ريختن مني در واژن زن حامله

ريختن مني در واژن زن حامله

ريختن مني در واژن زن حامله

در دوره حاملگی زنان مردان باید برخی از نکات را رعایت کنند. یکی از سوالات زوجین ريختن مني در واژن زن حامله است که در این پست سماتک این مورد را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

 

چرا در زمان بارداری، ترشحات مرد (مایع منی) نباید داخل واژن ریخته شود؟! ضرری به جنین وارد می کند؟

 

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

این ترشحات حاوی پروستاگلاندین است که می تواند باعث تحریک انقباضات رحمی برای مادر شود و از این نظر توصیه می کنیم ترشحات مرد در هنگام نزدیکی در بارداری داخل واژن ریخته نشود و حتما روش جلوگیری مناسب در آمیزش موقع بارداری مورد استفاده قرار گیرد.

 

2. هیچ مشکلی در رابطه با تخلیه منی در ماههای بارداری در واژن پدید نمیاد اما بیشتر آقایون رعایت خانموشونو میکنن و از این کار پرهیز می کنند.

 

مقاربت در طول يك بارداري سالم ممنوعيتي ندارد مشروط بر اينكه با خشونت نبوده و در وضعيتهاي مناسب انجام شود، مثل وضعيت ضربدري يا حالاتي كه به شكم بزرگ شده مادر فشاري وارد نشود. معمولا اگر شرايط خاصي وجود داشته باشد (مانند جفت سرراهي يا پائين، نارسايي دهانه رحم، احتمال زايمان پيش از موعد) پزشك معالج ممنوعيت مقاربت را اعلام مي كند.تنها در 4 هفته آخر بارداري است كه بهتر است از كاندوم استفاده كرد و در صورت احتمال زايمان زودرس بايد از انجام آن پرهيز نمود.

 

بطور كلي آميزش تا 4 هفته آخر بارداري در صورتيكه فشار وارد نشود اشكالي ندارد، اما ترشحات نبايد به داخل ريخته شود (بهتر است از كاندوم استفاده شود). و در اين مورد بهتر است دو هفته زودتر يعني تا 6 هفته آخر حاملگي نزديكي انجام شود. علائم خطرناك بعد از مقاربت شامل لكه بيني، خونريزي، احساس فشار و انقباضات زودرس زايماني است.

 

از چه پمادي براي روان شدن در مقاربت مي توان استفاده كرد؟

مي توانيد از انواع روغن هاي گياهي مانند روغن زيتون و … استفاده كنيد. پمادهاي لوبريكانت هم در داروخانه ها موجود است كه اختصاصا براي اين استفاده ساخته نشده و چون محلول در آب است ممكن است بسرعت خشك شوند و بنابراين توصيه نمي شود.

 

در هر صورت طول آلت مرد تاثيري در آميزش جنسي ندارد بلكه آنچه در مورد آميزش جنسي در دوران بارداري مهم است احساس زن مي باشد. در برخي موارد ممكن است با رسيدن به اوج لذت جنسي يا تاثير مواد موجود در مني مرد، موجب انقباضاتي در رحم شود و بخصوص در هفته هاي آخر بارداري احتمال زايمان زودرس را افزايش مي دهد.

 

آيا رسيدن به ارگاسم در بارداري خطرناك ميباشد؟(ماه 4 الي آخر)

بطور عمومي و در طول يك بارداري سالم خير، خطري ندارد. منتهي از آنجا كه ارگاسم مي تواند سبب انقباضات بسيار خفيف در رحم شود در افرادي كه حاملگي پرخطر دارند (اين موضوع معمولا توسط پزشك گوشزد مي شود) و در معرض زايمان زودرس هستند، بخصوص در هفته هاي آخر بارداري كه احتمال زايمان پيش از موعد بيشتر است ممكن است نزديكي بطور كلي ممنوع شود .

 

آيا مي توانيم در طول بارداري آميزش داشته باشيم؟

البته كه بله! معمولا در يك بارداري عادي مقاربت براي زن باردار سالم و همسرش ايرادي ندارد. برخي پزشكان آميزش جنسي را در هفته آخر بارداري ممنوع مي كنند، ولي همه پزشكان با اين نظر موافق نيستند در اين مورد مي توانيد نظر پزشك خود را جويا شويد.

 

فعاليت جنسي مكرر نبايد در يك بارداري سالم، مشكلي ايجاد كند. معمولا زوجين مي توانند فعاليت جنسي قبلي خود را ادامه دهند. البته اگر در معرض زايمان زودرس باشيد يا يكي از مشكلات بارداري مانند كوتاهي يا اتساع دهانه رحم، نشت مايع آمنيوتيك، جفت سرراهي يا خونريزي داشته باشيد و يا اينكه سابقه سقط ناشي از زايمان زودرس را داشته باشيد احتمالا پزشك معالج شما را از انجام نزديكي منع خواهد كرد.

 

آيا آميزش جنسي در دوران بارداري به جنين آسيب مي رساند ؟

بسياري از مردان مي خواهند بدانند كه آيا فعاليت جنسي به جنين صدمه مي رساند يا خير. آميزش جنسي و انزال، هيچ يك در بارداري كم خطر ايرادي ندارد. جنين در محفظه عضلاني رحم قرار دارد و از جنين بوسيله مايع آمنيوتيك و كيسه آمنيوتيك به خوبي محافظت مي شود. يك پوشش مخاطي ضخيم دهانه رحم را مي پوشاند و مانع از انتقال عفونت نيز مي شود. ممكن است چندي بعد از اوج لذت جنسي جنين شما تكان بخورد! در اين مورد نيز نگران نباشيد چون اين افزايش تحرك بدليل افزايش جريان خون ناشي از افزايش ضربان قلب شماست نه بخاطر اينكه جنين احساس درد مي كند يا از آنچه روي داده چيزي فهميده است.

 

آيا ميل جنسي در دوران بارداري تغيير مي كند؟

عموما تمايل جنسي زنان باردار از يكي از دو الگوي زير پيروي مي كند:

» كاهش ميل جنسي در سه ماهه اول و سوم بارداري و افزايش آن در سه ماهه دوم

» كاهش تدريجي ميل جنسي با پيشرفت بارداري

 

طي سه ماهه اول ممكن است دچار تهوع و ضعف باشيد. طي سه ماهه سوم ممكن است افزايش وزن، بزرگ شدن شكم و حساسيت سينه ها و ساير مشكلات باعث شوند كمتر ميل به تماس جنسي داشته باشيد. اين حالت طبيعي است. در مورد حس خود با همسرتان صحبت كنيد و سعي كنيد راهي بيابيد كه براي هر دوي شما رضايت بخش باشد.

 

ریختن اسپرم داخل واژن زن حامله

بارداري در بعضي زنان باعث افزايش ميل جنسي مي شود. فارغ شدن از نگراني در مورد احتمال بارداري به برخي از زنان احساس رهايي مي بخشد. در برخي موارد، يك زن در دوران بارداري است كه براي اولين بار به اوج لذت جنسي مي رسد و يا چند بار اوج لذت را تجربه مي كند. اين موضوع به دليل افزايش فعاليت هومورني و بيشتر شدن گردش خون لگن است. برخي زنان فكر مي كنند كه بدليل افزايش اندازه و تغييرات جسماني ناشي از بارداري، جذابيت خود را از دست داده اند. ممكن است بعد از مقاربت احساس گرفتگي در شكم يا حساس شدن ناراحت كننده در سينه ها داشته باشند. در مورد اين احساسات خود با همسرتان صحبت كنيد، درك متقابل و محبت مي تواند به هر دوي شما كمك كند.

 

آيا بارداري مي تواند موجب تغيير در ميل جنسي همسر شود؟

بله! بعضي از مردان خانم باردار خود را جذابتر از هر وقت ديگر مي بينند و گروهي ديگر از شدت نگراني براي سلامت مادر و جنين تمايلات جنسي خود را سركوب كرده يا اصلا آنرا احساس نمي كنند. در هر صورت صحبت كردن مي تواند باعث شود تا تغيير در رفتارها براي طرف مقابل قابل درك شود.

 

چه وضعيتهايي براي يك زوج باردار مناسب و راحت تر است؟

ممكن است با پيشرفت بارداري متوجه شويد كه انتخاب وضعيت هاي جديد براي آميزش جنسي ضروري است. ممكن است شكم شما باعث شود انتخاب برخي وضعيت ها براي شما ناراحت كننده باشد. به علاوه، توصيه مي كنيم كه حدود 16 هفتگي به پشت نخوابيد چرا كه وزن رحم بر روي عروق اصلي لگن ممكن است گردش خون اين ناحيه را مختل كند. بهتر است براي آميزش جنسي يا به پهلوي خود بخوابيد و يا روی مرد قرار گيريد.

 

چه زماني بايد از آميزش جنسي اجتناب كرد؟

برخي وضعيت ها بايد شما را نسبت به عدم انجام آميزش آگاه سازد. اگر سابقه زايمان پيش از موعد داريد. ممكن است پزشك شما را آميزش جنسي و يا رسيدن به اوج لذت جنسي باز دارد. اوج لذت جنسي باعث انقباض هاي خفيف رحمي مي شود. مواد شميايي موجود در ترشحات جنسي مرد ( مني ) نيز مي توانند باعث تحريك انقباضات رحمي شوند.

 

بنابراين شايد بهتر باشد كه همسر يك زن باردار از تخليه ترشحات جنسي خود داخل واژن اجتناب كند. اگر سابقه سقط خود به خودي داشته باشيد ممكن است پزشك شما را از رابطه جنسي و رسيدن به اوج لذت بر حذر دارد. با اين حال هيچ رابطه اي بين آميزش جنسي و سقط خود به خودي پيدا نشده است.

 

در صورت وجود موارد زير از فعاليت جنسي پرهيز كنيد: جفت سه راهي يا پايين واقع شدن جفت در رحم، نارسايي دهانه رحم، آغاز پيش از موعد دردهاي زايماني، پاره شدن كيسه آب، درد به هنگام آميزش جنسي، خونريزي بدون علت از واژن و يا ترشح از آن، وجود ضايعه بهبود نيافته هرپسي در همسر و يا آغاز زايمان

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب