قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

روش های کاهش حالت تهوع در زمان بارداری

روش های کاهش حالت تهوع در زمان بارداری

در برخی موارد خانم‌ها تمایل به مصرف غذاهای نامناسب مانند یخ، خاکستر سیگار و خوردن برنج خام دارند که این نوع تمایل ناشی از کمبود آهن است. توصیه می شود زنان باردار برای کاهش تهوع دوران بارداری علاوه بر مصرف سیرابی، از ویتامین ب 6 استفاده کنند. 

 

این کارشناس مامایی بهترین راهکار کاهش تهوع را مصرف سیرابی در دوران بارداری دانست. وی افزود: تهوع دوران بارداری با تشکیل جفت از 6 هفتگی شروع می‌شود و به طور معمول تا 16 هفتگی ادامه دارد. اسدی ادامه داد: به علت هورمون‌های جفتی تهوع در خانم‌های باردار وجود دارد که اکثر خانم‌ها این حالت را دارند و در صورتی که این مشکل تا 16 هفتگی برطرف نشود باید مشکل گوارشی او بررسی شود.

 

این کارشناس مامایی خاطرنشان کرد: به طور معمول حالت تهوع هنگامی در خانم‌های باردار بیشتر می‌شود که معده آنها خالی بوده بنابراین نباید هیچگاه معده خود را خالی بگذراند و آغاز هر صبح غذاهای خشک از جمله نان مصرف کنند. وی با بیان اینکه جنسیت جنین هیچ ارتباطی به حالت تهوع دوران بارداری ندارد، گفت: هیچ یک از این موضوعات مبنای علمی ندارد و ثابت نشده است.

 

اسدی به تمایل مصرف برخی غذاها در خانم‌های باردار اشاره کرد و گفت: تمایل مصرف غذاهای شور، شیرین، ترش و سایر مصادیق در برخی خانم‌ها وجود دارد که به آن ویار گفته می‌شود و در هر خانم باردار این تمایلات متفاوت بوده و علت ثابت شده ای برای جنسیت جنین در تمایل مصرف غذاها وجود ندارد. وی یادآور شد: در برخی موارد خانم‌ها تمایل به مصرف غذاهای نامناسب مانند یخ، خاکستر سیگار و خوردن برنج خام دارند که این نوع تمایل ناشی از کمبود آهن است. 

 

 

 

برچسب‌ها:

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری