نیم نگاهی به گذشته

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها

استفاده بهینه از چندش ترین جانوران برای درمان

 

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها هیچ کار خدا بی حمت.شاید گاهی اوقات با خود علت وجود برخی از خلقت های خداوند را بیهوده تلقی کرده باشید ولی باید بدانید که هیچ کدام از آفریده های پروردگار بدون دلیل و منطق نیست. هرکدام از مخلوق ها جایگاه ویژه ای در نظام آفرینش دارند که نبودشان چرخه این نظام را برهم میزند حتی چندش ترین جانوران و موچودات که خیلی از ما حتی دیدن آن هاهم برایمان جالب نیست اما همین موجودات ریز میتوانند نجات بخش جان خیلی از ما انسان ها باشند.موجوداتی که در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرند. پس برای شما نمونه هایی از این موجودات مفید آفریش و نوع درمانشان را آورده ایم که جالب است بخوانید.

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریهابه گزارش سماتک: به تازگی برخی سایت‌هابه معرفی نمونه‌هایی از روش‌های درمان سنتی در فضای مجازی پرداختند که از سوی بسیاری از مردم جهان بهترین راهکار برای درمان برخی بیماری‌ها تلقی می‌شوند.

 

علم پزشکی به سرعت در حال پیشرفت است به طوری که دانشمندان در محیط آزمایشگاه روز به روز ابعاد جدیدتری از بیماری‌ها را کشف و روش‌های درمانی جدیدی را به عموم معرفی می‌کنند. با این حال، عده‌ای هنوز روش‌های سنتی را برای درمان برخی بیماری‌ها ترجیح داده و معتقدند هیچ دارویی نمی تواند جایگزین آنها شود.

 

وب‌سایت سماتک  به معرفی 10 روش عجیب و غریب و چندش‌آور برای درمان برخی بیماری‌ها پرداخت. این درمان‌های سنتی که در ادامه معرفی شده‌اند، هنوز در برخی نقاط دنیا کاربرد دارند.

 

۱. کمپوت قورباغه

به نقل از انجمن “نشنال جئوگرافی”، مردم کشور پرو از ترکیب قورباغه له شده و انواع ادویه‌جات محلولی بدست می‌آورند که به عقیده‌شان بیماری آسم و مشکلات ناباروری را درمان می‌کند.

 

گرچه این روش درمان از نظر علمی هنوز تایید نشده است، بسیاری از مردم پرو از این محلول چندش‌آور برای افزایش قدرت باروری استفاده می‌کنند.

 

۲.خارج کردن امعاء و احشاء از دهان

دانشکده پزشکی دانشگاه یل آمریکا در گزارشی نوشت: برخی اندام‌های شکمی را می‌توان از راه دهان خارج کرد. جراحان توانستند اولین بار با این سبک بدون کوچکترین برش، کیسه صفرای بیمار را از بدنش بیرون بکشند.

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها

۳. زالو درمانی

در برخی از کشورها برای خارج کردن خون کثیف از بدن و جلوگیری از انسداد رگ‌ها از زالو استفاده می‌شود. همچنین عده‌ای از متخصصان به منظور جداسازی خون زیر بافت‌های پیوندی فرآیند زالودرمانی را انجام می‌دهند.

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها

۴. کرم و لارو حشرات

در برخی نقاط دنیا لارو حشرات را بر روی زخم قرار می‌دهند تا از عفونت و تورم پوستی جلوگیری کنند. این کرم‌های کوچک تنها از بافت‌های مرده پوست تغذیه کرده و بدین طریق به روند ترمیم و بازسازی پوست سرعت می‌بخشند.

 

۵.ادرار اسب آبستن

ادرار اسب آبستن حاوی نوعی استروژن به نام “پریمرین” (Premarin) است که در گذشته جهت هورمون‌درمانی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این روش درمان در سال 2002 از سوی 9 میلیون خانم مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه سرانجام آثار منفی آن از قبیل ابتلا به حملات قلبی گزارش شد.

 

۶.شیر مادر

عده‌ای از دانشمندان بر این باورند مصرف شیر مادر می‌تواند سلول‌های سرطانی را از بین ببرد. البته این نظریه هنوز به طور قطع تایید نشده است.

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها

۷. بلعیدن ماهی خام

در جنوب هند نوعی درمان سنتی برای درمان آسم و گرفتگی گلو وجود دارد که به موجب آن بیمار باید ماهی‌هایی به طول 5 سانتیمتر را که با ادویه آمیخته شده به طور کامل ببلعد! این درمان توسط یک خانواده هندی انجام می‌شود و هر سال هزاران نفر به این خانواده مراجعه می‌کنند.

 

۸.مصرف کرم‌های انگلی

برای درمان بیماری‌های روده و ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک) بلعیدن کرم‌های انگلی (که عموماً در روده زندگی می‌کنند) یا قرار دادن آن‌ها بر روی زخم از سوی برخی پیشنهاد می‌شود. عقیده بر آن است که سیستم دفاعی بدن با این روش تقویت می‌شود.
چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها

۹. پیوند دندان به چشم

این روش که با کشیدن دندان و جایگذاری آن در چشم بیمار صورت می‌گیرد، بینایی را تقویت می‌کند. در این روش، جراحان با ایجاد یک سوراخ در دندان و پیوند آن به چشم نوعی پروتز چشم تولید می‌کنند که می‌تواند زخم‌های قرنیه را ترمیم کند.

 

۱۰.پیوند باکتری مدفوع

در این روش که از قرن چهارم در چین رایج بوده مدفوع اهدایی به ماده‌ای موسوم به “سوپ زرد” تبدیل می‌شود سپس وارد بدن بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و بیماری کرون (نوعی التهاب دیواره روده) می‌شود. هدف از این درمان اضافه کردن باکتری‌های مفیدی است که به صورت طبیعی درون روده‌های برخی افراد وجود ندارند.

 

چندش ترین جانوران مفید برای درمان بیماریها

جدیدترین مطالب