قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

شکاف هولناک زمین در غرب سوریه + تصاویر

شکاف هولناک زمین در غرب سوریه + تصاویر

شکاف هولناک زمین در غرب سوریه

شکاف ها در زمین معمولا بر اثر زلزله و یا آتشفشان به وجود می آید شکاف عمیقی در یکی از روستاهای سوریه در زمین ایجاد شده است که همه را وحشت زده کرده است این شکاف عمیق نشانه زلزله می باشد چون در دامنه کوه ایجاد شده است این شکاف رفته رفته عمیق تر می شود و همه مردم سوریه را نگران تر می نماید در ادامه جزئیات بیشتر و تصاویری از شکاف هولناک زمین در غرب سوریه را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

شکاف هولناک در غرب سوریه مردم را وحشت زده کرد

کاربران شبکه های اجتماعی تصویری را منتشر کردند که نشان می دهد شکافی بزرگ نزدیک یکی از کوه های روستای البودی منطقه ساحلی جبله در غرب سوریه پدیدار شده است.

 

انتشار این تصویر سؤالات زیادی را درباره علت پدیدار شدن این شکاف بزرگ مطرح کرده است.

 

برخی می گویند که پدیدار شدن این شکاف هولناک ناشی از حرکت گسل های زمین است زیرا حرکت گسل ها باعث به وجود آمدن زمین لرزه ها، آتش فشان ها و تشکیل کوه ها و شکاف های دریائی می شود و این امر از لحاظ علمی ثابت شده است.

 

منطقه ساحلی جبله نیز در امتداد یک شکاف به نام ” درۀ شکافتۀ بزرگ یا شکاف بزرگ آفریقا ” واقع شده است. این شکاف طبیعی از جنوب ترکیه آغاز می شود و با گذشتن از سوریه به دریای مدیترانه و خلیج عدن و سرانجام به کنیا می رسد . زمین لرزه هائی در مناطق نزدیک این شکاف به وجود می آید ولی این زمین لرزها کوچک و نامحسوس است.

 

برخی هم می گویند که شکاف بزرگ دامنۀ کوه منطقه جبله ناشی از برداشتن خاکِ دامنۀ کوه برای فروش آن است که شاید همین امر باعث پدیدار شدن این شکاف هولناک شده باشد.

 

شکاف هولناک در غرب سوریه

شکاف هولناک زمین در غرب سوریه + تصاویر

ایجاد شکافی عمیق در غرب سوریه
وحشت مردم از مشاهده شکافی عمیق در غرب سوریه

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری