لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

زیباترین مسیرهای راه آهن جهان با بهترین قطارهای لوکس

مجموعه : گوناگون
زیباترین مسیرهای راه آهن جهان با بهترین قطارهای لوکس

از قطارهای لوکس تعداد زیادی در دنیا تردد ندارد. این قطارها معمولا سفری رویایی را برای شما فراهم می کنند و معمولا هزینه زیادی را در پی خواهد داشت. 

 

سفر با قطارهای لوکس می تواند آرزوی هر مسافری باشد چرا که در طول مسیر شما راحت خواهید بود و می توانید از بهترین امکانات استفاده کنید. این قطارها معمولا سفری رویایی را برای شما فراهم می کنند و معمولا هزینه زیادی را در پی خواهد داشت. از قطارهای لوکس تعداد زیادی در دنیا تردد ندارد و در ادامه بهترین و معروف ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

 

Royal Scotsman

زیباترین مسیرهای راه آهن جهان با بهترین قطارهای لوکس

این خط راه آهن در هر سفر تنها می تواند 36 مسافر را جابجا کند ولی برای همین افراد خارق العاده ترین مناظر و سرویس ها را در نظر گرفته است. در طول سفر شما کوه ها و مناظر بی نظیری را می بینید که شاید هیچ کجای دنیا دیده نشود. این قطار از قلب اسکاتلند گذشته و به انگلستان می رسد. برای هر کابین یک دستشویی و حمام با اب گرم اختصاصی به همراه اتاقی مخصوص مطالعه و انجام کارهای روزمره در نظر گرفته شده است.

 

Eastern & Oriental Express

زیباترین مسیرهای راه آهن جهان با بهترین قطارهای لوکس

 با استفاده از این خط راه آهن شما می توانید از بهترین مناظر سنگاپور، مالزی و تایلند دیدن کنید. در این خط شما باید از 6 نوع سفر پر هیجان یکی را انتخاب کرده و سپس سوار قطار مخصوص شوید. در ظاهر ترن های این خط مانند دیگر موارد لوکس و پر زرق و برق نیستند اما مسیر راه آهن بی نظیر است و هیچکس نمی تواند لحظه ای چشم از آن بردارد. در این قطار همچنین دو رستوران خوب نیز قرار دارد.

 

Golden Eagle Trans-Siberian Express

زیباترین مسیرهای راه آهن جهان با بهترین قطارهای لوکس

 خط آهن عقاب طلایی یکی از مشهورترین خطوط راه آهن در دنیاست. این خط با استفاده از یک قطار لوکس سفری بی نظیر را برای مسافرین به همراه خواهد داشت. این خط در سال 2007 آغاز به کار کرد و تا به امروز همیشه میان لوکس ترین ترن های دنیا قرار داشته است. دکور زیبا، محیط دلنشین و مهمتر از همه منظره های خارق العاده از سیبری از جمله مهمترین نکاتی است که باید در مورد این خط راه آهن بیان کرد.

 

Maharaja Express

زیباترین مسیرهای راه آهن جهان با بهترین قطارهای لوکس

در سال 2012 خط راه آهن لوکس هندوستان به عنوان با کیفیت ترین و بهترین خط راه آهن دنیا انتخاب شد. این خط در شمال هند کار می کند و فرهنگ مردم این کشور به همراه زیباترین مناطق گردشگری را به مسافرین نشان می دهد. این قطار تنها قادر به حمل 88 مسافر است و مهمترین دلیل شهرتش به خاطر رستوران های بی نظیری است که درون قطار وجود دارد. هر کدام از این رستوران ها بهترین غذاهای دنیا را با بالاترین کیفیت سرو می کنند و دکوراسیون رستوران ها با کمک خلاق ترین طراحان و نقاشان چیده شده است.

 

Venice Simplon Orient

زیباترین مسیرهای راه آهن جهان با بهترین قطارهای لوکس

 این قطار در ایتالیا تردد دارد و به عنوان لوکس ترین قطار دنیا شناخته می شود. این قطار با یک طراحی مربوط به سال 1920 ساخته شده است و تنها برای سفری 6 روزه طراحی شده است.

 

در طول این شش روز مسافرین می توانند در کوپه های لوکس این قطار اقامت کنند، از ریل اختصاصی و مسیر رویایی لذت ببرند و در بهترین رستوران قطاری دنیا وعده های غذایی را میل کنند. این قطار به خاطر یکی از داستان های مشهور آگاتا کریستی از سری مجموعه های پوآرو شهرت پیدا کرده است.

 

مسئولین این قطار سالانه کلاس هایی را برای شرکت های مختلف راه آهن برگزار می کنند تا سیستم پذیرایی آن ها تقویت کنند.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

جدیدترین مطالب