لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

مجموعه : گوناگون
فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

کارگران معدن در همه نقاط دنیا و ایران سخت ترین کارها را انجام می دهند این کارگران در عمق 400 متر از زمین که بدون هواو اکسیژن  ساعت ها کار می نمایند ولی به چه  قیمتی حقوق این کارگران بسیار کم می باشد ولی مجبورن کار نمایند چون در هیچ نقطه ای نمی توانند برای خود کار پیدا نمایند حادثه خطرناکی در عمق 400 متری در زمین در انتظارشان می باشد و بعد از بازنشستگی هم یکسال دیگر فوت می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

فیش حقوقی کارگران معدن منتشر شد که دریافت آنها ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان میباشد که آنها بارها اعلام کرده اند که این حقوق نیازهای اولیه زندگی ما را تامین نمیکند ولی همین حقوق هم به موقع پرداخت نمیشود.

 

علی ربیعی وزیر کار گفته همه مطالبات کارگران را پرداخت خواهیم کرد اما نوش دارو بعد از مرگ سهراب دیگر معنایی ندارد…

 

کارگران اعلام کردند که ما افزایش حقوق نمیخواهیم بلکه به ما حقوق خودمان را سر موقع پرداخت کنند راضی هستیم.

 

فیش حقوقی کارگران معدن

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

حقوق نجومی کارگران معدن !

“یک معدن زغال‌سنگ در گلستان دچار حادثه شد که به‌موجب آن بیش از ۸۰ کارگر دچار سانحه شدند.” کمتر از چند ساعت بعد ” ۳۵ معدنچی جان باختند؛ خروج ۲۲ جسد از معدن” همه خبر تلخ دیروز در همین دو جمله خلاصه می‌شود. هنوز کام کارگران از روزی به نام خودِ خودِ خودشان و وعده‌های شیرین مسئولان شیرین نشده بود که این خبر، کام همه را تلخ کرد.

 

معدن زغال‌سنگ آزادشهر تنها نمونه‌ای از سخت‌ترین کارهای صنف کارگری است. حادثه معدن آزادشهر بهانه‌ای شد تا دوباره هشداری درباره معدنی در قم بدهیم؛ معدن منگنز ونارچ که عنوان بزرگ‌ترین معدن خاورمیانه را یدک می‌کشد. معدنی که با شرایطی به‌مراتب سخت از معدن آزادشهر کارگران در عمق ۳۰۰ متری زمین بی‌صدا جان می‌دهند.

 

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت که ۹ ساعت بعد از حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر در محل حاضر شد در جمع خبرنگاران اعلام کرد: به وزیر کار سپرده‌شده، معوقات پرداخت و امور مربوط به بیمه به‌خوبی ساماندهی و انجام شود. در مورد حقوق معوقه کارگران این معدن نیز به وزیر کار سپرده‌شده معوقات سریعاً پرداخت شود.

 

وی اما در اظهارنظری عجیب گفت: درست است که معدن شرایط خیلی مناسبی نداشته، اما مشکل خاصی هم نداشته و اتفاق رخ‌داده ناشی از یک اشتباه بوده است.

 

اسفندماه سال ۹۳ بود که خبری در رسانه‌های قم منتشر شد که خبر از وقوع حادثه‌ای دل‌خراش در این معدن داد. بر اساس این خبر ” در حادثه معدن منگنز ونارچ که در ۲۸ کیلومتری قم واقع است، دو کارگر ۳۰ و ۳۴ ساله کشته شدند و یک نفر نیز با آسیب‌ها و شکستگی‌های مختلف توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ به قم منتقل شد و یک نفر دیگر نیز با مشکلات قلبی توسط آمبولانس ۱۱۵ به مرکز درمانی منتقل شد.”

 

این اما همه ماجرا نبود، به گفته عوامل اورژانس قم این حادثه در ۳۰۰ متری عمق زمین رخ‌داده بود که پس از وقوع این حادثه، توسط کارگران معدن به اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد. شدت حادثه منجر به فوت ۲ نفر در همان ابتدا شده بود و نفر سوم نیز که به‌شدت آسیب‌دیده بود و در اعماق زمین قرار داشت با تلاش‌های بسیار درنهایت این کارگران به بیمارستان منتقل شدند.

 

وزیر صنعت در حالی نوشدارو برای کارگران معدن آزادشهر آورده که بارها کارگران این معدن و معادن مشابه ازجمله معدن منگنز ونارچ از مطالبات خود گفتند. مطالباتی که حتی کفاف نیازهای اولیه این کارگران را نمی‌دهد و تنها می‌شود با آن بدهی‌های چندماهه را تسویه کرد. به گفته حسین از کارگران معدن منگنز ونارچ، آقای وزیر الان که زنده‌ایم مطالبات و حقوق ما را بدهید وقتی بمیریم این پول به چه دردمان می‌خورد؟

 

سال گذشته خبرگزاری تسنیم در جریان گزارشی درباره وضعیت مطالبات کارگران معدن منگنز ونارچ از قول کارگران نوشت: “حدود ۳۰۰ نفر در این معدن کار می‌کنند. به مسئولان بگوئید؛ حقوق نجومی نمی‌خواهیم دستمزد خودمان را بدهید.”

 

فیش حقوقی کارگران معدن

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

فیش حقوقی کارگران معدن

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

فیش حقوقی کارگران معدن

فیش حقوقی تعدادی از کارگران معدن ایران

جدیدترین مطالب