لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

کیک جنجالی به مناسبت 200 سالگی کاخ سفید

کیک جنجالی به مناسبت 200 سالگی کاخ سفید

کیک جنجالی به مناسبت 200 سالگی کاخ سفید، کاخ سفید در سال ۱۸۱۴ (در طول جنگ ۱۸۱۲) توسط ارتش بریتانیا صدمه فراوان دید و محتویات آن به تاراج رفت.

کیکی که برای بزرگداشت دویستمین سالگرد آتش زدن کاخ سفید و کنگره توسط نیروهای اشغالگر بریتانیای کبیر در تاریخ 24 اوت 1814 میلادی تهیه شده بود و نمایی از کاخ سفید در حال سوختن بر روی آن نقش بسته بود جنجال به پا کرد. سفارت انگلیس در واشنگتن، در پی انتشار تصویری از این کیک در توئیتر که خشم کاربران آمریکایی را در پی داشت، از دولت و مردم ایالات متحده عذرخواهی کرد.

 

 
آن سال تنها زمانی بود که پایتخت آمریکا مورد حمله قرار گرفت و کاخ سفید و چند ساختمان دیگر در دوران جیمز مادیسون،‌ چهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا سوخت و صدمه دید. نیروهای اشغالگر 26 ساعت پایتخت آمریکا را تصرف کردند و پس از آن به خاطر رعد و برق و طوفان به کشتی‌های خود بازگشتند.

کاخ سفید در سال ۱۸۱۴ (در طول جنگ ۱۸۱۲) توسط ارتش بریتانیا صدمه فراوان دید و محتویات آن به تاراج رفت ولی مدت زمان کمی بعد از ویرانی اقدام به بازسازی آن شد و در اکتبر سال ۱۸۱۷ جیمز مونرو، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا در کاخ سفید که فقط قسمتی از آن بازسازی شده بود، سکنی گزید. کاخ سفید در طول سالیان متمادی چندین بار بازسازی و گسترش یافته‌ است.

 

 

 

 

جدیدترین مطالب