قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

راز شادابی و جوان ماندن پیرمرد 145 ساله در اندونزی + تصاویر

راز شادابی و جوان ماندن پیرمرد 145 ساله در اندونزی + تصاویر

پیرمردی که بیشترین عمر مفید را تاکنون داشته است

 

راز شادابی و جوان ماندن پیرمرد 145 ساله در اندونزی چیست؟ تاحلا با خود فکر کرده اید عمر مفیدتان چند سال خواهد بود؟ چه عواملی در این باره تاثیر گذار خواهند بود؟ زندگی مفید از نظر من مدت زمانی است که از زنده بودنتان نهایت استفاده را بردید.یک انسان دربهترین شرایط محیطی که گرفتار بیماریهای ناعلاج ویا قتل و… نشود ودریک کشور پیشرفته که بهداشت وتغذیه به اندازه کافی مهیا باشد متوسط زندگی او 85 سال است. اما پیرمردی وجود دارد که رکورد بیشترین عمر مفید را ثبت کرده است و پا از عمر مفید یک انسان به طور طبیعی فراتر گذاشته و به مرز ۱۴۵ سال رسیده است. شاید با خود بگویید چه عواملی بر عمر این پیرمرد تاثیر گذار بوده است؟ برای اطلاعات بیشتر مطالب زیر را دنبال فرمایید.

راز شادابی و جوان ماندن پیرمرد 145 ساله در اندونزی + تصاویر

به گزارش سماتک؛ پیرترین انسان دنیا مردی است ۱۴۵ ساله در اندونزی که آرزوی مرگ دارد. ” مباح گوتو ” یکی از رکورداران گمنامی است که توسط سازمان اسناد و مدارک این کشور شناسایی شد و نامش به عنوان پیرترین انسان جهان منتشر گشت . براساس اسناد معتبر این مرد در تاریخ ۳۱ دسامبر ۱۸۷۰ متولد شده است.

 

سن و سال پیرترین انسان زنده جهان

این مرد از تمام ۱۰ خواهر و برادرخود که اکنون در قید حیات نیستند و سالهاست فوت کرده اند بیشتر عمر کرده است . همچنین او سالهاست که بعد از مرگ همسرچهارمش که تاریخ ان سال ۱۹۸۸ بوده است زندگی می کند. تقریبا تمام فرزندان او از دنیا رفته اند و این پیرمرد ۱۴۵ ساله هم اکنون به همراه نوه ها ، نتیجه ها و نبیره هایش زندگی می کند. این گزارش ثابت می کند که او رکورد پیرترین انسان را که تا پیش از این در دست ” کالمان ” زن ۱۲۲ ساله فرانسوی بود را بشکند و نام خود را به عنوان پیرترین انسان جهان به ثبت برساند.این مرد در مصاحبه با گزارشگر محلی گفت :نمی خواهم راجع به انچه گذشته صحبت کنم چون من از انها عبور کرده ام و قصد بازگشت به سراغشان را ندارم . تنها آرزوی من در حال حاضر مرگ است چرا که بیش از حد زندگی کرده ام .اعضای خانواده ی او می گویند که جدشان سالها پیش در سن ۱۲۲ سالگی به دلیل مشکل جسمی در آستانه مرگ بود اما بعد از مدتی کوتاه جان دوباره گرفت و به زندگی خود ادامه داد .

راز شادابی و جوان ماندن پیرمرد 145 ساله در اندونزی + تصاویر

پیرترین مرد دنیا می گوید که سنگ قبرش از ۲۴ سال پیش یعنی در سال ۱۹۹۲ ساخته شده و اماده است اما هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.براساس گزارشات قبلی یک پیرمرد ۱۷۱ ساله در نیجریه و یک پیرمر۱۶۳ ساله در اتیوپی هم جزو رکوردشکنان در بخش پیرترین انسان های دنیا قرار داشتند که می توان آنها را در این لیست قرار داد ولی از قرار معلوم اسناد و مدارک مشخص و کاملی برای اثبات این مسئله ارائه نشد .

 

این درحالی است که کارت شناسایی این پرمرد ۱۴۵ ساله بدون هیچ اشکالی در دسترس است.نوادگان او در رابطه با راز سلامتی و طول عمر می پرسند و پیرمرد در پاسخ می گوید:دستور و راز اصلی صبر و شکیبایی است.

 

راز شادابی و جوان ماندن پیرمرد 145 ساله در اندونزی

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب