الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

پالتوی 800 هزار تومانی دوخته شده با پوست خرگوش

مجموعه : گوناگون
پالتوی 800 هزار تومانی دوخته شده با پوست خرگوش

به تازگی نوآوری جدیدی صورت گرفته است و پالتوهای جدید زنانه با قیمت نزدیک به یک میلیون تومان تولید می شود.

 

هوا که سرد می‌شود، گویی حقوق حیوانات بیشتر از هر زمان از سال پایمال می‌شود؛ از سرمای هوا و نبود غذا برای برخی حیوانات گرفته تا استفاده از پوست انواع حیوانات از جمله خرگوش برای پالتو و لباس‌های زمستانی.

 

هوا سرد است. سردتر هم می‌شود. نه پناهی برای گرم‌تر کردن خود دارد و نه غذایی برای خوردن. گربه، سگ یا هر حیوان دیگری که باشد تفاوتی ندارد؛ انگار حقوق حیوانات در فصل سرد بیشتر از هر زمان دیگری پایمال می‌شود. سال‌ها مدافعان حقوق حیوانات بیانیه داده و اعتراض کردند تا دست آخر سال قبل شهرداری تهران فکری برای لانه‌ پرندگان تهرانی کرد؛ لانه‌های کوچکی که شاید خیلی قبل‌تر در کشورهای دیگر روی درخت‌ها دیده می‌شد.

 

حیوانات دیگر اما وضعیت متفاوت‌تری دارند. گربه و سگ بیشتر از سرما و نبود غذا رنج می‌برند و حیوانات دیگر، طعمه‌ای برای شکار می‌شوند. دراین حین که هنوز قانون ممنوعیت شکار تایید نشده، لباس تهرانی‌ها از چرم طبیعی و اجزای حیوانات به پوست خرگوش نیز سرایت کرده است. حیوانات بیشتر شکار می‌شوند تا مد ایرانی‌ها کامل‌تر شود.

 

در یکی از شبکه‌های اجتماعی این مسئله به صراحت دیده می‌شود؛ تا جایی که پالتویی زنانه با قیمت 840 هزار تومان به صورت پستی به فروش می‌رسد که در آستین آن، پوست خرگوش به کار رفته است.

 

انگار اینجا هنوز هم گورستان حیوانات است. از نگاه برخی شاید نبود مدافعان حیوانات که مقبولیتی در میان دولتی‌ها داشته باشند، یکی از مهم‌ترین دلیل مهجور ماندن حیوانات در ایران است. آنهایی هم که فعالیت می‌کنند به گفته خودشان، یا از امکانات و تسهیلات دولتی بهره‌ای نمی‌برند یا به فعالیت‌های مشکوک متهم می‌شوند.

 

در سال‌های قبل نیز سگ‌کشی پای خود را به رسانه‌های اجتماعی کشاند تا بالاخره مردم فهمیدند که چه به سر سگ‌های بدون قلاده و بی‌صاحب ایران می‌آید. بعد از مدتی قدری از این کشتار کاسته شد اما قطع نشد.

 

بسیاری می‌گویند تغییر سبک زندگی و تنوع آن، برخی را به استفاده از نوع جدیدتر پوشاک ترغیب می‌کند؛ پوشاکی که گاهی از پوست ببر و مار است و گاهی از پوست خرگوش.

 

جالب‌تر آنکه تذکری که برخی از مخاطبان صفحه مربوطه در شبکه‌‌های اجتماعی به فروشنده این پالتوی با پوست خرگوش داده‌اند، با واکنش تندی مواجه شده؛ تا جایی که خطاب به آنها عنوان کرده‌اند:” اگر قرار است اعتراضی به حیوان‌کشی صورت گیرد، باید فروشگاه‌های چرم‌ طبیعی نیز بسته شود.”

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری