درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال

درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال

سرفه خشک کودکان زیر یک سال

سرفه خشک و بدون خلط کودکان قبل از اینکه مزمن شود باید فوری درمان شود درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال با طب سنتی و داروهای گیاهی امکان پذیر است اگر به دنبال بهترین راههای درمان سرفه های خشک کودکان زیر یک سال هستید در اینجا سماتک چند روش خانگی برای درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال را بیان خواهد کرد. کودکان زیر یک سال و کوچکتر نمی‌توانند به شما بگویند که سرفه هایشان خشک و خشن است. ممکن است شما برای سرفه خشک کودکان زیر یک سال ، دارو‌های ضد سرفه به کودک خود بدهید، ولی آکادمی پزشکی کودکان در کشور امریکا، استفاده از دارو‌های ضد سرفه را برای کودکان زیر شش سال توصیه نمی‌کند، زیرا اغلب این دارو‌ها بر روی سرفه کودک تاثیری ندارند و حتی می‌تواند اثرات جانبی نامطلوب برای کودک داشته باشد؛ بنابراین بهترین راه، انتخاب دارو‌های خانگی برای درمان سرفه های خشک کودکان زیر یک سال است.

 

سرفه یک مکانیسم طبیعی بدن برای باز نگه داشتن مجرای تنفسی و پاک کردن سوراخ های بینی است. در سرفه خشک، خلط تولید نمی‌شود. شایعترین مشکلات مربوط به سرفه خشک، تحریک گلو و درد در قفسه سینه بوده که نتیجه سرفه کردن های زیاد است. سرفه خشک اغلب در عصر و شب شدیدتر می‌شود و خواب آسوده را برهم می‌زند.

درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال

علت سرفه خشک کودکان زیر یک سال

 

سرماخوردگی

سرماخوردگی یکی شایع‌ترین دلایل سرفه خشک کودکان زیر یک سال است. سرماخوردگی اغلب با گرفتگی بینی کودک همراه است. داروهای خانگی برای درمان سرماخوردگی، اغلب این سرفه را نیز درمان می‌کند.

 

آنفولانزا

بیماری آنفولانزا یکی دیگر از دلایل سرفه خشک در کودکان زیر یک سال است. در این حالت مدت زمانی طول می‌کشد تا آنفولانزا پیشرفت کند و سرفه های خشک به سرفه با خلط تبدیل شود.

 

دیفتری یا خناق

دیفتری بوسیله یک ویروس ایجاد می‌شود و سرفه خشک، نشانه شاخص این بیماری است. در کودکان مبتلا به دیفتری، نای متورم و تنفس مشکل می‌شود.

 

آلودگی هوا

هوا می‌تواند توسط مواد مختلف مانند دود و بخارات حاصل از مواد شیمیایی، آلوده شود. این آلاینده‌ها می‌تواند در محیط‌های بسته، کودکان را تحریک کند.

 

سیاه سرفه

سیاه سرفه یک بیماری جدی است که کودکان، واکسن آن را در دوران کودکی دریافت می‌کنند. با این حال، ممکن است قبل از واکسیناسیون، کودک به این بیماری دچار شود.

درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال

درمان های خانگی برای سرفه خشک کودکان زیر یک سال

درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال، به دلیل آن و سن کودک بستگی دارد. همچنین در نظر داشته باشید که هر نوع سرفه در نوزادان زیر چهار ماه غیرعادی است. در چنین مواردی بهتر است بدون استفاده از داروهای دیگر در خانه، سریعاً به پزشک مراجعه شود.

 

شیر مادر

مایعات برای مرطوب نگه داشتن غشاهای مخاطی و کاهش حساسیت لازم هستند. اگر کودک شما هنوز با شیر مادر تغذیه می‌کند، بهترین درمان سرفه خشک کودک شما، شیر مادر است؛ شیر مادر حاوی آنتی‌بادی‌هایی است که به بهبود سرفه خشک کودکان زیر یک سال کمک می‌کند.

 

بالاتر بردن سر کودک

اگر کودک شما دچار سرفه های خشک است و نمی‌تواند بخوابد، یک راه حل ساده این است که فقط سر کودک را کمی بالا ببرید. یک بالش را زیر تشک کودک، زیر سر او قرار دهید تا سر کودک در سطح بالاتر قرار گیرد.

 

حمام بخار

بخار آب یک روش عالی برای درمان سرفه خشک کودک زیر یک سال است. ممکن است روش‌های سنتی که بزرگسالان برای درمان سرفه خشک استفاده می‌کنند، جواب ندهد، بنابراین دوش گرم را امتحان کنید. دوش را باز کنید تا بخار ایجاد شود، سپس کودک را مدتی در حمام نگه دارید، تا بخار آب را استنشاق کند.

 

قطره سالین

قطره‌های بینی سالین به طور مستقیم برای درمان سرفه خشک کودکان موثر نیست، اما گرفتگی بینی را برطرف کرده و به تنفس آسان‌تر کودک، کمک می‌کند. قطره‌های سالین، نوعی آب نمک است.

 

دستگاه بخور

هوای خشک منجر به ضخیم شدن لایه‌های خلط در مسیرهای تنفسی کودکان و در نتیجه باعث سرفه خشک می‌شود. راه حل این است که با استفاده از یک دستگاه رطوبت ساز، هوا را مرطوب کنید تا مسیرهای تنفسی کودک نرم‌تر شود.

 

عسل

عسل یک درمان سنتی برای سرفه است، اما فقط برای نوزادان بیشتر از یک سال موثر است. عسل برای درمان سرفه بسیار مفید است. همچنین می‌توانید کمی پودر دارچین با مقداری عسل در مقادیر مساوی مخلوط کرده و به کودک بدهید.

 

جوشانده زیره

زیره سبز یک ماده غذایی خوب برای هضم بهتر غذا است. همچنین برای کاهش سرفه های خشک در کودکان و بزرگترها نیز استفاده می‌شود. مقداری زیره سبز را در آب بجوشانید. زیره‌ها را از صافی عبور دهید، سپس اجازه دهید خنک شود و به کودک خود بدهید.

 

سوپ مرغ

سوپ مرغ همه چیز را درمان می‌کند؛ سوپ مرغ خانگی حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و همچنین آرامش بخش است. سوپ را با سیر درست کنید تا با افزایش آنتی‌اکسیدان‌ها برای درمان مفیدتر باشد.

 

شیر زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضدمیکروبی است و برای درمان سرفه خشک کودکان موثر است، همچنین قدرت سیستم ایمنی را افزایش می‌دهد. خواص زردچوبه همیشه برای درمان سرفه مشهور بوده است. کودکان بالای یک سال می‌توانند برای جلوگیری از تحریکات گلو و سرفه‌های خشک شیر زردچوبه مصرف کنند.

 

قرص های ضد سرفه

قطره‌ها یا قرص های ضد سرفه خشک کودکان زیر یک سال مانند قرص استریپ سیلز (Strepsils) برای درمان فوری خشکی گلو، خارش و سرفه استفاده می‌شود. برای بهبودی بهتر و سریع‌تر، می‌توانید آنهایی را که دارای منتول یا اکالیپتوس هستند، را انتخاب کنید. درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال و نوزادان باید توسط پزشک متخصص انجام شود و از انجام کارهای خودسرانه برای درمان سرفه خشک کودکان زیر یک سال پرهیز کنید درمان سرفه کودکان زیر 2 سال همچنین اگر می خواهید با روشهای طب سنتی سرفه خشک کودکان زیر یک سال را درمان کنید باید با پزشک مشورت کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب