قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

سونوگرافی آنومالی چیست و چگونه انجام می شود؟

سونوگرافی آنومالی چیست و چگونه انجام می شود؟

مادران باردار در رابطه با سونوگرافی آنومالی چه میدانید؟

 

سونوگرافی آنومالی چیست و چگونه انجام می شود؟ تقریبا غیر ممکن است مادری در دوران بارداری نزد پزشک نرفته و سونوگرافی نکرده باشد. هر مادری در دوران بارداری خود برای اطلاع از وضع سلامت جنین خود نیاز به آگاهی هایی دارد که به این منظور زیر نظر پزشک معالج خود در ماها های بارداری اش باید سونوگرافی را انجام دهد تا پزشک از چگونگی سلامت و رشد جنین اطلاع پیدا کند.

 

اینبار میخواهیم توضیحی درمورد سونوگرافی آنومالی به شما بدهیم که باعث می‌شود مادر در اواسط دوران بارداری از نظر جسمانی جنین خود را مورد ارزیابی قرار دهد. به  این منظور میتوانید با خواندن مطالب مفید زیر با سونوگرافی آنومالی آشناییذ شوید.

سونوگرافی آنومالی چیست و چگونه انجام می شود؟

بسیاری از مادران در اواسط حاملگی، از سونوگرافی آنومالی می پرسند.این سونوگرافی نوعی غربالگری است که غربالگری آنومالی جنینی نامیده میشود و که به معنی جست وجو درباره مشکلات عمده در آناتومی کودک می باشد.

 

آیا قبل از انجام سونوگرافی آنومالی مثانه پر باشد؟

این سونوگرافی شکمی زمانی انجام میشود که حداقل مثانه تان پر شده باشد. بعضی از پرسنل از شما می خواهند که 36 اونس ( 1 لیتر مایع) را قبل از آن بنوشید. برای اکثر زنان حامله، این مسئله دردناک است و سایرین دردی را از مثانه پر تجربه نمی کنند. اگر جز افرادی هستید که از پر بودن مثانه ناراحت میشوید، تحمل کنید چون معاینه سریعی است. مایع موجود در مثانه، به تکنسین کمک می کند که بهتر فرزندتان را ببینید. زمانی که مایع نیاز نیست، به شما اجازه می دهند که مثانه را خالی کنید.

 

در زمان سونوگرافی، روی یک میز دراز می کشید و سونوگرافی کننده، مبدل را روی شکمتان به حرکت در می آورد. تصاویر فرزندتان روی صفحه، نمایش داده میشود.

 

سونوگرافی کننده موارد زیر را بررسی می کند:

* سیستم های عضوی مهم

* دور سر

* طول ران

* اطلاعات جفت

* ضربان قلب

* تاهنجاری های عمده

* جایگاه جنین

* جنسیت فرزند

 

زمان انجام این سونوگرافی آنومالی:

اواسط حاملگی ( بین هفته های 18 تا 22 بارداری)  برای سونوگرافی انتخاب میشود چون در این مرحله می توان بسیاری از اندام ها را در معاینه سونوگرافی دید. رحم هنوز شلوغ نشده و می توان راحتتر مشکلات را بررسی کرد. پزشک یا ماما می تواند برای غربالگری، یک مرکز را پیشنهاد کند. قبل از رفتن به بیمارستان، از اینکه مرکزی که انتخاب می کنید  با بیمه شما پوشش داده میشود، مطمئن شوید.بعضی از زوج ها وسوسه میشوند که سونوگرافی ارزانتر و با کیفیت کمتر را که توسط تکنسین هایی که آموزش دیده نیستند، انجام شود. به زوج ها گفته میشود که ممکن است سونوگرافی اول، مشکل وجود داشته باشد ولی در سونوگرافی های بعدی مشکلی مشاهده نشود.

 

حتی اگر قبل از این غربالگری انجام داده اید، انجام آن برای دیدن فرزندتان لذت بخش خواهد بود. اگر پزشک هر چه را که میبیند، توضیح میدهد، متعجب نشوید. این کاری است که آنها انجام میدهند و خوشحال میشوند که به شما نشان دهند که دنبال چه چیزی هستند و چه چیزی در صفحه نمایش داده میشود.

 

پیشنهاد ما به شما

** همسر خود را نیز بیاورید. دیدن بچه جالب است حتی اگر شبیه آن چیزی که تصور میکردید نباشد. تصاویر قدیمی تر، سیاه و سفید و سونوگرافی های دو بعدی، آشنا تر هستند. تصاویر متعددی بخواهید و اگر میخواهید یک CD  ویا DVD بگیرید.

 

سونوگرافی آنومالی چیست و چگونه انجام می شود؟

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری