احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

بارداری با پیشاب بدون دخول در واژن زن را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد. آیا با پیشاب بدون دخول احتمال بارداری هست؟ احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟ در ادامه با سماتک همراه باشید.

 

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

بارداری با پیشاب بدون دخول ممکن است اتفاق بیفتد. متخصصین در آزمایشاتی که بر روی مایع پیشاب مرد انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که درون این ماده شفاف به ندرت اسپرم وجود دارد و احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول تقریبا صفر است اما هیچ چیز غیر ممکن نیست. ولی این بدان معنا نیست که هرگز اسپرمی درون آن وجود نداشته باشد. توجه داشته باشید در حالتی خاص اسپرم می‌تواند وارد پیشاب شده و احتمال بارداری را افزایش دهد. در حالت کلی اگر پیشاب بعد از انزال اولیه وارد دهانه واژن شده و زن در دوره تخمک گذاری باشد احتمال حاملگی با پیشاب نیز وجود خواهد داشت. زوجین می‌توانند با پیشگیری،‌ احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول را تقریباً به صفر برسانند.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

اغلب آقایان بر روی خروج مایع پیشاب هیچ کنترلی ندارند و در واقع اصلا متوجه خروج آن نمی شوند. مطالعات نشان می دهد که در بیشتر موارد این مایع اصلاً حاوی اسپرم زنده و فعال نیست اما گاهاً مشاهده شده است که در برخی موقع اسپرم ها می توانند قبل از انزال از بیضه خارج شده و در مسیر راه های خروجی قرار بگیرند و در هنگام خروج پیشاب با آن همراه شده و خارج شوند. به این ترتیب با توجه به این موضوع که تعداد اسپرم های زنده مشاهده شده در پیشاب بسیار نادر است، اما مشاهده شده که بسیاری از زوجینی که از روش جلوگیری طبیعی به صورت دقیق استفاده می کنند، نیز باردار شده اند که تنها منشا آن می تواند همین پیشاب باشد.

 

در مردان آلت تناسلی به گونه‌ای قرار گرفته است که تنها یک لوله هم وظیفه خروج ادرار را بر عهده داشته و هم در هنگام انزال، منی از آن خارج گردد. همانطور که می‌دانیم ادرار از ترکیبی اسیدی تشکیل می‌شود و به شدت در تقابل با اسپرم داخل منی خواهد بود. برای جلوگیری از، از بین رفتن اسپرم‌ها در داخل منی توسط ادرار، در سراسر آلت تناسلی غددی وجود دارند که هنگام تحریک جنسی ماده‌ای بی‌رنگ و قلیایی تولید می‌کنند. این مایع قبل از انزال همان پیشاب است که برخی از متخصصین ترشح آن را برای لیز کردن واژن در زنان نیز مشابه می‌دانند. مایع پیشاب در اصل وظیفه پاکسازی آلت تناسلی از ادرار (کم کردن خاصیت اسیدی ادرار) را داشته تا اسپرم درون مایع منی زنده و احتمال حاملگی با پیشاب بدون دخول افزایش یابد.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

آیا با پیشاب بدون دخول احتمال بارداری هست

پاسخ سوال آیا بارداری با پیشاب مرد بدون دخول صورت می گیرد یا نه اینگونه است که گرچه این احتمال باردار شدن بدون دخول بسیار نادر است اما صفر نیست. در حقیقت این امکان وجود دارد که مقداری از مایع منی در اطراف ورودی واژن ریخته شده و اسپرم های موجود در آن بتوانند به سمت بالا شنا کرده، خود را به تخمک رسانده و با آن لقاح پیدا کنند.

لازم به ذکر است که هیچ کدام از روش های جلوگیری از بارداری صد در صد قابل اطمینان نیستند، بنابراین درصورتی که به هیچ وجه قصد و شرایط باردار شدن را ندارید، لازم است که حدالامکان از ایمن ترین روش ها استفاده کنید.

 

اینکه آیا مایع قبل از انزال یا همان مایع پیشاب چقدر می‌تواند باعث بارداری شود، همواره از مسائلی بوده که زوج‌های جوان را درگیر خود کرده است. آیا اصلاً مایع پیشاب اسپرم دارد؟ آیا پیشاب باعث حاملگی می‌شود؟ احتمال حاملگی با پیشاب بدون دخول چقدر است؟ و… از جمله سوالاتی است که بایستی پاسخی برای آن بیان گردد. برای پاسخگویی به این سؤالات در ابتدا بایستی بدانیم که مایع پیشاب چیست؟

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

همه افراد برای استفاده از یک وسیله پیشگیری از بارداری چه کاندوم یا قرص ضد بارداری راحت نیستند و نگران درصد بارداری با پیشاب بدون دخول در واژن زن هستند. کسانی که زندگی جنسی فعال دارند اما نمی خواهند باردار شوند، ممکن است نوع مرسوم پیشگیری از حاملگی را “روش طبیعی” توصیف کنند. امکان دارد این روش به دلیل خارج شدن پیشاب مرد و ریخته شدن آن در واژن ، مانند دیگر روش ها ایمن نباشد. چقدر احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول وجود دارد و چه کاری می توانید انجام دهید تا احتمال ابتلا به بارداری ناخواسته با پیشاب مرد کاهش یابد؟

 

در تحریک جنسی اولیه یا اولین انزال، مایع پیشاب قبل از مایع منی خارج شده و تمامی مجاری ادرار را پاک سازی و آماده خروج منی خواهد کرد. پس از خروج منی، احتمال اینکه درون آلت تناسلی مردانه مقادیری اسپرم وجود داشته باشد اقزایش می‌یابد. اگر فرد پس از خروج مایع منی مجدداً به تحریک جنسی خود بپردازد این احتمال وجود دارد که در مایع پیشاب ثانویه مقداری از اسپرم منی در انزال قبلی موجود باشد و بنابراین احتمال حاملگی را افزایش می‌دهد.

اما گاهی اوقات ممکن است قبل از انزال حقیقی، مایع منی از آلت تناسلی خارج شده و با این مایع مخلوط شود. پس می‌توان گفت در موارد نادر مایع قبل از انزال حاوی اسپرم است ولی برای بررسی هر چه بهتر و دقیق‌تر نیازمند ابزاری به مانند میکروسکوپ برای تأیید وجود اسپرم در پیشاب است.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

احتمال حاملگی با پیشاب مرد بدون دخول

اگر انزال به هر طریقی (مانند خود ارضایی یا تحریک توسط شریک جنسی) صورت گرفته باشد و فرد پس از آن ادرار نکرده باشد در تحریک دوم احتمال این که مایع پیشاب حاوی اسپرم باشد و باعث حامله شدن زن شود وجود دارد. احتمال حاملگی زمانی که پیشاب با دهانه واژن تماس داشته و به درون آن راه یابد افزایش می‌یابد. دقت داشته باشید فقط در این حالت خاص امکان وجود اسپرم در پیشاب مرد وجود دارد پس کمی منطقی فکر کنید.
این که آیااحتمال حاملگی با پیشاب مرد بدون دخول هست یا نه، موضوعی است که کارشناسان بهداشت و درمان درباره آن دیدگاه های مختلفی دارند.
بعضی از کارشناسان معتقدند پیشاب حاوی آن مقدار اسپرم لازمی هست که بتواند منجر به بارداری ناخواسته شود. اگر انزال در طول یک جلسه اتفاق افتاده باشد، امکان دارد مقداری اسپرم در مجرای ادرار مرد باقی مانده باشد که می تواند با پیشاب مخلوط شود. حتی یک قطره از پیشاب می تواند اسپرم را حمل کرده و در صورت تماس با مهبل، منجر به حاملگی شود.

 

با این حال، متخصصان دیگر مدعی هستند که پیشاب به ندرت شامل اسپرم است و باردار شدن با پیشاب بدون دخول بعید می باشد. اگر یک مرد انزال قبلی داشته باشد، ادرار کردن می تواند اسپرم باقی مانده از مجرای ادرار را پاک کند. اما استفن کایلیک مطالعه ای انجام داده است، که وجود اسپرم در پیشاب را در مقادیر بسیار کم تایید می کند.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

با مصرف قرص های ضد بارداری احتمال حاملگی با پیشاب مرد بدون دخول وجود دارد؟

قرص های کنترل بارداری از تخمک گذاری جلوگیری می کنند. بدون تخمک مفید برای لقاح توسط اسپرم، احتمال حامله شدن زن با پیشاب مرد بدون دخول کاهش می یابد. اگر شما از قرص های کنترل باردرای استفاده می کنید، هیچ شانسی برای باردار شدن توسط پیشاب آنهم بدون دخول وجود ندارد.
اگر هیچ برنامه ای برای باردار شدن ندارید، بهترین راه این است که رابطه جنسی حفاظت شده ای داشته باشید. روش طبیعی هیچ تضمینی برای حفاظت در برابر حاملگی به شما نمی دهد.

 

در هنگام آمیزش جنسی حدود سیصد و پنجاه میلیون اسپرم که در مایع منی مرد وجود دارد رها می‌شود. همانطور که مشخص است در صورت وجود اسپرم در پیشاب این عدد به مراتب کمتر خواهد بود و با پایین بودن این عدد، احتمال باردار شدن زن بدون دخول آلت مرد در واژن به شدت کاهش می‌یابد، ولی غیر ممکن نیست.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

برای شروع فرآیند حاملگی این اسپرم‌ها می‌بایست به عمق دستگاه تناسلی زن بروند. اسپرم‌ها از مسیر دهانه رحم به طرف رحم و از آنجا به طرف لوله‌های شیپوری می‌روند. در این حرکت بیشتر آن‌ها از بین می‌روند و فقط ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ عدد آن‌ها پس از داخل شدن در رحم به لوله‌های شیپوری می‌رسند.

 

بدن زنان در حدود روز ۱۴ قاعدگی یک تخمک آزاد شده داشته که از مسیر لوله شیپوری به سمت رحم می‌رود. اگر تخمک‌گذاری در همان زمانی انجام گیرد که اسپرم‌ها در دستگاه تناسلی زن رها شده است و تخمک در لوله شیپوری آماده باشد، اسپرم مرد با تخمک زن تماس پیدا می‌کند و بدین صورت است که سر اسپرم به تخمک نفوذ می‌کند و هسته با آن یکی می‌شود و دم اسپرم از سر آن جدا می‌گردد. اگر در آن زمان، تخمک وجود نداشته باشد، اسپرم‌ها ممکن است در حدود ۷۲ ساعت به انتظار ورود تخمک زنده بمانند.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

روشهای کاهش امکان باردار شدن با پیشاب مرد

بسیاری از زوجین تمایلی به باردار شدن ندارند و نگران حامله شدن با پیشاب همسرشان هستند باید راههای کاهش امکان باردار شدن با پیشاب را ببندید پس به توصیه های زیر عمل کنید:

 

اگر نمی خواهید با پیشاب مرد باردار شوید، لازم است اقدامات ایمنی را انجام دهید. این روش های کنترل بارداری از روش طبیعی ایمن تر هستند.
-کلاهک رحم که به واژن وارد می شود می تواند مانع رسیدن اسپرم به لوله فالوپ شود
-دیافراگم مانند کلاهک رحم عمل می کند و مانع ورود اسپرم به لوله فالوپی می شود.
-قرص های ضد بارداری از تخمک گذاری جلوگیری می کنند، به این ترتیب هیچ تخمکی برای لقاح توسط اسپرم وجود ندارد.
-وازکتومی یک روش عقیم سازی مردانه است که در آن کانال بین بیضه ها و مجرای ادرار برای جلوگیری از وارد شدن اسپرم پیشاب به مجرای ادرار، بسته می شود.
-روش کنترلی ایمپلنت یکی دیگر از روش های پیشگیری از بارداری است که تا سه سال مانع از حاملگی می شود.
-روش کنترل با اسفنج شامل یک اسفنج فوم حاوی اسپرمیسیت ( یک ماده ضد بارداری است که اسپرم را از بین می برد) است که قبل از مقاربت به واژن وارد می شود. اسپرمیسیت اسپرم های وارد شده به رحم را می کشد.
-روش کنترل تزریقی یا Depo-Provera ( آمپول دپوپروورا ) یک تزریق مؤثر ضد بارداری است که باید هر سه ماه یکبار استفاده شود.
-جلوگیری به وسیله حلقه واژینال، که NuvaRing نیز نامیده می شود، در داخل واژن قرار می گیرد و در حدود سه هفته مانع از حاملگی می شود.
-کاندوم وسیله ای است برای جلوگیری از حاملگی و بیماری های که از راه جنسی انتقال می یابند. شما می توانید از بین کاندوم های مردانه و زنانه یکی را انتخاب کنید.

بارداری با پیشاب در برخی از مواقع اگر رحم قوی باشد و پیشاب مرد حاوی اسپرم باشد به احتمال اتفاق خواهد افتاد اگر به دنبال این هستید که به هیچ وجه باردار نشوید راههای وجود دارد که احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول آلت در واژن را به صفر می رساند و آن استفاده از کاندوم است.

برچسب‌ها: ,
جدیدترین مطالب