اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

بارداری سریع یکی از نیازهای برخی از زوجین است که اطلاعاتی برای بارداری سریع ویژه زوجینی که می خواهند خیلی زود بچه دار شوند آمده است برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم؟ با سماتک همراه باشید تا اطلاعاتی پیرامون سریع باردار شدن را به شما بگوییم.

 

اطلاعاتی برای بارداری سریع

اگر به دنبال راه های بارداری سریع و سالم هستید درست آمده اید و در ابتدا بهتر است با برخی از اطلاعات علمی پیرامون باروری و بارداری سریع آشنا شوید. نکته کلیدی برای بارداری سریع و سالم، درک زمان تخمک گذاری یا ازاد شدن تخمک از تخمدان های شماست. در هر چرخه قاعدگی تنها یکبار تخمک گذاری انجام می شود. اگر این بازه زمانی را پیدا کنید و در این شرایط مقاربت جنسی داشته باشید می توانید شانس سریعتر باردار شدن خود را افزایش دهید. شما می توانید از روش های مختلفی برای تعیین زمان تخمک گذاری استفاده کنید. اگر دوره های قاعدگی نامنظمی دارید تشخیص این بازه زمانی دشوار خواهد بود. در این شرایط از پزشک کمک بگیرید. اگر مشکل باروری نداشته باشید و در زمان مناسب و به میزان کافی نزدیکی داشته باشید، از زمان شروع به اقدام، به احتمال زیاد ظرف یک تا شش ماه آینده باردار می‌شوید و بارداری سریع اتفاق خواهد افتاد. حدود هشت زوج از هر ده زوجی که به طور منظم نزدیکی داشته و مشکل باروری نداشته‌اند، طی این مدت باردار شده‌اند. اگر مدت زیادی ‌است که برای بارداری به طور منظم اقدام می‌کنید ولی هنوز موفق نشده‌اید، شاید لازم باشد به متخصص مراجعه کنید. مدت زمانی که لازم است پیش از کمک گرفتن از یک متخصص باروری به تلاش خود ادامه دهید، کاملاً با سن شما در ارتباط است. هرچه سن شما بیشتر باشد، قابلیت باروری کاهش می‌یابد.

 

قبل از باردار شدن، زمینه را برای یک بارداری سالم فراهم کنید. در شرایطی که بدن شما مشکلی نداشته باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که بارداری سریعتر و موفقی را تجربه کنید. بهتر است قبل از اقدام به بارداری یک وقت ملاقات با پزشک زنان و زایمان هماهنگ کنید تا وضعیت سلامت جسمی شما بررسی شود. در این جلسات، معمولاً آزمایش‌هایی برای شما درخواست داده می‌شود و همچنین فولیک اسید و سایر مکمل‌های مورد نیاز بارداری برای شما تجویز خواهد شد. در معاینات قبل از بارداری، دربارۀ داروهای مصرفی خود با پزشکتان صحبت کنید. مطمئن شوید که استفاده از آنها در باروری سریع یا دوران بارداری شما تأثیری ندارد و بی‌خطر است. ملاقات با پزشک پیش از بارداری می‌تواند به شانس شما برای داشتن یک بارداری سالم و سریعتر کمک کند. در صورت امکان، لازم است که این جلسات را با همسر خود بروید، چون پزشک برای تکمیل پروندۀ سلامت شما نیاز به اطلاعاتی در مورد همسر شما نیز خواهد داشت. همچنین در صورت وجود هر نوع مشکلی پزشک می‌تواند سریع‌تر نسبت به رفع و درمان آن اقدام کند. مجموعۀ این اقدامات می‌تواند در افزایش شانس سریع باردار شدن زن در زمان دلخواه مؤثر باشد.

 

در هر ماه تنها ۲۵ ٪ شانس باروری وجود دارد و یک زن در هر چرخه قاعدگی ۲۵ ٪ احتمال دارد که باردار شود. البته در صورت داشتن رابطه جنسی محافظت نشده، تخمک گذاری منظم و وجود اسپرم کافی و با کیفیت، این اتفاق می‌افتد. وجود هر گونه مشکلی در لوله‌های فالوپ، تخمک گذاری و یا اسپرم‌های مرد شانس باروری سریع را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. اگر تخمک گذاری انجام نشود، اسپرم وجود نداشته باشد و یا لوله‌های فالوپ بسته و یا غیرفعال باشد، احتمال بارداری به صفر می‌رسد.
در صورت عدم وجود مشکل خاصی، باروری طبیعی ممکن است چند ماه طول بکشد. پس بهتر است آرامش خود را حفظ کنید و از روابط زناشویی خود لذت کافی ببرید.

 

سبک زندگی سالمی داشته باشید تا بارداری سالم و سریع تری پیش رویتان باشد. داشتن سبک زندگی سالم موجب تسریع باروری زنان می‌شود. بهتر است پیش از اقدام برای بارداری سلامت عمومی خود را بررسی کنید و رژیم غذایی سالمی را پی بگیرید. برنامه غذایی سرشار از اسید فولیک و فولات (سبزیجات برگ سبز، اسفناج، کلم، کلم بروکلی، جوانه گندم)، به باروری زودتر کمک می‌کند. هم چنین از آنجایی که سیستم عصبی و مغز جنین، دقیقا پس از لقاح شروع به رشد می‌کند، سلامت او را تضمین می‌کند. نوشیدن آب به مقدار کافی و خوردن غذا‌های غنی از اسید‌های چرب امگا ۳، پروتئین، کلسیم و ویتامین‌ها همگی به روش بارداری سریع کمک می‌کند.

 

احتمالا شنیده اید که تخمک گذاری و بیشترین شانس بارداری در روز ۱۴ پس از اولین روز پریود قبلی رخ می‌دهد. با این حال، بازه سیکل قاعدگی در سنین مختلف، متفاوت خواهد بود. بنابراین ۱۴ یک عدد قطعی و همگانی برای تخمک گذاری نیست. هم چنین، روز‌های باروری در روز تخمک گذاری پایان می‌یابد و بهترین روز‌ها برای داشتن رابطه جنسی ۴ -۵ روز قبل و روز تخمک گذاری است.
داشتن رابطه جنسی قبل از تخمک گذاری احتمال زودتر باردار شدن زن را افزایش می‌دهد. هنگامی که تخمک از تخمدان خارج می‌شود، باید طی ۱۲ تا ۲۴ ساعت بارور شود، در غیر این صورت فرصت باروری از دست می‌رود. از آنجایی که تقریبا غیرممکن است که زمان دقیق تخمک گذاری را بدانیم، بهتر است تا پیش از آن اسپرم‌های زیادی در رحم و لوله‌های فالوپ حضور داشته باشند تا به محض رها شدن تخمک، لقاح صورت گیرد. طول عمر اسپرم در بدن زن حدود ۵ روز است. در نتیجه بهتر است از چند روز قبل از تخمک گذاری، آن‌ها را ذخیره کنید!

اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

اگر به دنبال روشهای تقویت تخمدان برای بارداری سریع هستید باید رژیم غذایی تان را تغییر دهید. مکمل‌های ویتامین دارای ۶۰۰ میکروگرم اسید فولیک هستند و مصرف روزانه آن‌ها حداقل ۳ ماه قبل از بارداری به پیشگیری از نقص‌های مادر زادی در جنین و افزایش احتمال باروری کمک می‌کند و یک روش بارداری سریع محسوب می‌گردد. همچنین آب نه تنها رحم را سالم نگه می‌دارد، بلکه باعث افزایش مخاط دهانه رحم می‌شود. اسپرم‌ها به راحتی به مخاط ضخیم‌تر جذب می‌شوند و به شما در تقویت تخمدان ها و بارداری سریع تر کمک می‌کنند.

 

با انجام تغییرات زیر در رژیم غذایی خود، به باردار شدن زنان سرعت ببخشید:

برای تقویت تخمدان و بارداری سریع غذا‌های حاوی آنتی اکسیدان‌ها را بخورید
صبحانه کاملی بخورید
از خوردن چربی‌های خودداری کنید
مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید
فیبر بیشتری بخورید
از منابع غنی از پروتئین مانند گوشت قرمز و حبوبات استفاده کنید
لبنیات با چربی بالا را انتخاب کنید
از مصرف سویا و محصولات آن اجتناب کنید
تغذیه خوب برای داشتن بدن سالم و کمک به باردار شدن سریع زنان ، مهم است.
مطالعات نشان داده است که داشتن یک رژیم غذایی مغذی و ایجاد تغییرات مثبت در شیوه زندگی می‌تواند به احتمال زودتر باردار شدن کمک کرده و بدن را برای بارداری آماده کند.
هر انتخابی که امروز در تغذیه و شیوه زندگی خود می‌کنید، کیفیت اسپرم و تخمک را تا ۹۰ روز آینده تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین بهتر است که از امروز سالم زندگی کنید.

اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

برای سریع باردار شدن چه باید کرد

اگر می خواهید سریع تر از سایر زوجین باردار شوید باید نکات مهمی را مد نظر بگیرید و داشتن اطلاعاتی برای بارداری سریع به شما عزیزان به شدت کمک خواهد کرد. هنگامی که در تلاش برای باردار شدن هستید، غذاهای مغذی بخورید. وزن خود را در محدودۀ سالم حفظ کنید. ورزش منظم داشته باشید و سعی کنید هر عادت بدی مانند مصرف سیگار و قلیان، نوشیدن الکل یا مصرف مواد مخدر را ترک کنید. بهتر است در دوران اقدام برای بارداری، میزان کافئین موجود در نوشیدنی‌ها را تا حد امکان کاهش دهید. قهوه، چای و نوشابه حاوی کافئین است و پزشکان توصیه می‌کنند زمانی که برای تسریع بارداری اقدام می‌کنید، قهوه مصرف نکنید. مصرف مکمل‌های تجویزی توسط پزشک، در سه ماه پیش از بارداری می‌تواند به تسریع در بارداری زنان و همچنین کاهش مشکلات احتمالی در بارداری کمک کند. اگر حداقل یک ماه پیش از اقدام به بارداری، مصرف فولیک اسید را شروع کنید، احتمال بروز برخی از نقص‌های مادرزادی در جنین به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

 

1. از تماس با مواد شیمیایی و سمی که می‌تواند باعث آلودگی در محل کار و خانه شود، اجتناب کنید.

از تماس با گربه و مدفوع آن نیز خودداری کنید.

 

2. در مورد هر یک از دارو‌هایی که مصرف می کنید، با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.

این شامل مکمل‌های غذایی یا گیاهی نیز می‌شود.

 

3. اگر مشکل پزشکی خاصی دارید، مطمئن شوید که شرایط کاملا تحت کنترل است.

برخی بیماری‌ها مانند آسم، دیابت، بهداشت دهان و دندان، چاقی یا صرع نیاز به بررسی پزشکی پیش از بارداری دارند. همچنین واکسیناسیون‌های مورد نیاز پیش از بارداری را انجام دهید.

 

4. استرس را کنار بگذارید.

استرس موجب بروز مشکلات زیادی در بدن می‌شود و یکی از آن‌ها مشکلات ناباروری است. افزایش سطح استرس مادر در دوران بارداری، بر هورمون‌هایی که باعث رها شدن تخمک از تخمدان‌ها می‌شود، تأثیر می‌گذارد. در نتیجه منجر به تاخیر در تخمک گذاری یا عدم تخمک گذاری می‌شود.

 

5. به میزان کافی خواب و استراحت داشته باشید.

خواب خوب برای عملکرد مناسب تمام اعضای بدن بسیار ضروری است. عادت به خواب نامنظم یا بی خوابی ممکن است بر روی هورمون تاثیر بگذارد. بر هم خوردن تعادل هورمونی بدن، موجب ناباروری می‌شود.

 

6. مصرف شکر و شیرینی را به حداقل برسانید.

شکر یکی از فرم‌های مرگبار کربوهیدرات است! خوردن بیش از حد شکر باعث کاهش سطح انسولین در بدن می‌شود. رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات باعث ایجاد مقاومت در برابر انسولین در بدن می‌شود و اگر شما در حال اقدام برای بارداری باشید، مانع از آن می‌شود. شیرین کننده‌های طبیعی یا میوه‌ها جایگزین سالمی برای شکر هستند.

 

7. مصرف کافئین را محدود کنید.

مصرف کافئین مانع جذب آهن در خون می‌شود و همچنین ممکن است باعث کم آبی بدن شود. به طور خلاصه همه این عوامل ممکن است منجر به ناباروری در زنان شود.

 

8. با دستور پزشک اسید فولیک بخورید

حداقل یک ماه قبل از اینکه بخواهید باردار شوید باید از قرص های فولیک اسید استفاده نمایید. این ماده مغذی می تواند تا حد زیادی خطر برخی از نقص های جنینی خاص را کاهش دهد. توصیه خوب دیگری که در این شرایط می توانید به خاطر داشته باشید این است که عادت های غیر سالم خود همچون نوشیدن الکل، سیگار کشیدن یا استفاده از مواد مخدر را کنار بگذارید. وزن سالمی داشته باشید و مصرف کافئین خود را به کمتر از 300 میلی گرم در روز کاهش دهید.

 

9. الکل مصرف نکنید.

مصرف الکل منجر به برهم خوردن نظم چرخه قاعدگی، مشکلات تخمک گذاری و اختلالات هورمونی می شود. اگر قصد باردار شدن دارید، مصرف الکل می‌تواند موجب ناباروری شود.

 

10. سیگار کشیدن را متوقف کنید.

زنان سیگاری دیرتر از دیگر زنان باردار می‌شوند. همچنین، سیگار کشیدن در دوران بارداری احتمال ابتلای جنین به اختلالات ژنتیکی را بالا می‌برد.

 

11. وزن مطلوب خود را حفظ کنید.

BMI (وزن به کیلوگرم تقسیم بر (قد به متر به توان دو)) را محاسبه کنید و وزن مطلوب خود را بدست آورید. اگر اضافه وزن دارید، وزن اضافی خود را از دست بدهید تا احتمال باروری افزایش یابد. اگر کمبود وزن دارید، ممکن است مشکلاتی در تخمک گذاری داشته باشید. هر روز فعالیت بدنی سبکی مانند پیاده روی داشته باشید.

اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

بهترین زمان برای بارداری سریع

زمان موضوع مهمی در باردار شدن است و انتخاب درست زمان باردار شدن به تسریع بارداری کمک خواهد کرد و مهم‌ترین موضوعی که می‌تواند در افزایش شانس بارداری شما مؤثر باشد، رابطۀ جنسی به میزان کافی و در زمان مناسب است. با دانستن زمان تخمک‌گذاری می‌توانید با داشتن رابطه جنسی عمیق در روزهای نزدیک به زمان تخمک‌گذاری، شانس باروری خود را به میزان زیادی سرعت بخشید. لازم است بدانید که در هر چرخۀ عادت ماهانه تنها یک بار تخمک‌گذاری انجام می‌شود و تخمک حداکثر ۲۴ ساعت زنده می‌ماند. به همین دلیل، اگر در زمان تخمک‌گذاری اسپرمی در رحم شما وجود نداشته باشد، شانس تسریع در بارداری وجود نخواهد داشت. شما با تعیین زمان حدودی تخمک‌گذاری به روش‌های مختلف می‌توانید در روز‌های منتهی به زمان تخمک‌گذاری با رابطۀ جنسی، شانس حضور اسپرم هنگام آزاد شدن تخمک و در نتیجه باروری خود را افزایش دهید.

 

اگر دوره‌های نامنظم عادت ماهانه دارید یا حوصلۀ تعیین زمان تخمک‌گذاری را ندارید، بهتر است وقتی تصمیم به باردار شدن گرفتید، پس از پایان خونریزی حداقل هفته‌ای دو تا سه بار نزدیکی داشته باشید. با توجه به این که اسپرم می‌تواند به مدت سه تا شش روز در بدن زن زنده بماند. با این کار احتمال این که در زمان تخمک‌گذاری به میزان کافی اسپرم زنده در رحم شما وجود داشته باشد افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید اگر شما و همسرتان برنامه‌ریزی کرده‌اید که در زمان تخمک‌گذاری و روز‌های نزدیک به آن رابطۀ جنسی برقرار کنید، ابتدا مطمئن شوید که پیش از آن موعد، مدت زمان زیادی را بدون رابطۀ جنسی سپری نکرده‌اید. زیرا همسر شما باید در روزهای قبل از رسیدن زمان تخمک‌گذاری حداقل یک بار انزال را انجام داده باشد. این کار باعث می‌شود که اسپرم‌های تازۀ بیشتری هنگام نزدیکی جنسی شما در مایع منی وجود داشته باشد تا وارد رحم شما شود و شانس بارداری سریع را افزایش دهد. اگر هنگام رابطۀ جنسی از روان‌کننده‌‌ها استفاده می‌کنید، دقت کنید که برخی از روان‌کننده‌ها ممکن است خاصیت کشتن اسپرم داشته باشند. برخی از روان‌کننده‌های طبیعی یا بر پایۀ آب نیز می‌تواند در حرکت اسپرم به سمت رحم اختلال ایجاد کند. بهتر است با پزشک خود برای استفاده از روان‌کنندۀ مناسب مشورت بگیرید.

اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

نکته:

– اگر یکی از زوجین کمر درد دارد و یا از اضافه وزن رنج می برد بهترین حالت رابطه جنسی برای تسریع در روند بارداری زن، خوابیدن دو طرف به پهلو کنار یکدیگراست. در این حالت مرد در پشت زن قرار می گیرد و آلت خود را درون واژن زن می نماید ، این رابطه می تواند رودر رو نیز صورت گیرد.

 

– در این حالت اسپرم در گردنه رحم ذخیره می گردد و یکی از بهترین پوزیشن ها برای بارداری سریع است . در این پوزیشن زن روی زمین دراز می کشد ویا زانو می زند و مرد از پشت در حالی که زانو زده و وزن خود را کنترل می کند آلت جنسی خود را وارد واژن زن می کند .

 

– زنان کمتر از ۳۵ سال نباید به بارداری سریع فکر کنند زیرا لازم است به مدت یک سال به طور منظم نزدیکی داشته باشند و در صورت موفق نشدن در طول یک سال، لازم است به پزشک مراجعه کنند. اما برای زنان بیشتر از ۳۵ سال، این زمان به شش ماه کاهش پیدا می‌کند. اگر بیشتر از ۳۵ سال و کمتر از ۴۰ سال دارید و شش ماه است که به صورت مداوم برای بارداری اقدام می‌کنید و نتیجه نگرفته‌اید، بهتر است برای مشاوره و بررسی بیشتر، هرچه سریع‌تر به پزشک متخصص باروری مراجعه کنید. در مورد زنان بالای ۴۰ سال توصیه می‌شود پیش از اقدام تحت نظر یک پزشک متخصص باشند. اگر دلیلی وجود دارد که فکر می‌کنید شما یا همسرتان ممکن است مشکل باروری داشته باشید، می‌توانید بلافاصله یک وقت ملاقات با پزشک تنظیم کنید، زیرا در این شرایط دلیلی برای صبر کردن وجود ندارد.

اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری سریع

انتخاب درست پوزیشن نزدیکی در تسریع روند بارداری بسیار مهم است و بهترین حالت برای سریعتر باردار شدن خانم های جوان کمتر از 40 سال روش سنتی است که در آن زن و مرد روبروی یکدیگر قرار می گیرند و می توانند راحت تر عشق بازی کنند . این وضعیت برای بارداری سریع مناسب است و در آن خانم می تواند حرکت آزادانه داشته باشد همچنین مرد در این وضعیت کنترل بیشتری بر روی حرکات خود دارد و می تواند وزنش را با بلند کردن خود با دست هایش یا بالا کشیدن بدنش با استفاده از زانوهایش از روی زن بردارد .

 

این پوزیشن قدیمی ترین حالت نزدیکی می باشد و برای زود باردار شدن زن مناسب است که در آن زن به پشت می خوابد و پاهایش را باز می کند و زانویش را خم و کف پاها را بر روی زمین می گذارد و مرد بر روی او قرار می گیرد . این حالت مدل های دیگری نیز دارد مثلا زن پاهایش را بر روی شانه مرد قرار می دهد و یا پاهای خود را صاف بر روی زمین می گذارد.

 

وضعیت سنتی به این علت بهترین حالت برای بارداری سریع و لقاح می باشد که در آن آلت تناسلی زن رو به پایین است و اسپرم راحت تر می تواند در این حالت به داخل واژن برود و از گردنه رحم عبور کند همچنین در این حالت رابطه عمیق تر است و آلت مرد عمیق تر وارد واژن می شودو اسپرم مستقیم بعد از انزال وارد گردنه رحم می گردد.

 

برخی از پوزیشن های نزدیکی و حالات مختلف رابطه جنسی می تواند تاثیر زیادی در بارداری سریع داشته باشد . بهترین پوزیشن برای بارداری سریع حالتی است که در آن اسپرم بعد از انزال مستقیم تر وارد گردنه رحم شود. اگر قصد بارداری دارید و نمی دانید کدام حالت رابطه جنسی به شما کمک می کند تا سریعتر باردار شوید این مطلب سماتک کمک زیادی به شما زوجین عزیز خواهد کرد.

 

اگر می خواهید احتمال باردار شدن خود را پس از انزال افزایش دهید، نکات زیر را رعایت کنید:

مرد آلت تناسلی خود را عمیق تر وارد واژن زن کند تا مایع منی کمتر بیرون بریزد.
مرد پس از بیرون کشیدن آلت تناسلی خود برای کمتر بیرون ریختن مایع انزال شده آرام دو لب واژن را به یکدیگر فشار دهد.
زن بعد از 20 تا 30 دقیقه از جای خود بلند شود. به پشت خوابیدن زن بیشتر از 30 دقیقه احتمال بارور شدن زن را بیشتر نمی کند.
برای اینکه کمترین میزان از مایع انزال شده بیرون از واژن بریزد باید زیر کمر زن بالش کوچکی قرار گیرد.
توجه کنید اگر زن از جای خود پس از گذشت 20 تا 30 دقیقه بلند شود مقداری مایع منی از واژن او بیرون می ریزد که احتمال بارور شدن او را کاهش نمی دهد زیرا اسپرم هایی که در واژن مانده اند مرده اند.

اطلاعاتی برای بارداری سریع | برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چه بخوریم

روشهای تقویت اسپرم مرد برای سریعتر باردار شدن زن

بهترین شرایط اسپرم برای باردار کردن سریع تخمک زمانی است که آنها سالم، قوی و در تعداد زیادی باشد. برای این منظور، همسر شما چند اقدام را می‌تواند انجام دهد:

 

مصرف الکل را ترک کنید مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن روزانۀ الکل می‌تواند سطح تستوسترون و تعداد اسپرم را کاهش و تعداد اسپرم‌های غیرطبیعی را افزایش دهد.
مصرف دخانیات و داروهای روان‌گردان را ترک کنید. این عادت‌های رفتاری می‌تواند منجر به کاهش عملکرد اسپرم شود و روند بارداری سریع را به تعویق می اندازد.
وزن خودتان را متناسب و در محددۀ سالم نگه دارید. چاق بودن می‌تواند تعداد اسپرم و سرعت حرکت آنها را کاهش دهد.
برای بارداری سریع به اندازۀ کافی از برخی مواد مغذی کلیدی مانند روی، فولیک اسید، کلسیم و ویتامین‌های c و d مصرف کنید. این مواد به ایجاد اسپرم قوی و فراوان کمک می‌کند.
با آب داغ حمام نکنید. از وان داغ، سونا و جکوزی نیز استفاده نکنید، زیرا حرارت، اسپرم‌ها را از بین می‌برد. بیضه بهترین عملکرد را در ۳۴ تا ۳۵ درجۀ سانتی‌گراد، یعنی کمی پایین‌تر از دمای طبیعی بدن دارد.

با وجود انجام تغییرات بالا در سبک زندگی مردان، مدتی زمان لازم است تا اسپرم مرد رشد کند و پس از نزدیکی در زمان مناسب بارداری سریع اتفاق خواهد افتاد. بنابراین هر تغییری در زمان حال به ایجاد اسپرم هایی با ویژگی‌های بهتر برای تسریع بارداری در آینده منجر خواهد شد. بهتر است از شوهر خود بخواهید هرچه زودتر عادت‌های غلط خود را ترک و خوردن مولتی ویتامین ها را تحت نظر پزشک متخصص شروع کند تا شانس باروری سریع شما هرچه زودتر افزایش یابد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب