قرار داشت و امیدی به زندگی نداشت ولی یک روز بی خبر از همه جا موسسه مدلینگ او را در خیابان پیدا کرده و به موسسه خود برند در ادامه تصاویر زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد را خواهید خواند.

 

قطه عطف زندگی “لورنا تاکر” در بدترین روزهای عمرش رخ داد: زمانی که این دختر در 17 سالگی در چهار راه چارینگ کراس لندن مشغول گدایی برای پول مواد بود و یک موسسه مدلینگ او را شناسایی کرد تا بعدها به یک مدل موفق بدل گردد.

به گزارش پورتال سماتک به نقل از ایندیپندنت، لورنا حالا 30 سالگی را رد کرده و هفت سال است که پاک شده است. او برای بزرگترین برندهای جهان کار مدلینگ انجام داده و حتی در زمینه مستندسازی نیز در سطح جهانی فعالیت می‌کند.

اما تمام این موفقیت‌ها باعث نمی‌شود تا اون روزهای سختش را فراموش کند: مثلا وقتی که 15 ساله بود و از خانه فرار کرد؛ تصمیمی که باعث شد او کارتن خواب و مصرف کننده هروئین شود.

به همین دلیل، لورنا از برنامه حمایت از جوانان بی‌خانمانِ ایندیپندنت حمایت کرده است تا به افرادی که روزی مانند جایی برای خوابیدن نداشتند، کمک شود.

لورنا می‌گوید: «کارتن خواب شدن و حس بی‌ارزشی پس از آن، واقعا سخت است و نمی‌توان به این راحتی آن را فراموش کرد. دوست دارم مردم این را متوجه شوند و هر کسی را که در جاهای تاریک می‌بینند درک کنند. یا افرادی که از بیماری‌های روانی رنج می‌برند و حالا قصد برگشت به روال عادی را دارند. همین رهایی از استرس پس از بی‌خانمانی یکی از گام‌های بزرگ ترک اعتیاد است.»

زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد + تصاویر

سرانجام هنگام گدایی سر چهارراه چارینگ کراس لندن بود که یک موسسه مدلینگ او را شناسایی کرد. لورنا می‌گوید که اولین بار که یک نفر به او گفته بود که «قیافه زیبایی دارد.»

 

او در ابتدا نمی‌توانست اصلا به پیشنهاد مدلینگ فکر کند زیرا زندگی بسیار پر هرج و مرجی داشت، ولی این ایده در سرش شکل گرفت و او در تاریک‌ترین ساعات زندگی‌اش تصمیم خود را گرفت.

لورنا ساعاتی پس از تولد 16سالگی‌اش احساس کرد که در دور باطل آوارگی و اعتیاد به مواد مخدر گیر افتاده و باید افسار زندگی‌اش را دست خودش بگیرد.

خوشبختانه دوستان، اعضای خانواده و متخصصین به موقع به داد لورنا رسیدند و مسیر زندگی‌اش تغییر کند. لورنا سپس وارد کمپ‌های ترک اعتیاد شد و پس از آن نیز در مدرسه هنر ثبت نام کرد.

زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد + تصاویر

لورنا تاکر در کنار ویوین وست وود

 

سال بعد، دوباره از طرف یک موسسه مدلینگ معروف به لورنا پیشنهاد شد. این بار اما او احساس کرد که از قدرت کافی برای ورود به این عرصه برخوردار است. لورنا در عرض چند هفته وارد نمایش‌های مدلینگ لندن، پاریس و میلان شد.

 

در طول آن مدت، از او توسط عکاس‌های برجسته مدلینگ مانند “استیون کلین” و “رانکین” عکاسی به عمل آمد و خودش نیز در کمپین لیوایز خوش درخشید. همین مسئله باعث شد تا لورنا مجدد اعتماد به نفس خودش را به دست بیاورد.

زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد + تصاویر

 لورنا هنگامی کارگردانی فیلم مستندش

 

او می‌گوید: «دنیای مدلینگ باعث شد تا من راه نجاتم را پیدا کنم زیرا جهان بزرگتری را به من نشان داد. در طول مسیر با افرادی آشنا شدم که طرز فکر و نگاهم به جهان را تغییر دادند.»

در حال حاضر نیز لورنا بین لندن، لوئس و ایست ساسکس در رفت و آمد است. او تاکنون کارگردانی و تهیه کنندگی دو فیلم مستند بلند را بر عهده داشته است: مستند AMA (درباره استرلیزه کردن سو استفاده‌های زنان بومی آمریکا) و مستند وست وود (درباره زندگی ویوین وست وود)؛ قرار است هر دو مستند به زودی در سال جاری میلادی پخش شوند.

زن زیبای فقیر، پولدارترین مدلینگ جهان شد + تصاویر

لورنا در کنار مایکل مور، مستندساز

ماجرای زندگی لورنا تاکر و نقطه عطف زندگی‌اش شایان توجه است. البته خود لورنا هم می‌داند که جزو یکی از خوش‌شانس‌ترین معتادان کارتن خواب بوده است. به همین دلیل، او ارزش نهادهای کمک رسان اجتماعی را به خوبی درک می‌کند.

لورنا می‌گوید: «هر کسی می‌تواند مسیر زندگی‌اش را تغییر دهد. من نمی‌توانم ضرب‌المثل‌هایی مانند “نتوان شستن از زنگی سیاهی” را باور کنم، زیرا دارید به کسی نگاه می‌کنید که توانسته زندگی‌اش را تغییر دهد.»

 

مطالب مرتبط:

 

مدل های آرایش دخترانه به سبک مدلینگ کندال جنر

 

ماریا ادریسی مدلینگ زن محجبه 24 ساله + تصاویر

جدیدترین مطالب