نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

استخوان های این زن با هر بار عطسه کردن می شکند + تصاویر

استخوان های این زن با هر بار عطسه کردن می شکند + تصاویر

استخوان های این زن با هر بار عطسه کردن می شکند

 

یک بیماری نادر در یک خانم که اهل سیدنی می باشد به نام استخوان زایی باعث شده که با هر عطسه ای که می کند یکی از استخوان های بدنش بشکند و به علت شکستگی استخوان مدت زمان زیادی را در بستر بیماری بگذراند.استخوان های زیادی تا کنون در بدن این خانم شکسته و ترمیم شده اند .

 

درگیری این خانم با بیماری نادر خود موجب شده با هر عطسه‌ای که می‌کند یکی از استخوان‌هایش بشکند و مدت زیادی را در بستر بیماری بگذراند.

 

به گزارش فارس، «جولی استون‌استریت» که در سیدنی زندگی می‌کند و اصالتا استرالیایی است، با یک بیماری بسیار نادر اسکلتی که استخوان‌زایی نام دارد، متولد شد؛ درگیری این خانم با بیماری نادر خود موجب شده با هر عطسه‌ای که می‌کند یکی از استخوان‌هایش بشکند و مدت زیادی را در بستر بیماری بگذراند.

 

این خانم 42 ساله، از 13 ماهگی تا 5 سالگی، یک دور تمام استخوان‌های بدنش شکسته و دوباره ترمیم شده‌اند؛ هم‌چنین مادر او می‌گوید: “هنگام تولد که بدن جولی ضعیف و ناتوان بوده، 14 استخوان او شکسته بود و همه این‌ها در حالیست که تا ده سالگی جولی 60 استخوان شکسته در بدن خود داشته است”.

 

بیماری نادر «جولی استون‌استریت» باعث می‌شود تا با هر اتفاق کوچکی استخوان‌های او آسیب ببینند و بشکنند. عطسه کردن، غلت زدن در رختخواب هنگام استراحت و افتادن از ویلچر باعث شکسته شدن مهره‌های کمر جولی شده و او را تا مدت‌ها از انجام فعالیت‌های روزانه خود منع کرده است.

 

انجام 26 عمل جراحی تا سن 25 سالگی این خانم استرالیایی، پزشکان را مجبور کرده تا با استفاده از دنده‌های فلزی استخوان‌ها را در کنار هم نگه دارند. به گزارش سماتک “جولی استون‌استریت” هم‌اکنون در یک مرکز خیریه به طور داوطلبانه فعالیت دارد و به عنوان معلم به دانش‌آموزان توریسم و گردشگری را آموزش می‌دهد.

 

جولی علت علاقه خود به تدریس توریسم و گردشگری را از آن جهت که قبلا در “کانتاس” بزرگ‌ترین خطوط هواپیمایی استرالیا کار می‌کرده و بواسطه آن سفرهای زیادی رفته بیان می‌کند.

 

این شرکت هم‌اکنون پس از خطوط هواپیمایی کی‌ال‌ام و اویانکا، سومین شرکت قدیمی و فعال هواپیمایی جهان به‌شمار می‌آید.

استخوان های این زن با هر بار عطسه کردن می شکند + تصاویر

 

موارد مرتبط :

دلایل و درمان کبودی استخوان

علائم پوکی استخوان در مردان و زنان کدامند؟

چگونه دارای استخوان های سالم و قوی باشیم ؟

اسکلت زن قد بلند و زیبای قرون وسطایی + تصاویر

عجیب ترین و نادرترین بیماری های دنیا

جدیدترین مطالب