الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

کهن سال ترین درخت در استان یزد + تصاویر

کهن سال ترین درخت در استان یزد + تصاویر

کهن سال ترین درخت در استان یزد

درختان کهن سال در دنیا بسیار زیبا هستند آنها نشان می دهند که چندین سال است در حال زندگی بر روی کره زمین هستند یک درخت کهنسال در ایران کشف شده است که 4 هزار سال دارد و در منطقه ای در استان یزد قرار دارد این درخت بسیار قدیمی می باشد و بسیار بزرگ است ارتفاع این درخت به 25 متر می رسد این درخت کهن سال زیبای خاصی به منطقه داده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کهن سال ترین درخت در استان یزد را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

پیرترین درخت ایران کشف شد +تصاویر

به جرات میتوان گفت که درختان بیشترین و ططولانی ترین عمر را در بین موجودات زنده در دنیا دارند. پیرترین و قدیمی ترین درخت ایران در استان البرز پیدا شد. این درخت بیش از ۲۷۰۰ سال سن دارد.

 

سرو ابرکوه را که در استان یزد قرار دارد، پیرترین موجود زنده می‌دانند، درختی که ۴ هزار سال عمر دارد (هر چند عده‌ای معتقدند عمر این درخت ۲۵۰۰ سال بیشتر نیست). محیط تنه این درخت بیش از ۱۱ متر است و ارتفاع آن بین ۲۵ تا ۲۸ متر برآورد می‌شود.

 

بعد از سرو ابرکوه، پیرترین درخت ایران در استان البرز و منطقه شهرستانک قراردارد.

 

مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور عمر این درخت را بین ۲۷۰۰ تا ۲۸۵۰ سال برآورد کرده و جنسیت آن مؤنث است.

پیرترین درخت ایران

کهن سال ترین درخت در استان یزد + تصاویر

این درخت گونه‌ای از سرو است که «اُرس‌» نامیده می‌شود و در گویش‌های مختلف به آن هورس، هرست، پیرو، پیرنَه، بینَه و اردوج هم می‌گویند.

 

اُرس‌ شهرستانک ۱۷ متر ارتفاع دارد و محیط تنه آن بیش از ۹ متر است.

 

پیرترین درخت ایران

کهن سال ترین درخت در استان یزد + تصاویر

 

خوشبختانه این درخت در ارتفاع ۲۶۵۰ متری از سطح دریا و در منطقه‌ای قرار گرفته که دسترسی به آن دشوار است ـ هر چند پای آن گودال‌های فراوانی برای یافتن دفینه‌های احتمالی حفر شده ـ به همین دلیل، کمتر مورد آسیب مردم قرار گرفته است و همچنان می‌توان به بقای آن امیدوار بود.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری