تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی با جوش شیرین

تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی با جوش شیرین

تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین و ادرار

تعیین جنسیت با جوش شیرین کار ساده ای است و اگر شما خانم های عزیز که باردار شده اید می خواهید تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی با جوش شیرین را انجام دهید در اینجا نحوه تعیین جنسیت با جوش شیرین بیان می شود تعیین جنسیت جنین از طریق جوش شیرین خیلی سخت نیست و برای این کار نیاز به دو ظرف و ادرار دارید.

 

چگونگی تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

بیشتر والدین دوست دارند پیش از موعد زایمان از جنسیت کودک خود آگاه شوند. روش‌های بسیاری برای دستیابی به این امر وجود دارد. یکی از آن‌ها استفاده از جوش شیرین است. از آن‌ جایی که این روش‌های تعیین جنسیت خانگی به صورت علمی اثبات نشده اند، به طور کلی نمی‌توان به این گونه روش‌ها اطمینان کرد، اما استفاده از آن‌ها ضرری هم نخواهد داشت.

تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی با جوش شیرین

روش تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین یکی از روش‌های انجام تست بارداری خانگی است که با ترکیب ادرار زن باردار با جوش شیرین صورت می‌گیرد. طبق این روش، با کف کردن یا کف نکردن جوش شیرین می‌توان دختر یا پسر بودن جنین را تعیین کرد. شاید بتوان این آزمایش را تا حدی علمی دانست. ترکیب جوش شیرین با اسید، باعث ایجاد واکنش شده و اسید، کف یا حباب می‌کند. این تست بر این نظریه استوار است که اسیدیته یا PH ادرار زن باردار، بر اساس جنسیت کودک تغییر خواهد کرد. هرچند، دلیل کافی برای این موضوع وجود نداشته و عوامل دیگر هم می‌توانند بر حالت اسیدی ادرار تاثیر بگذارند.

 

نحوه تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

برای تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین باید ناشتا باشید و ادرار صبحگاهی خود را درون ظرفی تمیز جمع کنید. سپس به نسبت میزان ادرار، به آن جوش شیرین اضافه کرده و ببینید که آیا ادرار کف می‌کند یا خیر. معمولا یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین کافی است.

 

تفسیر آزمایش تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

پس از اضافه کردن جوش شیرین به ادرار دو حالت روی می‌دهد: ادرار کف می‌کند یا ادرار تغییری نمی‌کند. اگر سطح ادرار کف کند، این باور وجود دارد که جنین، پسر است. اگر هیچ واکنشی بین ادرار و جوش شیرین رخ ندهد، یعنی جوش شیرین ته نشین شود، جنین دختر خواهد بود.

تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی با جوش شیرین

نتیجه تست تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

متاسفانه، میزان دقت تست تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین ۵۰ درصد است. از آنجایی که متغیر‌های بسیاری بر میزان pH ادرار تأثیر می‌گذارند، این امکان وجود دارد که اگر این آزمایش را در روز‌های مختلف انجام دهید، شاهد نتایج متفاوتی باشید. عوامل دیگری که می‌توانند بر روی pH ادرار تاثیر گذارند عبارتند از:

 

رژیم غذایی
سطح از دست رفتن آب بدن (با کاهش آب بدن ادرار اسیدی‌تر می‌شود)
عفونت دستگاه ادراری
سنگ کلیه

 

چگونه بفهمیم دختر بارداریم یا پسر؟

 

برخی از روش‌های دقیق برای تعیین جنسیت نوزاد عبارتند از:

 

سونوگرافی: از این روش می‌توان ۲۰ هفته پس از بارداری استفاده کرد.

 

آزمایش DNA: زنان دارای دو کروموزوم X بوده، در حالی که مردان هر دو کروموزوم X و Y را دارند. بنابراین، اگر یک کروموزوم Y پیدا شود، کودک پسر خواهد بود.

 

آمنیوسنتز: در این روش، یک سوزن را برای جمع آوری مایع آمنیوتیک وارد رحم می‌کنند. معمولا از این روش برای تشخیص مشکلات ژنتیکی استفاده می‌شود؛ و استفاده از آن برای تعیین جنسیت توصیه نمی‌شود. زیرا می‌تواند برای مادر و کودک خطرناک باشد.

 

نمونه برداری از پرز‌های کوریونی (CVS): از این آزمایش برای تشخیص بیماری‌های مادرزادی استفاده می‌شود. همانند آمنیوسنتز، این روش نیز خطرناک است.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب