لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

در این ایستگاه بهای بلیت مترو یک دقیقه ورزش است

در این ایستگاه بهای بلیت مترو یک دقیقه ورزش است

یک شهردار ورزش دوست در یکی از ایستگاه های متروی شهر خود قانونی را وصف کرده است که مردم را به سوی ورزش کردن ترغیب می کند. در این ایستگاه شما در ازای یک دقیقه ورزش کردن یک بلیت متروی رایگان از گیشه بلیت فروشی دریافت می کنید و مجانی سوار مترو می شوید. وزیر امورخارجه مکزیک آقای «خوزه آرماندو اورتگو» برای مقابله با مشکل چاقی این راه حل را پیشنهاد کرده است.

 

دولت مکزیک دستگاهی در مترو قرار داده است که هر فرد چاق در صورت ورزش کردن می‌تواند یک بلیت رایگان از دستگاه گرفته و با مترو سفر کند. مقامات مکزیکی برای مبارزه با چاقی تصمیم گرفتند در صورت ورزش کردن افراد چاق یک بلیت مجانی به آنان بدهند؛ فقط کافی است مسافر بر روی دستگاه رفته و 10 بار روی پای خود بنشیند و بلند شود سپس می‌تواند یک بلیت رایگان از دستگاه دریافت کند.

 

این دستگاه در مترو مکزیکو سیتی واقع شده است و مسافر با ورزش کردن ساده می‌تواند مقداری کالری کم کند. طبق آمار رسمی 70 درصد بزرگسالان در مکزیک و از هر سه کودک، یک نفر آنان چاق هستند؛ این ارقام نشان می‌دهد مکزیک یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان چاقی حتی نسبت به آمریکا را در جهان دارد.

 

 

 منبع: فارس

 

 

جدیدترین مطالب