لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر

مجموعه : گوناگون
قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر

 

زیباترین و قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان

 

 


مسکو به ولادیوستوک در مسیر ترانس سیبریان

مسیر ترانس سیبریان در کشور روسیه شهرت جهانی دارد. شهرت آن نیز به این دلیل است که شهر مسکو در نزدیکی اروپا را به یکی از دورترین شهرهای ممکن در شمال شرق آسیا متصل می‌کند و به این ترتیب مسیر ترانس سیبریان طولانی‌ترین مسیر ریلی در دنیا است. مسافرینی که به ماجراجویی علاقه مند هستند می‌توانند با ادامه دادن سفر در خط ترانس مونگالیان مسیر مسکو به پکن در چین را نیز تجربه کنند. چنین سفری چیزی در حدود 16 الی 21 روز به طول می‌انجامد.

 

 

 

قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر

 


ونکوور به بانف در مسیر Rocky Mountainer

این سفر ریلی امکانی را برای مسافران فراهم می‌کند که در مسیر از طبیعت زیبای کوه‌های راکی در غرب کانادا و مناظر طبیعی زیبای آن لذت ببرند. این مسیر قدیمی از اوایل قرن 19 تا کنون مسافران را بین شهرهای ونکوور و بنف جابجا می‌کند و یکی از قدیمی‌ترین مسیرهای را ه آهن در کانادا است. در واقع آغاز احداث خط آهن کانادا از همین مسیر بوده است. برای مسافران این مسیر سه سطح سرویس در نظر گرفته شده مسافرینی که با سرویس طلایی این مسیر سفر می‌کنند علاوه بر دیدن مناظر زیبا از وعده‌های غذایی تهیه شده توسط بهترین سرآشپزها هم می‌توانند استفاده کنند.

 

 

قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر


 

زرمات به سنت موریتز از مسیر گلاسیر اکسپرس

خط گلاسیر اکسپرس یکی از بهترین مسیرهای حمل و نقل در داخل کشور سوئیس است. این مسیر هفت ساعته از زرمات به سنت موریتز یا داووش نمای زیبایی از کوه‌های آلپ در کشور سوئیس و دهکده‌های اطراف را از پیش چشمان مسافران عبور می‌دهد. قطارهای این مسیر آرام‌ترین و کندترین قطارهای اکسپرس در دنیا هستند از این رو مسافرین فرصت کافی برای لذت بردن از مسیر و مناظر آن دارند. قطارها در این مسیر در طول سفر از 91 تونل و 291 پل عبور می‌کنند.

 

 

قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر

 


اسلو به برگن در مسیر برگن

مناظر بی نظیر موجود در مسیر 500 کیلومتری قطارهای خط برگن در کشور نروژ را می‌توان از زیباترین مسیرهای ریلی اروپا نامید. خط فلام که یکی از شاخه‌های مسیر برگن است مسیری توریستی محسوب شده و مسافران را از مین دشت‌های معروف و کوهستان‌های کشور نروژ عبور می‌دهد. این مسیر که خود نروژی‌ها آن را فلامسبانا می‌نامند جز شیب‌دارترین خطوط ریلی استاندارد در دنیا محسوب می‌شود.

 

 

قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر

 


سنگاپور به بانکوک در مسیر اورینتال اکسپرس

این قطار خاص و لوکس مسیری فوق‌العاده را از جنوب شرق آسیا آغاز می‌کند و از میان مسیرهای زیبای جنگل‌های استوایی در سنگاپور؛ تایلند؛ مالزی و لائوس عبور می‌کند. برای مسافرانی که با این قطار لوکس سفر می‌کنند سه سطح خدمات در نظر گرفته شده. در طول سفر و عبور از ایستگاه‌های مختلف سرویس‌های متفاوتی مانند موسیقی و وعده‌های غذایی متنوع بین المللی برای مسافران مهیا است.

 

 

قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر


 

قطار مثلث طلایی هند در مسیر ماهاراجا اکسپرس

بر خلاف تصور عمومی که از شلوغی و تمیز نبودن قطارهای کشور هند که در ذهن افراد وجود دارد. قطارهای مسیر ماهاراجا اکسپرس جزء لوکس‌ترین‌ها در نوع خود بوده و مسافران از خاص‌ترین و درجه یک‌ترین سرویس مسیرهای ریلی در آسیا بهره مند می‌شوند. سفر در این مسیر از دهلی نو آغاز شده و از شهرهای آگرا و جایپور عبور می‌کند و به دهلی نو بر می‌گردد. البته در مسیر در تاج محل هم توقف خواهد داشت. هرکدام از قطارهای فوق لوکس این مسیر دو رستوران درجه‌یک نیز در خوددارند.

 

 

قشنگ ترین مسیرهای ریلی قطار در جهان + تصاویر

 


آدلاید به داروین در استرالیا و در مسیر گان

مسیر گان یکی از نمادی‌ترین خطوط ریلی در استرالیا بوده که مدت 80 سال است که در خدمت مسافران قرار دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید استرالیا گردی کنید و علاقه ای هم به آفتاب سوزان ندارید، این مسیر ریلی یکی از بهترین گزینه‌ها است. این مسیر 3 روزه در پارک ملی کاترین جورج استرالیا نیز توقف خواهد داشت و مسافران می‌توانند گشت و گذاری نیز در این پارک زیبا داشته باشند.

 

 

 

جدیدترین مطالب