لاغری

لاغری

hpv

hpv

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن

ژاپن کشور پیشرفته ای است اما برخی کارهایشان واقعا عجیب و غریب و گاها جالب است. جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد. فرهنگ‌های مختلفی در سراسر جهان وجود دارد و بیشتر آن‌ها با هم تفاوت دارند. وقتی به فرهنگ‌های دیگر نگاه می‌کنیم چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است برای ما بسیار عجیب به نظر می‌رسد. این به دلیل جدایی فرهنگ‌ها از نظر موقعیتی است که در آن ظهور کرده اند. برای مثال، فرهنگ نمیکره شرقی با فرهنگ نیمکره غربی تفاوت زیادی دارد. حتی گاهی کشورهای مختلفی که در نزدیکی هم قرار دارند فرهنگ‌های کاملا متفاوتی دارند. این تفاوت فرهنگی حتی می‌تواند در قسمت‌های مختلف یک کشور نیز دیده شود. با این حال فرهنگ هیچ جا به اندازه ژاپن عجیب نیست.

 

آن‌ها بسیار منحصر به فرد هستند و هیچ فرهنگی نمی‌توانید پیدا کنید که مثل آن‌ها باشد. در حالی که آن‌ها به توانایی سختکوشی خود افتخار می‌کنند و مدارس فوق العاده‌ای دارند می‌توانند خنده دار هم باشند. اغلب عجیب‌ترین شکل سرگرمی‌ها از ژاپن می‌آید. اگر در فرهنگ ژاپنی عمیق‌تر شوید چیزهای عجیب تری هم پیدا می‌کنید. چیزهایی مثل افسانه‌های مختلف، مدهای عجیب و حتی موجودات عجیب. ژاپن جایی است که همه باید در اولین فرصت تجربه کنند، اما این فهرست کمک می‌کند بدانید چه چیزهایی در آنجا انتظارتان را می‌کشد.

 

اختاپوس غول پیکر

ظاهرا این موجود غول پیکر در خلیج فونکا در ژاپن کمین کرده است. جان بچلر (John Batchelor) در کتابش می‌گوید که این هیولا به کشتی‌های در حال عبور حمله و یک جوهر سیاه خطرناک پخش می‌کند که ریه‌های خدمه کشتی را پر می‌کند. گفته می‌شود اندازه این حیوان به ۱۲۵ متر هم می‌رسد. این موجود در آیین شینتویسم نقش بیشتری از یک اختاپوس دارد که به قایق‌ها حمله می‌کند. گفته می‌شود این موجود با کامی همراه است که در عقاید شینتو معادل روح است و شبیه فرشته محافظ در تمدن‌های غربی است. این جانور به عنوان آیین پاکسازی نفس برای پیروان شینتویسم دیده می‌شود. عجیب است که چنین حیوان بزرگ و ترسناکی به عنوان یک اثر مثبت دیده می‌شود.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

 مد دندان های بد شکل

فرهنگ ژاپن می‌تواند برای مردم سراسر جهان بسیار عجیب باشد. این فرهنگ در همه ابعاد، از سرگرمی تا مد منحصر به فرد است. در دهه اخیر یک روند عجیب و غریب در ژاپن رواج یافته که دندان‌های اضافی و بد شکل را مد می‌داند، چیزی که مردم سایر کشور‌ها آن را زشت دانسته و سعی می‌کنند اصلاح کنند. این مد آنقدر محبوب شده که حتی برخی دندانپزشکان، افراد را جراحی می‌کنند و دندان‌های جدیدی در مقابل دندان های او می کارند. این روش هزینه‌های زیادی دارد.. این مد عجیب و غریب شروع شد تا نشان دهد کسی که دندان‌های بدشکل دارد می‌تواند به عنوان یک شخص پولدار دیده شود. احتمالا این مد برای همیشه در ژاپن خواهد ماند و به سایر نقاط جهان سرایت نمی‌کند که به نظر بهتر هم می‌آید.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

اخراج کردن مرده از قبرستان

یکی از کارهای عجیبی که احتمالا فقط در ژاپن می‌بینید اخراج ساکنان مرحوم است. در ژاپن اگر اجاره زمین پرداخت نشود، مرده‌ها ممکن است از قبرهایشان اخراج شوند. این کار در بیشتر قبرستان های گران قیمت ژاپن انجام می‌شود. مرده نمی‌تواند اجاره بدهد بنابراین انتظار می‌رود بستگان نزدیک او این کار را کنند و اگر نتوانند مرده خلع قبر می‌شود. دلیل اصلی این کار رشد جمعیت و به دنبال آن رشد تعداد کسانی است که به قبر نیاز دارند. در جزیره کوچک ژاپن با رشد جمعیت سریعی که دارد کوچکترین قطعه زمین هم ارزشمند است.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

اتاق تبعید

فرهنگ ژاپن روی اخلاق کاری خوب تمرکز دارد اما اگر کسی اخلاق کاری نداشته باشد فکر می‌کنید اخراج می‌شود؟ اشتباه می‌کنید، زیرا ژاپنی‌ها به کسانی که از اخلاق کاری درست آگاهی ندارند هم ایمان دارند. آن‌ها چنین فردی را اخراج نمی‌کنند بلکه در یک اتاق تنها ایزوله می‌کنند تا به کارش ادامه دهد. اتاق تبعید یک اتاق کوچک ایزوله است که چیزهایی که برای کارتان نیاز دارید در آن قرار داده شده است. این اتاق‌ها در ساختمان‌های اداری قرار دارند و نه تنها افراد در آن‌ها به کار عادی خود ادامه می‌دهند بلکه کارشان زیاد می‌شود تا درس بگیرند.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

روستای عروسکی

یک روستای کوچک ژاپنی با نام روستای عروسکی مشهور شده است. این روستا آنقدر کوچک است که هیچ کسب و کار یا حتی بازاری ندارد. مردم زیادی به خاطر فقدان منابع از این روستا مهاجرت کردند تا آن‌ها را در شهرهای بزرگتر پیدا کنند؛ بنابراین این شهر به تدریج تبدیل به شهر ارواح شده است. یکی از زنان این روستا که از کاهش جمعیت آن نگران بود تصمیم گرفت کاری در این باره انجام دهد و دوباره آن را پرجمعیت کند، اما نه با انسان‌ها بلکه با عروسک ها. او شروع به بررسی کسانی کرد که روستا را ترک کرده بودند و چهره آن‌ها را به شکل عروسک بازسازی کرد. به زودی ۳۵۰ عروسک در این منطقه دورافتاده ژاپن ساکن شدند.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

جزیره متروکه

جزیره هاشیما که جزیره کشتی جنگی هم نامیده می‌شود در نزدیکی ناگاساکی قرار دارد. این جزیره زمانی سکنه داشته، اما اکنون کاملا تخلیه و متروکه شده است. این جزیره صنعتی شدن ژاپن را در دهه ۹۰ نشان می‌دهد. ساختمان بتنی آن همراه با سکوی نفتی ثابت می‌کند که این جزیره در دوران صنعتی شدن رشد سریعی را تجربه کرده است. این جزیره به دلیل تمام شدن صنعت زغال سنگ کاهش جمعیت شدیدی را مشاهده کرده و اکنون به یک جاذبه گردشگری برای بازدیدکنندگان کنجکاو تبدیل شده است. این جزیره مثل تجربه سفر در زمان است و گردشگران در آن جمع می‌شوند تا ببینند زندگی در یک مکان صنعتی شده چگونه بوده است. سفر به این شهر غم انگیز و تا حدی ترسناک است.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

جنگل خودکشی

جنگل آئوکیگاهارا (Aokigahara) در ژاپن، جایی است که مردم برای خودکشی به آن می‌روند. نام رایج این جنگل «جنگل خودکشی» است. در حال قدم زدن در این جنگل می‌توانید کسانی را پیدا کنید که با خودکشی جان خود را از دست داده اند. بطری‌های قرص و طناب چیزهای دیگری هستند که در این جنگل دیده می‌شود. افراد زیادی به این جنگل می‌روند تا به کسانی که خودکشی کرده اند کمک کنند، آن‌ها را شناسایی کنند و اطلاعات جمع آوری شده را به خانواده هایشان برسانند. کسانی که به جنگل می‌روند گاهی با افرادی مواجه می‌شوند که قصد خودکشی دارند و قبل از اینکه جان خودشان را بگیرند می‌نشینند و با آن‌ها صحبت می‌کنند و دوست می‌شوند. با مرگ‌های زیادی که اینجا اتفاق می‌افتد، حس ترس بازدیدکنندگان را فرا می‌گیرد.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

 

مثلث اژد‌ها

همه شما حتما نام مثلث برمودا را شنیده اید. اما آیا می‌دانستید که مثلث دیگری هم وجود دارد که مثل برمودا ترسناک است؟ احتمالا نه، اما این مثلث در ساحل جنوبی ژاپن قرار دارد و سه نقطه مجزا را به هم وصل می‌کند که تشکیل مثلث می‌دهد. این قسمت مثلث اژد‌ها نامیده می‌شود. این مثلث عمود بر مثلث برمودا روی نقشه است. مثلث اژد‌ها اتفاقاتی مشابه مثلث برمودا دارد. کشتی‌ها و هواپیماهای زیادی در جنگ جهانی ناگهان در این مثلث گم شدند. مانیتورهای داخل هواپیما‌ها و کشتی‌ها نمی‌خوانند و فقط جلو و عقب می‌پرند. عجیب است که ویژگی‌های این جزیره شبیه مثلث برموداست مگر اینکه ارتباطی بین آن‌ها وجود داشته باشد…

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

به سرپرستی گرفتن یک مرد بالغ

به فرزندی پذیرفتن همیشه یک راه عالی برای کسانی بوده که راه دیگری برای بچه دار شدن ندارند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک مرد بالغ را به فرزندی بپذیرید؟ در ژاپن می‌توانید این کار را کنید. این کار از سال ها پیش شروع شد یعنی زمانی که گسترش نام خانوادگی مهم بود. وقتی یک فرد بزرگسال را به فرزندی می‌گرفتید می‌توانست در گسترش خانواده و زنده نگه داشتن میراث خانوادگی نقش داشته باشد. یکی دیگر از مزایای به فرزندی گرفتن یک فرد بزرگسال دلایل مالی بود. او می‌توانست کار کند و درآمد بیشتری برای خانواده تولید کند ممکن است فکر کنید این کار دیگر قدیمی شده و نام خانوادگی خیلی وقت است که به اندازه قدیم اهمیت ندارد. شواهد نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۱ بیش از ۸۰۰۰۰ بزرگسال قانونی در ژاپن به فرزندی گرفته شدند.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

چرت‌های کوتاه

با وجود فرهنگ ظالمانه و طولانی کار در ژاپن، جای تعجب نیست که ژاپنی‌ها را اغلب در حال خواب ببینید. ژاپنی‌ها با روزهای کاری طولانی مجبورند هرجا که می‌توانند بخوابند. ممکن است خیلی خوشبخت به نظر برسند، اما آن‌ها اغلب نمی‌توانند هشت ساعت در شب بخوابند؛ بنابراین مجبورند توانایی‌های خود را تطبیق دهند که همه جا چرت سریع و کوتاهی بزنند تا بتوانند در ادامه روز سرحال باشند و کار کنند. اغلب اوقات وقتی کارمندی در محل کار در حال چرت زدن دیده می‌شود، به جای اینکه او را سرزنش کنند، تحسین می‌کنند، چون نشان دهنده سختکوشی اوست. گفته می‌شود برخی افراد وقتی سرپرستشان برای نظارت می‌آید خودشان را به خواب می‌زنند تا رضایت آن‌ها را جلب کنند. این کار در سایر نقاط دنیا بسیار عجیب و کاملا برعکس است.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

توهم هنری استخر

وقتی به این قطعه هنری نگاه می‌کنید، شاید مجبور شوید دوباره نگاه کنید. زیرا افرادی را در آن می‌بینید که ته یک استخر با لباس کامل ایستاده اند و نفس می‌کشند! این یک نمایشگاه هنری منحصر به فرد در کانازاوای ژاپن است که توسط هنرمند «لئوناردو ارلیچ» ساخته شده است. این اثر در واقع گودالی است که شبیه کف استخر طراحی شده و دو لایه شیشه شفاف است که آن را جادویی می‌کند. این استخر توهمی یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن است که بازدیدکنندگان برای عکاسی در آن می‌آیند.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

قدیمی‌ترین کسب و کار جهان

قدیمی‌ترین کسب و کار شناخته شده جهان هنوز در اوساکا در ژاپن کار می‌کند. قدمت این ساختمان به سال ۵۷۸ میلادی بازمی گردد و توسط شاهزاده شوتوکو بنا شده است. کتیبه آن حدود ۳ متر طول دارد و قدمت آن به ۴۰ نسل از صاحبانی بازمی گردد که این کسب و کار را اداره می‌کردند. متاسفانه این کسب و کار هنوز همان نام سابق را ندارد و دوران سختی را گذراند که در نهایت صاحبش مجبور شد آن را در سال ۲۰۰۶ بفروشد. با این وجود ساختمان اصلی هنوز در آنجا قرار دارد و به عنوان یک شرکت ساختمانی فعالیت می‌کند. صاحبان اصلی شرکت نیز زیر نظر شرکت جدید همچنان به هنر نجاری خود ادامه می‌دهد.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

تاکو تاماگا

تاکو تاماگا یک اسنک خیابانی در ژاپن است. طعم و بوی این اسنک مثل ظاهرش است. تاکو تاماگا سر اختاپوس است که با تخم بلدرچین پر شده است. این اختاپوس کباب شده و روی یک سیخ قرار گرفته است. هشت پا و تخم مرغ در کنار هم طعم عجیبی دارد، اما احتمالا باید خوب باشد. بسیاری از فروشندگان خیابانی آن‌ها را با قیمت کمی می‌فروشند و در بیشتر خیابان‌های ژاپن دیده می‌شوند. برای برخی از گردشگران جالب است که آن را امتحان کنند هرچند ممکن است اشتها آور به نظر نرسد، اما طعم فوق العاده‌ای دارد. تاکو تاماگا یکی از غذاهای عجیب و غریب ژاپنی و ترکیب دو چیز مختلف است که هیچکس فکر نمی‌کند در کنار هم بخورد.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

هیکیکوموری (Hikikomori)

هیکیکوموری به معنای درونگرا یا غیراجتماعی بودن است که بیشتر در نوجوانان و جوانانی دیده می‌شود که نیاز جدی به منزوی و محدود کردن خودشان در اتاق هایشان دارند. افرادی که از هیکیکوموری رنج می‌برند معمولا منزوی یا گوشه گیر نامیده می‌شوند. به دلیل حجم زیاد فشارهای اجتماعی که در فرهنگ ژاپنی وجود دارد این مشکل در ژاپن زیاد دیده می‌شود. جوانان و نوجوانان تحت فشار زیادی هستند که تعجبی ندارد همراه با اضطرابی که در سنین رشد وجود دارد باعث ایجاد هیکیکوموری شود.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

جزیره ماسک گاز

در ژاپن دیدن افرادی که برای محافظت از خود در برابر بیماری‌ها از ماسک‌های جراحی استفاده می‌کنند اتفاق معمولی است، اما تا به حال افراد زیادی را دیده اید که همیشه ماسک گاز می‌زنند؟ مردم جزیره میاکه (Miyake) همیشه از ماسک‌های گاز استفاده می‌کنند. دلیل نیاز دائمی آن‌ها به این ماسک ها، یک آتشفشان فعال در این جزیره است. به دلیل گازهای سمی که از ماگما در فوران‌های اخیر ساطع شده، راه رفتن در این جزیره بدون ماسک کار خطرناکی است؛ و همین موضوع آن را به یک جاذبه توریستی تبدیل کرده است. همه تور‌ها برای حفاظت از بازدیدکنندگان ماسک گاز ارائه می‌دهند این یکی از مکان هایی است که در سفر به ژاپن باید از آن دیدن کنید تا ببینید چطور در چنین شرایط سختی مردم با آرامش زندگی می‌کنند.

جالب ترین ها و عجیب و غریب ترین های کشور ژاپن + تصاویر

 

منبع: برترین‌ها

جدیدترین مطالب