لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

بهترین قرص ضد بارداري براي مردان

بهترین قرص ضد بارداري براي مردان

قرص ضد بارداري براي مردان

قرص ضد بارداري برای زنان و مردان متفاوت است. تاکنون همه قرص های ضد بارداري برای زنان تولید شده اند اما به تازگی نوعی قرص ضد بارداري براي مردان در جهان ساخته شده است.

 

دانشمندان کشف کرده اند که یک عصاره گیاهی که توسط جنگجویان آفریقایی در تیرهای سمی آنها مورد استفاده قرار می گرفت، می تواند ماده کلیدی در ساخت یک قرص ضد بارداري براي مردان باشد.

 

دانشمندان در تلاش برای ساخت اولین قرص کنترل زاد و ولد برای مردان، کشف کردند که عصاره گیاهی که قبلا توسط جنگجویان و شکارچیان آفریقایی و در تیرهای کمان به عنوان یک ماده که موجب ایست قلبی می شد مورد استفاده قرار می گرفت، می تواند عنصر اصلی در رسیدن به این هدف باشد.

 

این ماده طبیعی «اوابین» (ouabain) نامیده می‌شود و در دو گیاه بومی آفریقا به نام های acokanthera schimperi یا arrow poison tree و strophanthus gratus یافت می‌شود.

 

«اوابین» یک ماده سمی است که می تواند باعث آسیب به بافت های قلب و منجر به مرگ شود، اما هنگامی که در دوزهای بسیار کم استفاده شود، در واقع در داروهای تجویز شده توسط پزشکان به منظور کنترل فشار خون و درمان بیماران پس از حمله قلبی یافت می شود.

 

محققان در انجمن شیمی آمریکا اظهار داشتند که اثبات شده است «اوابین» باروری را در مردان محدود می کند، اما سطوح بالای سمی بودن این ماده، حداقل تا الان آن را برای این منظور نامناسب می کرد.

 

دانشمندان یک ماده مشابه با «اوابین» با تنوع ترکیب و ساختار مولکولی اندکی متفاوت ایجاد کرده اند که برای تاثیر بر روی پروتئین خاصی در اسپرم طراحی شده است و توانایی شنا کردن آن را کنترل می کند.

 

اگر سلول های اسپرم قادر به شنا نباشند، نمی توانند به تخمک برسند و بارور شوند. گروه تحقیقاتی ترکیب جدید «اوابین» خود را در موش ها آزمایش کردند و متوجه شدند که آنها نابارور شدند و همچنین سلامت کلی حیوانات را به خطر نینداخته است.

 

دانشمندان همچنین معتقدند که اثرات این قرص مانند قرص ضد بارداري که به طور گسترده توسط زنان استفاده می‌شود، به طور کامل برگشت پذیر است، چرا که هنگامی که «اوابین» سیستم بدن موش ها را ترک کرد، سلول های جدید اسپرم تحت تاثیر قرار نگرفتند.

 

این قرص ضد بارداري براي مردان هنوز بر روی انسان آزمایش نشده است، اما تحقیقات جدید یک گام رو به جلو برای ساخت قرص ضد بارداري براي مردان است.

 

بهترین قرص ضد بارداري براي مردان

جدیدترین مطالب