قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

پارگی دهانه رحم زنان در زایمان طبیعی

پارگی دهانه رحم زنان در زایمان طبیعی

پارگی دهانه رحم در زایمان طبیعی نیاز به مراقبت های ویژه دارد

 

پارگی دهانه رحم زنان در زایمان طبیعی چگونه است؟ زایمان طبیعی توصیه بسیاری پزشکان در سراسر دنیا است البته به شرط سالم ماندن کودک و مادرش و الحق هم که از دردناکترین نوع زایمان است. چرا که دهانه رحم باید به میزانی باز شود که نوزاد بتواند از داخل آن بیرون بیاید و چشم به این دنیا بگذارد. در این هنگام دهانه رحم به طور طبیعی دچار پارگی میشود که این جا پزشک معالج باید دست به کار شود و با توضیحاتی که در ادامه داده میشود از این پارگی دهانه رحم مادر مراقبت بکند.برای فهمیدن چگونگی این مرافت ها مطالب خواندنی زیر را مطالعه فرمایید.

پارگی دهانه رحم زنان در زایمان طبیعی

در زایمان طبیعی، لازم است که برای خارج شدن سر نوزاد، مقدار کمی از دهانه واژن شکافته شود. اگر اجازه دهیم این اتفاق به صورت طبیعی رخ دهد، ممکن است دهانه از چند قسمت و به صورت نامنظم پاره شود، برای جلوگیری از این اتفاق، ماما پس از بی‌حسی موضعی، قسمت پایین دهانه را شکاف کوچکی می‌دهد و پس از زایمان هم آن را با نخ جذبی بخیه می‌کند.

 

پس از زایمان، تا چند هفته ممکن است هنگام نشستن احساس درد کنید یا موقع ادرار احساس سوزش کنید. برای اینکه در این مدت کمتر اذیت شوید، برای نشستن از یک بالشتک استفاده کنید و روی محل‌های سفت ننشینید. همچنین برای کاهش سوزش می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

هنگام ادرار نیز از یک بطری استفاده کنید تا ادرار بر روی زخم‌تان نریزد. یا هنگام تخلیه ادرار، آب گرم را باز کنید و همزمان خودتان را با آب بشویید تا سوزشی احساس نکنید. زمانی هم که نیاز به تخلیه مدفوع پیدا می‌کنید به کمک یک دستمال تمیز محل زخم را محکم فشار دهید تا فشار مقعد به آن وارد نشود. سعی کنید در این مدت از مواد غذایی فیبردار استفاده کنید تا دچار یبوست نشوید. همچنین می‌توانید از مسکن نیز برای کاهش درد استفاده کنید.اگر پارگی واژن علاوه بر پوست، شامل بخش عضلانی هم باشد، ممکن است چندین ماه زمان ببرد تا بهبود یابد.

 

پارگی دهانه رحم زنان در زایمان طبیعی

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری