قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

حقایقی جالب از منزل مسکونی بیل گیتس + تصاویر

حقایقی جالب از منزل مسکونی بیل گیتس + تصاویر

ساخت خانه بیل گیتس در شهر واشنگتن با نام Xanadu 2.0 نزدیک به 7 سال به طول انجامید و 63 میلیون دلار برای بیل گیتس هزینه داشت. طراحی خانه نیز به نحوی صورت گرفته است که از محیط طبیعی اطراف خود برای کنترل سرمایش و گرمایش خود خانه استفاده می‌کند.

 

بیل گیتس مؤسس شرکت بزرگ مایکروسافت در حال حاضر با دارایی 81 میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین افرا دنیا محسوب می‌شود. از این رو جای تعجبی ندارد که چنین فرد ثروتمندی یک خانه بزرگ، رؤیایی و گران قیمت داشته باشد. این خانه رؤیایی در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع قرار گرفته و مجهز به انواع سیستم‌های الکترونیکی و دیجیتالی است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از ویژگی های Xanadu 2.0. 

حقایقی جالب از منزل مسکونی بیل گیتس + تصاویر

بیل گیتس در سال 1988 زمین مورد نظر را به قیمت 2 میلیون دلار خریداری کرد. در حال حاضر که خانه وی به طور کامل ساخته شده، کارشناسان املاک قیمت 123 میلیون دلاری را برای آن در نظر گرفته‌اند. طبق گزارش ها بیل گیتس سالانه 1 میلیون دلار عوارض و مالیات برای خانه خود پرداخت می‌کند.

 

در ساخت Xanadu 2.0 از چوی درخت‌های 500 ساله داگلاس فر استفاده شده است. 300 کارگر ساختمانی در ساخت این عمارت بزرگ همکاری داشته‌اند که در حدود 100 نفر آن‌ها تکنسین برق و الکترونیک بوده‌اند. سیستم شبکه سنسورهای حرفه ای امکان کنترل دما و میزان نور محیط را به مهمانان عمارت Xanadu 2.0 می‌دهد.

 

یک کنترل کوچک در اختیار هر شخصی که وارد خانه می‌شود قرار می‌گیرد. به وسیله این کنترل کوچک می‌تواند میزان نور و دمای دلخواه خود را برای همه اتاق‌های عمارت تنظیم کنند. اسپیکرهایی در پشت کاغذ دیواری اتاق‌های خانه تعبیه شده‌اند که با حرکت افراد در اتاق‌های مختلف موزیک را نیز با فرد همراه می‌کنند.

حقایقی جالب از منزل مسکونی بیل گیتس + تصاویر

کتابخانه بزرگ Xanadu 2.0 دارای کلکسیون بزرگی از انواع کتاب ها و نشریات بوده. نسخه‌های دستی و اصل کتاب‌هایی که بیل گیتس شخصاً خریداری کرده در حدود 30 میلیون دلار ارزش دارند. تماشاخانه ای که برای عمارت گرانقیمت بیل گیتس در نظر گرفته شده گنجایش 20 نفر بیننده را برای تماشای فیلم دارد. حتی یک دستگاه تهیه پاپ کورن نیز برای این سالن نمایش در نظر گرفته شده است.

 

چندین گاراژ خودرو در قسمت‌های مختلف خانه در نظر گرفته شده است که در مجموع گنجایش 23 خودرو را دارند. بزرگ‌ ترین آن‌ها به شکل یک غار زیر زمینی ساخته شده است که گنجایش 10 خودرو را دارد. شن‌های بخش ساحل Xanadu 2.0 از کارائیب به خانه بیل گیتس منتقل شده‌اند.

حقایقی جالب از منزل مسکونی بیل گیتس + تصاویر

افراد حاضر در خانه می‌توانند با فشردن تنها یک کلید تصاویر و عکس‌های موجود بر روی دیوارهای خانه را به دلخواه تغییر دهند. صفحات نمایش به صورت مخفی درون دیوارهای خانه کار شده است که ارزش آن‌ها به 800 هزار دلار می‌رسد. تمام این صفحات نمایش به یک سیستم مرکزی متصل هستند که افراد داخل خانه می‌توانند تصاویر مورد نظر خود را به عنوان قاب عکس‌های بزرگ بر روی دیوار داشته باشند.

 

استخر Xanadu 2.0 مجهز به سیستم پخش موسیقی اختصاصی در زیر آب است. یک اتاق مخصوص ترمپولین در نظر گرفته شده است که ارتفاع سقف آن 7 متر است. اتاق پذیرایی از میهمانان گنجایش بیش از 200 نفر میهمان را دارد. در اتاق پذیرایی از میهمان ها یک شومینه بزرگ با عرض سه متر قرار دارد و بر روی دیوار روبه رو یک صفحه نمایش 22 فوتی قرار گرفته است. 10 آشپزخانه مجزا برای هریک از قسمت‌های خانه در نظر گرفته شده است. در کل عمارت تعداد 24 سرویس بهداشتی وجود دارد که 10 تای آن‌ها سرویس کامل هستند.

حقایقی جالب از منزل مسکونی بیل گیتس + تصاویر

 

 

منبع: بازار خبر

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری