لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

پیرترین زنان دنیا

پیرترین زنان دنیا که در حال حاضر به سن صد سالگی رسیده اند را در این پست معرفی خواهیم کرد اگر می خواهید با پیرترین زنان دنیا بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید عکس های پیرترین زنان دنیا به ترتیب میزان سن شان در ادامه نمایش داده شده است.

در سپتامبر سال ۲۰۱۰ میلادی ایالات متحده با رقمی در حدود ۵۳ هزار نفر بیشترین تعداد انسان‌های صدساله را در دنیا داشته است. پس از امریکا کشور ژاپن با حدود ۵۱ هزار نفر در رتبهٔ دوم از این حیث قرار می‌گیرد.

تاکنون بیش از یکهزار و ۵۰۰ ابرصدساله پیرترین زنان دنیا در تاریخ ثبت شده است.

در بسیاری از کشورها افراد پس از رسیدن به صدسالگی مورد تقدیر قرار می‌گیرند. رسم رایج برخی از کشورها به شرح زیر است:

در ایالات متحده به طور سنتی صدسالگان از رئیس جمهور نامهٔ تبریک دریافت می‌کنند.
در انگلستان و کشورهای مشترک‌المنافع در یکصدمین زادروز فرد، ملکه پیامی برای وی ارسال می‌کند و از سن ۱۰۵ سالگی به بعد این امر در هر زادروز اتفاق می‌افتد.
پیرترین زنان دنیا ایرلندی نامه‌ای به همراه ۲۵۴۰ یورو به عنوان «جایزهٔ صدسالگی» از رئیس‌جمهور دریافت می‌کنند.
پیرترین زنان دنیا ژاپنی یک کاپ نقره همراه با یک گواهینامه از طرف نخست‌وزیر ارسال می‌گردد.
صدسالگان در سوئد پیام تبریکی از سوی پادشاه و ملکه دریافت می‌کنند.
در ایتالیا صدسالگان نامه‌ای از رئیس‌جمهور دریافت می‌کنند.

 

نبی تاجیما: ۱۱۷ سال و ۴۲ روز

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

یکی دیگر از پیرترین زنان دنیا، نبی تاجیما ژاپنی بود. او پس از مرگ ویولت براون در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ (جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶) مسن‌ترین انسان شناخته شده جهان و آخرین انسان زنده بازمانده از قرن نوزدهم میلادی بود.

همچنین از او به عنوان پیرترین انسان شناخته شده در کشور ژاپن و قاره آسیا یاد می‌شود.

نبی تاجیما در جوانی در مزرعه کار می‌کرد و تا میانسالی مشغول کشاورزی بوده‌است. او در فوریه ۲۰۰۲ به خانه سالمندان کیکای منتقل شد و تاکنون در آنجا زندگی می‌کند. وی بر اثر شکستگی استخوان ناشی از سقوط از ارتفاع، برای همیشه ویلچرنشین شد.
بیشتر غذای مورد مصرف وی، سوشی و ماهی قزل آلا بود. نبی تاجیما، در ۲۱ آوریل ۲۰۱۸ (۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) در ۱۱۷ سالگی بر اثر عوارض ناشی از کهولت سن درگذشت.

 

اِما مورانو: ۱۱۷ سال و ۱۳۷ روز

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

اِما مورانو، پیرترین زنان دنیا اهل ایتالیا، و تا زمان مرگش کهنسال‌ترین انسان زندهٔ دنیا بود که در فهرست انسان‌های دارای طولانی‌ترین عمر تأیید شده در طول تاریخ قرار گرفت.

دوران زندگی مورانو در سه قرن ۱۹، ۲۰ و ۲۱ میلادی سپری شد.

پیرترین زنان دنیا، همچنین در طول ۱۱۷ سال زندگی‌اش شاهد دو جنگ جهانی و روی کار آمدن ۹۰ دولت در ایتالیا بود.

او دارای چهار خواهر و سه برادر بود. آنجلا مورانو، یکی از خواهران او بود که در سال ۲۰۱۱ در سن ۱۰۲ سالگی درگذشت. مورانو راز طول عمر خود را خوردن دو تخم مرغ در روز، شکلات و شیرینی و تنهایی می‌دانست.

 

ویولت براون: ۱۱۷ سال و ۱۸۹ روز

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

ویولت براون پیرترین زنان دنیا اهل جامائیکا بود. او در زمان مرگش کهنسال‌ترین انسان زندهٔ دنیا بود که در فهرست انسان‌های دارای طولانی‌ترین عمر تأیید شده در طول تاریخ قرار گرفت. ویولت براون پس از مرگ اما مورانو در ۱۵ آوریل ۲۰۱۷ به این عنوان دست یافت.

او همچنین نخستین پیرترین زنان دنیا تأییدشدهٔ جاماییکایی و پیرترین جاماییکایی در تمام تاریخ بود.

ویولت براون، در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ (جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶) در ۱۱۷ سالگی بر اثر بیماری و کهولت سن درگذشت.

 

ماری لوئیز میلر: ۱۱۷ سال و ۲۳۰ روز

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

زاده ۲۹ آگوست ۱۸۸۰ – درگذشته ۱۶ آوریل ۱۹۹۸

زمانی که ماری لوئیز میلر در سن ۱۱۷ سالگی از دنیا رفت، یکی از پسرانش همراه با او در خانه سالمندان بستری بود و دختر بزرگش ۹۰ سال سن داشت.

این زن فرانسوی – کانادایی، در تمام عمر خود کار می‌کرد و با داشتن ۱۰ فرزند، تقریبا هرگز بیکار نبود. ماری همین کار زیاد و روحیه خستگی‌ناپذیر خود را راز عمر طولانی‌اش می‌دانست. او که عادت عجیبی به استفاده از نوشیدنی‌های الکی و کشیدن سیگار داشت، وقتی خود را در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی دید آنها را در سن ۹۰ سالگی ترک کرد. شاید همین دلیل شد تا او بتواند ۲۷ سال بعد از آن نیز به زندگی خود ادامه دهد.

 

لوسی هانا: ۱۱۷ سال و ۲۲۴ روز

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

به دلیل همزمان شدن زندگی لوسی هانا با ژان کالمان فرانسوی، با وجود داشتن سن بالاتر از ۱۱۰ سال، به اندازه بقیه پیر‌ترین‌ها به او بها داده نشد. لوسی هانا با داشتن ۱۱۷ سال و ۲۲۴ روز سن و اصلیتی آفریقایی – آمریکایی، به عنوان پیر‌ترین انسان سیاهپوست دنیا شناخته می‌شد.

او در آلاباما به دنیا آمد و در زمان پخش اعلامیه مشهور آزادی لینکلن، ۱۲ سال سن داشت. لوسی در سال ۱۹۰۱ ازدواج کرد و صاحب ۸ فرزند شد که البته ۶ فرزند او قبل از مادرشان از دنیا رفتند.

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

این زن سیاهپوست در زمانی زندگی می‌کرد که تبعیض نژادی در اوج خود بود و سفید‌پوستان، سیاهان را از زمین‌ها و خانه‌هایشان بیرون می‌کردند، به همین خاطر او نیز به همراه شش میلیون آفریقایی آمریکایی دیگر مجبور به مهاجرت شده و به دیترویت رفت جایی که تا آخر عمر خود در ۲۱ مارس ۱۹۹۳ در آنجا ماند.

 

سارا کنائوس: ۱۱۹ سال و ۹۷ روز

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

«سارا کنائوس» پیرترین زنان دنیا شناخته شده در آمریکاست. سارا در زمان مرگ ۱۱۹ سال و ۹۷ روز سن داشت و درست یک روز قبل از شروع قرن بیست‌ویکم از دنیا رفت.

دخترش او را فردی ساکت و آرام توصیف می‌کرد که هیچ چیزی نمی‌توانست آرامشش را برهم زند. همین خونسردی شاید دلیلی برای طول عمر سارا بود. سارا ۷ جنگ آمریکا و ترور مارتین لوترکینگ را به خاطر داشت.

سن سارا در زمان مرگ، حتی از پل برووکلین و مجسمه آزادی هم بیشتر بود. همچنین زمانی که نیل آرمسترانگ برای اولین بار قدم بر ماه گذاشت او ۸۸ سال داشت.

 

ژان کالمان: ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند + تصاویر

ژان لوییز کالمان دارای طولانی‌ترین عمر تأیید شده یک انسان در طول تاریخ بود. این زن فرانسوی در ۸۵ سالگی به شمشیربازی می‌پرداخت و تا صدسالگی دوچرخه سواری می‌کرد.جالب است بدانید کالمان از ۲۱ سالگی تا ۱۱۷ سالگی سیگار می‌کشید؛ ولی هیچ‌گاه تعداد سیگارها به بیش از دو عدد در روز نمی‌رسید. او در ۱۲ یا ۱۳ سالگی ونسان ونگوگ را ملاقات کرده بود و تمام عمرش را که ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز بود در فرانسه گذراند.این زن تا ۱۱۰ سالگی تنها و بدون کمک زندگی می‌کرد. اما پس از آن به دلیل یک حادثه آتش‌سوزی هنگام آشپزی که به دلیل ضعف بینایی روی داده بود، به آسایشگاه منتقل شد.ژان لوییز کالمان در زندگی طولانی خود شاهد اختراعات مهمی چون اتومبیل، تصاویر متحرک، استیل ضد‌زنگ، تلویزیون و حتی هواپیما بود.

پیر شدن یک امر گریزناپذیر در زندگی بشر و دیگر موجودات زنده دنیاست. اما روند پیری در بیشتر جمعیت جهان زیر یکصد سال پایان می‌یابد و آنها دار فانی را وداع می‌گویند. البته هستند برخی از انسان‌هایی که این قانون را زیر پا گذشته و به فردی صد ساله یا حتی اَبَرصدساله تبدیل می‌شوند.

فرد صدساله کسی است که یکصد سال خورشیدی یا بیشتر عمر کند. این در حالیست که اَبَرصدساله تا ۱۱۰ سالگی یا بیشتر از آن زندگی کرده است.

باید بدانید که از هر یکهزار صدساله یک نفر به ابرصدسالگی می‌رسد.

در نتیجه چندین آزمایش علمی و تحقیقاتی مشخص شده افراد ابرصدساله معمولا در تمام طول زندگی به هیچ یک از بیماری‌های مرتبط با کهولت سن همانند سکته مغزی، بیماری قلبی-عروقی، زوال عقل، سرطان، پارکینسون و دیابت دچار نمی‌شوند مگر در اواخر عمر و نزدیکی به بیشینه عمر انسان، یعنی ۱۲۵ سالگی.

بر اساس آمار رسمی گمانه‌زنی می‌شود در سراسر جهان ۳۰۰ تا ۴۵۰ ابرصدسالهٔ زنده وجود داشته باشد. این در حالیست که مطابق بر پژوهش‌ها مشخص شده شورهای ایالات متحده آمریکا، ژاپن، بریتانیا، فرانسه، و ایتالیا دارای بیشترین شمار ابرصدساله‌های شناخته‌شده هستند.

 

پیرترین زنان دنیا که بالای صد سال سن دارند

جدیدترین مطالب