قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

احمقانه ترین روش برای طلاق توافقی از همسر

احمقانه ترین روش برای طلاق توافقی از همسر

احمقانه ترین روش برای طلاق توافقی از همسر

طلاق توافقی از شوهر به دلیل ناراضی بودن از زندگی مشترک اتفاق می افتد اما به تازگی یک زن برای راضی کردن شوهرش به طلاق دادن وی و صادر شدن حکم طلاق توافقی از طریق دادگاه دست به کار احمقانه ای زد.  همسر این زن موافق طلاق توافقی نبود به همین دلیل این زن شروع به خوردن غذای زیاد و زیاد کردن وزنش کرد.او از این طریق تلاش کرد که شوهرش او را طلاق دهد!

 

بیشتر زنان تاجیکی مجبور هستند تا مسوولیت نگه داری از فرزندان خود و انجام امور خانه را به تنهایی بر دوش بگیرند چرا که همسرانشان برای کار به روسیه مهاجرت میکنند؛ اما معضل طلاق توافقی نیز بار سنگینی را بر دوش آنان قرار میدهد.

 

احمقانه ترین روش برای طلاق توافقی از همسر

 

روزانه افزایش موارد طلاق توافقی نه تنها مشکلاتی را برای زنان این کشور بوجود می آورد، بلکه موجب می شود تا فرزندانشان نیز به دلیل دور بودن از پدر افرادی افسرده و عصبانی شوند.در کشور تاجیکستان مردان می توانند با تکرار کلمه «طلاق» برای سه بار چه به صورت رو در رو و چه با استفاده از تلفن از زنان خود سماتک جدا شوند. سال گذشته کمیته امور مذهبی این کشور این رسم را غیرقانونی اعلام کرد؛ اما همچنان بیشتر مردان به این شیوه به طلاق همسرانشان اقدام می کنند.

 

گلهومر 33 ساله گفت:پس از اینکه همسرم من را طلاق توافقی داد مجبور شدم به همراه چهار دخترم و خانواده برادرم در یک اتاق زندگی کنیم چرا که توانایی تأمین یک خانه مستقل را نداشتم. همسرم برای کار کردن به روسیه رفته است و تمامی درآمد خود را برای خانواده اش می فرستد.

 

او از پشت تلفن من را طلاق داد.گلهومر همچنین گفت:همسر بیشتر زنان این منطقه مهاجر هستند و پس از رفتن به روسیه به راحتی همسرانشان را طلاق می دهند.آمارهای دولتی این کشور نشان می دهد که طی سال جاری نرخ طلاق 14.3 درصد افزایش یافته است و زنان تنها از راه جمع آوری پنبه در مزارع تاجیکستان امرار معاش می کنند.

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب