قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

این زن 87 ساله روی سرش یک شاخ دارد + تصاویر

این زن 87 ساله روی سرش یک شاخ دارد + تصاویر

این زن 87 ساله چینی روی سرش یک شاخ دارد. این زن در محله شان به خانم تک شاخ معروف شده است و شاخی که روی سرش دارد حدود سیزده سانتی متر طول دارد.

 

«لیانگ زیژن» پیرزنی در یکی از روستاهای جنوب غربی چین است که به خاطر شمایل عجیبش، به زن «تک شاخ» معروف شده است. شاخ عجیب و غریبی که حدود 13 سانتی‌متر طول دارد. تقریبا 7 یا 8 سال پیش، یک خال گوشتی بر سر این زن ظاهر می‌شود که خارش زیاد سر را برای او به همراه می‌آورد. «چاوجون» پسر این خانم می‌گوید: «ما همان زمان این مشکل را با روش‌های سنتی چینی درمان کردیم و دیگر اثری از آن نبود.»

این زن 87 ساله روی سرش یک شاخ دارد + تصاویر

اما این پایان بیماری او نبود؛ چرا که حدود دو سال پیش دوباره توده‌ای مانند شاخ در سر او ظاهر شد. این شاخ وقتی بزرگتر می‌شود که دختر این خانم هنگام شستن سر مادر، به طور تصادفی آن را می‌شکند. چاوجون می‌گوید: «حالا این شاخ آسیب‌های زیادی به مادرم وارد می‌کند و در خوابیدن او را دچار مشکل می‌کند. علاوه بر این، محل رویش شاخ هم به صورت مداوم خونریزی می‌کند.»

 

به گفته پزشکان این عارضه، یک تومور پوستی است که معمولا کوچک است؛ اما می‌تواند مثل تومور این خانم رشد غیرطبیعی هم داشته باشد و گرچه پزشکان معتقدند با عمل جراحی می‌توان این تومور را برای همیشه از بین برد، خانواده این مادربزرگ چینی، نگران سلامتی مادرشان پس از این جراحی هستند.

این زن 87 ساله روی سرش یک شاخ دارد + تصاویر

این اولین بار نیست که وجود چنین بیماری‌هایی در چین گزارش می‌شود؛ هرچند نمونه‌های حاد این شکلی بسیار نادر است. برای مثال در سال 2010 هم یک زن ‌شاخ‌دار گزارش شد که آن موقع با عنوان «زن شیطانی» معروف شده بود.

 

منبع: مهر

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب