قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

مهد کودک توله پانداها در چین

مهد کودک توله پانداها در چین

مهد کودک توله پانداها در چین کار خود را با تعداد اندکی بچه پاندا آغاز کرد. هم اکنون تنها هزار و هشتصد پاندای وحشی در طبیعت زندگی می‌کنند که رقم بسیار ناچیزی است  و به خوبی بیانگر خطراتی است که این جانور و ادامه‌ی بقای آن روی این کره را در معرض تهدید قرار داده است.

 

پانداها زیبا و دوست داشتنی هستند. موجودات با نمکی که روزگاری نه چندان دور در معرض خطر انقراض قرار داشتند. از این رو تلاش‌های بسیاری برای ازدیاد نسل آنها صورت گرفت. مرکز چنگ دو در چین یکی از پایگاه‌های تحقیقاتی در این زمینه است که اکنون بیشتر به مهد کودک توله پانداها شباهت پیدا کرده است.

 

مرکز و پایگاه تحقیقاتی چنگ دو (Chengdu) در همین راستا ایجاد شده و هدف آن کمک به تولید مثل بیشتر این حیوان، نگهداری از توله پانداهای تازه متولد شده و تحقیق و بررسی پیرامون تولید نسل مقاوم‌تر این حیوان است. نسلی که قادر به انطباق پذیری بیشتری با تغییر شرایط محیط زندگی خود بوده و مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

 

هم اکنون تنها هزار و هشتصد پاندای وحشی در طبیعت زندگی می‌کنند که رقم بسیار ناچیزی است  و به خوبی بیانگر خطراتی است که این جانور و ادامه‌ی بقای آن روی این کره را در معرض تهدید قرار داده است.

 

هر توله پاندا در جای خود قابل توجه و مهم تلقی می‌شود؛ نه فقط برای آن شیطنت و بازیگوشی ذاتی و جذابیت قیافه و رفتار، بلکه بیشتر به دلیل زحماتی که  هر تولد تازه می‌طلبد. هر پاندای ماده هر دو سال یک بار بچه دار شده و تنها یک توله به دنیا می‌آورد.

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب