قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

ناباروری زنان و مردان با ماشین لباسشویی

ناباروری زنان و مردان با ماشین لباسشویی

لباسشویی از عوامل ناباروری

 

ناباروری زنان و مردان با ماشین لباسشویی ! آیا میدانستید ماشین لباسشویی باعث ناباروری میشود؟ عوامل بسیار زیادی در این حجم عظیمی از آلودگی ها و تکنولوژی باعث ناباروری هم در مردان و هم در زنان میشود که جبران آنها بسیار سخت و دشوار است. طی تحقیقاتی که به عمل آمده است نتیجه ی بسیار عجیبی بدست آمده است که طی آن گفته شده ماشین لباسشویی باعث ناباروی در زنان و مردان میشود. در ادامه بیشتر خواهیم خواند.

 

برخی بیماری ها در افراد تنها به دلیل نقص ژنتیکی نیست، بلکه گاهی مشکلات پیرامون محل زندگی می تواند دردسرهایی بزرگ به وجود بیاورد. تحقیقات جدید کارشناسان نشان می دهد استفاده از ماشین لباسشویی می تواند باعث ناباروری در افراد شود. لباس ها مواد آلاینده شیمیایی در هوا و محیط زیست را جذب می کنند و با شستشو توسط پودرهای ماشین لباسشویی که دارای مواد سمی و حساسیت زا هستند، آلودگی، وارد جریان های آبی شده و به این ترتیب آب رودخانه ها و دریا ها آلوده می شود.

 

مواد آلاینده معمولاً ازوسایلی چون مبلمان، کامپیوتر، لوازم الکترونیکی و بویژه وسایلی که دارای اجزای پلاستیکی فتالات هستند به لباس ها چسبیده و با شستشو و ورود به آبهای آزاد می توانند اکوسیستم محیطی را آلوده کرده و باعث بروز مشکلاتی همچون کاهش احساسات، ناباروری و ضریب هوشی کم در نوزادان شوند. تحقیقات کارشناسان دانشگاه تورنتو نشان داده است که پنبه و پارچه هایی از جنس پلی استر می تواند به میزان زیاد آلودگی وارد محیط زیست کند و حیوانات نیز تحت تاثیر مواد شیمیایی موجود در الیاف صنعتی پارچه ها قرار می گیرند.

 

تحقیقات دانشمندان انگلیسی به تازگی نشان داده است که نوعی الیاف صنعتی در صنایع نخ ریسی، یکی از عوامل تاثیر گذار در آلودگی دریاها است زیرا در اجزای آن الیاف پلی استر به کار رفته و هنگام شستشو وارد آب می شود. فتالات ها به عنوان ماده شیمیایی بسیار خطرناک در انواع کفپوش ها، ظروف و لیوان های یکبار مصرف، البسه، افشانه ها، پتو، لحاف، رنگ دیوارها و بسیاری از وسایل و ملزومات زندگی امروزه وجود دارند و به همین ترتیب نرخ باروری در جوامع بویژه کشورهای صنعتی افزایش یافته است.

 

کارشناسان بر این اساس به افراد توصیه می کنند برای حفظ سلامت حتی الامکان از محصولات شیمیایی در زندگی خود کمتر استفاده کنند، استفاده بیش از حد از افشانه ها و پودرهای لباسشویی بیش از حد نیاز لباس، می تواند باعث بازگشت بیماری به اعضای خانواده شود. زنان باردار و نیز افرادی که دچار بیماری آلرژی و یا مشکلات باروری هستند بهتراست از مایع لباسشویی که قابلیت تحریک پذیری و آلودگی کمتر محیط زیست را دارند، استفاده کنند تا دچار حساسیت و مشکلات آلرژیک نشوند.

 

ناباروری زنان و مردان با ماشین لباسشویی

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب