قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

راه درمان حالت تهوع صبحگاهی زنان باردار

راه درمان حالت تهوع صبحگاهی زنان باردار

 

خوردن تک نان برشته و بیسکویت قبل از برخاستن از رختخواب، مصرف غذا در وعده های بیشتر اما با حجم کمتر در هر وعده، پرهیزاز خوردن غذاهای چرب و سرخ کرده، مصرف زنجبیل را برای کنترل حالت تهوع و استفراغ دوره بارداری موثر است.

 

مصرف غذا در وعده های بیشتر با حجم کمتر، پرهیز از خوردن غذاه ای چرب و سرخ کرده و مصرف زنجبیل برای کنترل تهوع و استفراغ بارداری موثر هستند.

 

بارداری مرحله حساس و بی نظیری از زندگی زنان است که مشکلاتی همچون خستگی، واریس، درد پشت و کمر، تهوع و استفراغ، ورم، گرفتگی پا و ویار را در پی دارد. عمده مشکلاتی که زنان باردار از آن شکایت می کنند، تهوع، استفراغ، پشت درد و کمر درد است.

 

آرزو صفایی نژاد کارشناس امور مامایی با اشاره به مشکلات دستگاه قلبی و عروقی در دوره بارداری گفت: در بارداری تغییراتی مانند افزایش تعداد ضربان قلب و افزایش حجم خون ایجاد می شود.

 

همچنین در نیمه دوم بارداری، خوابیدن به پشت سبب می شود تا رحم بزرگ شده روی رگ ها فشار وارد کرده وخونرسانی به جنین را کاهش دهد به همین دلیل خوابیدن به پهلو توصیه می شود.

 

صفایی نژاد ادامه داد: برای پیشگیری از این مشکل هر گونه تغییر وضعیتی به صورت ناگهانی و یکباره صورت نگیرد و اگر با فعالیت معمولی نیز مادر احساس درد قفسه سینه، تپش قلب و تنگی نفس می کند باید با پزشک یا ماما مشورت کند.

 

وی در خصوص مشکلات دستگاه گوارش در دوره بارداری ابراز کرد: به علت تغییرات هورمونی و بزرگ شدن تدریجی رحم و فشار آن بر روی معده، در دستگاه گوارش تغییراتی به وجود می آید که علائم شایع آن به صورت سوزش سردل، نفخ شکم، کندشدن حرکات روده (یبوست) است.

 

صفایی نژاد خاطر نشان کرد: تهوع و استفراغ صبحگاهی تقریبا در اکثر زنان در هفته چهارم تا ششم بارداری ادامه دارد.

 

وی خوردن تک نان برشته و بیسکویت قبل از برخاستن از رختخواب، مصرف غذا در وعده های بیشتر اما با حجم کمتر در هر وعده، پرهیزاز خوردن غذاهای چرب و سرخ کرده، مصرف زنجبیل را برای کنترل حالت تهوع و استفراغ دوره بارداری موثر دانست.

 

صفایی نژاد متذکر شد: در صورت داشتن استفراغ حتما دهان با آب شستشو داده شود، زیرا حالت اسیدی استفراغ باعث صدمه به دندان ها و مخاط دهان می گردد.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری