قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

رفع بوی دهان روزه داران در ماه رمضان

مجموعه : گوناگون
رفع بوی دهان روزه داران در ماه رمضان

رفع بوی دهان روزه داران در ماه رمضان

در ماه رمضان به دلیل اینکه گرسنه و تشنه می مانید بوی بدن دهانتان بسیار تند می شود در ادامه جزئیات بیشتر رفع بوی دهان روزه داران در ماه رمضان را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

ما در این بخش ایده های گوناگونی از برای از بین بردن بوی بد دهان داریم این ایده موجب می شود که دیگر دهانتان بویبد ندهد این فرایند با بهداشت دهان شما برطرف خواهد شد این بوی بد دهان برای برخی از افراد زیاد خوشایند نمی باشد بوی بد دهان در ایام روزه‌داری افراد بخاطر رعایت نکردن مسائل بهداشت دهان و دندان و مسواک‌ نزدن افراد در زمان سحر و حتی افطار است.

 

وقتی که افراد بعد از صرف سحری و یا افطار دندان‌های خود را مسواک نمی‌زنند و یا باقی‌مانده غذای خود را به وسیله نخ دندان پاک نمی‌کنند در طول روز و پس از طی مدت زمان طولانی که گرسنه و یا تشنه می‌مانند دهانشان‌ دچار یک بوی بد و نامطبوعی‌ می‌شود.

 

 زمانی که چربی‌های موجود در بدن افراد روزه‌دار در طول روز به صورت ناقص می‌سوزند اجسام ستانی‌ تولید می‌شود که همین عامل باعث ایجاد بوی نامطبوع‌ دهان افراد می‌شود. سوختن ناقص چربی افراد در طول ایام روزه‌داری‌ به وسیله تنفس به بیرون از بدن افراد منتقل می‌شود و همین مسئله باعث بروز بوی بد دهان در آنها می‌شود.

 

 هنگامی که فعالیت افراد در طول زمان روزه‌داری کمتر می‌شود و یا آنها مدت زمان کمتری صحبت می‌کنند بوی بدن دهان‌شان‌ به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.در روزهای اول ماه مبارک رمضان، به‌ دلیل این که کبد آمادگی کافی را برای سوزاندن مقدار زیادی چربی ندارد، این بو بیشتر است، اما به تدریج که توانایی کبد برای این کار بیشتر می ‌شود، مقدار کتون تولید شده کم می شود.

 

این متخصص تغذیه اظهار داشت: از مصرف غذاهای خیلی داغ، تند، ترش و اسیدی خودداری کرده و یا حتی‌ المقدور کمتر مصرف کنید، زیرا با مصرف این نوع غذاها پُرزهای چشایی دهان دچار ساییدگی می ‌شوند و این کار به خشک شدن آب دهان کمک می کند و سبب بوی بیشتر دهان می‌ گردد. پس خوردن چای داغ یا آب ‌لیمو باید کم و یا به ‌طور کلی حذف شود.

 

بیماری‌ های گوارشی نظیر زخم ‌های معده که علت عمده ی آن هلیکوباکترپیلوری است می‌تواند سبب خروج بوی نامطبوع از دهان شود. در این حالت، این بو با تجویز داروهای خاصی از سوی پزشک کنترل می ‌شود.

 

 روزه داران برای جلوگیری از بوی بد دهانشان بهتر است پس از صرف افطا‌ری و سحری دندان‌های خود را به طور مرتب مسواک بزنند.

 

منبع: yjc.ir

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری